Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket, de a...

Nem akarok gyereket, de a férjem igen?

Figyelt kérdés
24 vagyok, férjem 29. 2 éve vagyunk házasok. Mikor tini voltam, már akkor tudtam hogy nem akarok gyereket soha, ez most se változott és nem is fog. Tegnap összeültünk a haverjaival és szóbajött a téma, hogy mikor lesz gyerekünk. Férjem rávágta, hogy jövőre. Én meg nem akartam a haverok elött mondani és azt mondtam még fiatal vagyok, 27 se lenne “öreg”. Haverok erre azt válaszolták, hogy “te nem leszel öreg de a férjed 32 lesz és nem olyan könnyen lesz baba. De most komolyan én tehetek róla, hogy 5 év van köztünk és ezért siettetnek? Megmondtam a férjemnek hogy nem akarok gyereket… Akkor most váljunk el? Én nagyon szeretem, ő is engem, de nem akarom megfosztani attól, hogy apa legyen… Akik hasonló helyzetbe voltak, működhetne valahogy ez a kapcsolat vagy tényleg váljunk?
ma 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen váljatok el. Ennek így semmi értelme.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, váljatok el. Ez nem egy csipri-csupri ügy, amin nem egyeztek, hanem nagyon komoly, életet megváltoztató téma. Ha ebben nem egyeztek, nincs értelme folytatni.
ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Működhetne ha képes felfogni hogy nem, ha nem képes akkor el kell válni.
ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerdes, hogy beszeltetek e erről még a hazassagkotes elott
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Az exem is megpróbálta erőltetni, mert őő 7 évvel idősebb, és nem akart "öreg" apuka lenni. Ezt kb elkezdte 20 éves koromben, és 25 éves koromig adott ultimátumot. Addigra megszabadultam tőle. Ez a legrosszabb érvelés egy pasi részéről, amikor még csak nem is a nő kedvét, életkorát veszi figyelembe.
ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, erről ésszerű lett volna már akkor beszélnetek, amikor még nem voltatok házasok. A gyerekvállalás egy olyan téma, amiben azért nem árt egyetérteni, mert így, ahogy nálatok van, valaki biztosan sérülni fog: vagy te, mert nem akarsz gyereket de szülsz egyet, vagy a férjed, aki szeretne, de te nem szülsz.

Mindkettőtöknek joga van a saját vágyaihoz, de így ti nem vagytok jó páros, mert az egyiknek mindenképp le kell mondania az álmáról. Na, ilyenkor megoldás a válás, sajnos jobbat nem tudok mondani.

ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem került szóba házasság előtt?
ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Vagy kamugyaros vagy, és kitaláció a kérdés, vagy simán nem vagy egyenes ember. Ha a haverjainak nem voltal képes megmondani, hogy te sosem akarsz gyereket, hanem "majd 3 év múlva", akkor szerintem a ferjednek se mondtad az elején kerek-perec. Váljatok el.
ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, váljatok el. Bár nem értem, hogy ezt esküvő előtt miért nem beszéltétek meg.
ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok, a másik, amit elfelejtettem odairni, hogy ha egy férfiról van szó, aki még csak 29 éves, akkor senki nem fogja neki azt mondani, hogy "oregem, igyekezz, egyre öregebb vagy a gyerekvállaláshoz!", ugyanis ezt max nőknél erőltetik, hogy ne "későn" szüljenek, pasiknál nincs jelentosege, sőt, inkább kitolják az életkort a férfiak..szóval ez is azt erősíti bennem, hogy a 20. Ilyen gyenge kamuval állunk szemben
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!