Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek mikortól várhatóak el...

Ezek mikortól várhatóak el egy gyerektől önállóan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem kell szólni érte, hanem magától csinálja:


-Koszos ruhát betenni a szennyesbe/mosógépbe


-Evés után a tányért, poharat a mosogatóba tenni


-Ha valamit kifolyatott, kimorzsált, feltakarítani maga után


-Szemetet (pl üres csokipapír, és társai) összeszedni, kidobni a kukába


-Esetleg ha valami kiszóródott, összesöpörni


És ehhez hasonlók.



ma 12:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A legtöbb felnőtt férfi se képes erre!

Akkor mit vársz?

Örülj, hogy szólongatásra megcsinálják.

Egyébként jellemző, hogy a 1,5-2 éves kérés nélkül ott sertepertél és csinálja utánad, de minél nagyobb, annál többet kell érte piszkálni.

Nálunk az 5 éves még csinálja magától. Nem mindet és nem mindig, de úgy 90 %-ban.

A 9 évesnél már rosszabb az arány. Őt figyelmeztetni kell: "ami nincs a szennyesben, nem mosom ki...stb.", de igazán nem érdekli és én kapok felszerelés egyest is, nem ő = értsd nem a gyereknek, a szülőnek mondják szemrehanyóan, hogy XY-nak nem volt tesipólója.

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

"A legtöbb felnőtt férfi se képes erre!"


Sajnos tudom, bár magam részéről sose tudnám tolerálni, és azokat a nőket sem értem, akik még ezeket is megcsinálják a férjük helyett, de az ő dolguk.


Egyébként lányaim van, bár én nem szeretem, ha ez alapján van megítélve ez a kérdés, ki mit és hogy csinál otthon.


Az utolsó dologra meg lehet, szálanként tépném ki a hajam, ugyanis tavaly megcsinált olyat az (akkor még) elsősöm nem egyszer, hogy bent volt a táskájában a tesipóló (mert én betettem.) Tudott róla, de elfelejtette, és azt mondta az iskolában, hogy nem hozott :S


Azóta bármit küldök be pluszban, nem teszem táskába. Külön szatyor, és úgy viszi.

Persze, a legideálisabb, ha hazahozza a tornazsákot, mert akkor abban tudom is visszaküldeni, csak hát ez se mindig valósult meg...


Ha az iskola kapujában mégegyszer a szájába rágom reggel, akkor azért működik.

ma 16:54
 23/23 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Nem csinálom meg a férjem helyett, de nem jobb magától az "agya" a 9 évesnél. Ha azt akarom, hogy valamit megcsináljon, mondanom kell, de akkor megcsinálja. Nekem ez elég.

Egyébként a kicsi nálunk fiú, a nagy lány. Egyelőre a fiú a pedánsabb, de nincsenek illúzióim. A nagylány is háziasabb volt totyogósként. Legkésőbb kamaszkorra minden gyerek elveszíti azt a képességét, hogy magától rendes legyen.

De még mindig jobb hogy szólni kell és akkor nekilat, minthogy hiába jaratod a szádat, akkor se csinálja.

ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!