Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket, de a...

Nem akarok gyereket, de a férjem igen?

Figyelt kérdés
24 vagyok, férjem 29. 2 éve vagyunk házasok. Mikor tini voltam, már akkor tudtam hogy nem akarok gyereket soha, ez most se változott és nem is fog. Tegnap összeültünk a haverjaival és szóbajött a téma, hogy mikor lesz gyerekünk. Férjem rávágta, hogy jövőre. Én meg nem akartam a haverok elött mondani és azt mondtam még fiatal vagyok, 27 se lenne “öreg”. Haverok erre azt válaszolták, hogy “te nem leszel öreg de a férjed 32 lesz és nem olyan könnyen lesz baba. De most komolyan én tehetek róla, hogy 5 év van köztünk és ezért siettetnek? Megmondtam a férjemnek hogy nem akarok gyereket… Akkor most váljunk el? Én nagyon szeretem, ő is engem, de nem akarom megfosztani attól, hogy apa legyen… Akik hasonló helyzetbe voltak, működhetne valahogy ez a kapcsolat vagy tényleg váljunk?
ma 12:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla házasság elött de a férjem azt hitte majd változni fogok…
ma 12:41
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Te nem közölted akkor vele, hogy tuti nem fog, ne raboljátok egymás idejét?
ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért mentél hozzá, ha ő akar egyszer gyereket, ő meg soha? Ez aljasság volt.
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem jöttem volna össze olyan emberrel, akinek teljesen más a jövőképe. Nem hogy még össze is házasodjunk... Nem is értem, miért volt ez fontos számodra, fiatal vagy, ráértél volna vele. Mert ha csok-hoz kellett volna, még meg is érteném. De így a válás sokkal macerásabb, márpedig ennek a kapcsolatnak semmi értelme.
ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi együtt maradtunk mert 12 éve voltunk együtt, jó volt a kapcsolatunk. 28 évesen belementem a gyerekvállalásba (főleg azért mert nem akartam idősebben vállalni egészségügyi és egyéb okok miatt sem) 29 évesen szültem.

A férjem végig boldogan várta a gyereket, a szülés után a kisbabás korszak alatt idegileg összeomlott, kifordult magából, eltávolodtunk.

Én pozitívan csalódtam eddig magamban a helytállást tekintve, a férjemben meg negatívan, pedig segített kezdettől fogva, mégis rossz. Nehéz elmagyarázni, de dühkitörései vannak, velem nem foglalkozik, házimunkában nem vesz részt. Korábban ezek nem így voltak. Nem tudok benne már megbízni teljesen, úgy mint azelőtt.

Lett egy gyerekem, ami nem az én kívánságom volt, és a majdnem tökéletes férjem egy vadidegenné vált. Még nem adtuk fel, dolgozunk a családunkon, de ugyanolyan már nem lesz soha. A gyerekben van sok öröm is, de sokkal több a nehézség és a lemondás, így azoknak nem ajánlom akik hozzám hasonlóan gyerek nélkül is el tudják képzelni az életüket.

Szeretem a gyerekem, de ha nem lett volna, akkor valószínűleg boldogabban élem le az életem. Mondjuk így sem lesz rossz, csak sokkal jobban le vagyok korlátozva, mint azelőtt, pedig már akkor is korlátozottabban éltem mint a többség.

2 éve vagytok együtt, szerintem ha van egy kis kétségetek is egymásban ezen kívül akármiben, akkor most szakítsatok. Ha meg nem akartok, akkor számolni kell azzal hogy széthullhat sajnos, jöhetnek megbánásos érzelmek de a gyerek életével sakkozunk, ha esetleg lemondasz róla,elhagyja az anyja/ apja stb. Szóval a mi döntéseink az ő életére is lesznek nagy befolyással.

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Válás. Szemétség lenne őt megfosztani az apaságtól.
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Vagy belemész (3 ismerősöm is belement, pedig nem akart egyik sem gyereket. Egyiküknek elég lett egy, egy másikuknak meg végül 4 lett) vagy elváltok - ez ilyen egyszerű.

Ebben a kérdésben nincs kompromisszum. Valakinek engednie kell. Vagy neked, hogy lesz gyerek. Vagy neki hogy elfogadja, hogy nem lesz. Középút nincs.

De mivel igen fiatalon jöttetek össze, így statisztikailag úgyis halálra van ítélve a kapcsolatotok - általában az emberek elfejlődnek egymás mellett. Veletek is ez lesz. 5-10 év múlva ki erre, ki arra… inkább most lépjétek meg.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%
17 válaszolóval értek egyet. Váljatok el, mindegyikőtök jobban jár.
ma 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!