Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek mikortól várhatóak el...

Ezek mikortól várhatóak el egy gyerektől önállóan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem kell szólni érte, hanem magától csinálja:


-Koszos ruhát betenni a szennyesbe/mosógépbe


-Evés után a tányért, poharat a mosogatóba tenni


-Ha valamit kifolyatott, kimorzsált, feltakarítani maga után


-Szemetet (pl üres csokipapír, és társai) összeszedni, kidobni a kukába


-Esetleg ha valami kiszóródott, összesöpörni


És ehhez hasonlók.



ma 12:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ovisan ezeket megcsinálta magától. Már 10 éves, szólni kell, elfelejtette ezt a képességet.
ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy koszos edényt vidd be a szobájába, rakd le az ágyára vagy az asztalára. Ha nem dobja be a szennyesét akkor vidd be a szobájába rakd le a földre. Csak akkor mosd ki ha bent van a szennyesbe."


Jaja. Aztán majd amikor már száraz a penész, könnyebb elmosni.

ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

3 éves

A söprésen kívül ezeket mind magától csinálja és csinálta a tesója is ennyi idősen

ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

12es

Hát megpróbálnám azért. Vagy a jó öreg kölcsönzős módszer. Lenne 1 mély 1 lapos tányérja, 1 evőeszköz mindegyikből, egy pohár. És csak azokat használhatja.

Az a baj, hogy valamit kezdenie kell vele.

ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Amúgy koszos edényt vidd be a szobájába, rakd le az ágyára vagy az asztalára. Ha nem dobja be a szennyesét akkor vidd be a szobájába rakd le a földre. Csak akkor mosd ki ha bent van a szennyesbe."


Nem izgatja, volt, hogy gyűltek bent az edények. Azóta nem engedem, hogy bármit bevigyen. (Tesóm anno szatyrokba gyűjtötte a koszos edényeket, hogy ne kelljen kivinnie😑 Anyámnak az tűnt fel, egyre kevesebb az edény...)


Szennyest meg olyan kupacban hozza ki, mikor már tapos rajtuk, hogy egy mosással el se megy.

A másik véglet, mikor egyszer vesz fel valamit 1 órára, aztán szennyes😐

ma 13:42
 16/23 A kérdező kommentje:

#14

Ez mondjuk egy próbát megér.

ma 13:43
 17/23 anonim ***** válasza:
11-es. Az én majdnem 10 évesen is pont így van. XD
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

Anyam ezt megcsinalta es oszinten jol tette. Mindent elpakolt, maradt nekem 2 tanyer, evoeszkoz, 1 bogre. :D

Nagyon gyorsan raszoktam a mosogatasra 🤣🤣

Szennyes ugyanez. Nem mosott tobbet ram. Akkor megtanultam.

Annyit hisztiztem en is ezen kamaszkent, szornyu visszagondolni is ra. Nem tudom miert csinaltam, de tudom, hogy valoszinuleg ram is hasonlo var majd a kisfiam altal, ha tini lesz 😂

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem csak öcsém kamasz de van egy 1 éves fiam. Hát a tini kortól rettegek. Nem vagyok tisztaságmaniás de amit a kamaszok le tudnak művelni az valami borzalom. Aztán még jön a feleselés meg minden is :D jó lesz az biztos. Öcsém bár tányért kiviszi, de a zsebkendőt nem (allergiás), mindenhol ott hagyja, szobájában kupac van pedig van bent kukája is. Aztán az sosem jó, amit anya főz. Annyit eszik, mint 3 felnőtt de köret nem kell csak a hús. Plusz visszabeszél. Borzalom. Kitartást amúgy!
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Tinedzser, mot varsz
ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!