Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más és félt a "gyerektől", a...

Más és félt a "gyerektől", a szülés utáni depressziótól és hogy jó anya lesz-e?

Figyelt kérdés
Rettegek, 7 nap múlva szülni fogok. Már annyira várom a fiamat, mindene megvan, a babaszobát a héten fejeztem be. De egyszerűen félek attól, hogy szülés utáni depresszióm lesz, hogy nem leszek neki elég jó, nem leszek jó anyukája. Tudom hülye kérdés, de érdekelne más is félt-e hasonló dolgoktól. Természetesen a párom támogat, golyton próbál nyugtatni, de dramatizálós voltam mindig, nem sokat segít.
2023. febr. 23. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Az elejétől fogva nagyon magabiztos voltam, aztán a harmadik trimeszterben valami megváltozott bennem...


Én is hasonlóan érzek, néha siratom az eddigi és jelenlegi életem a férjemmel, hiszen csodálatos és tökéletes. Attól félek, hogy minden meg fog változni. Tudom, a változás nem csak negatív formátumot vehet, még is félek. Én a 34. héten járok.


Szerintem a hormonok játszanak velünk. 😌

2023. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Szülés utáni depressziótól féltem, lett is. A többitől nem féltem. Hány gyerek nő fel rossz körülmények között, annál már csak jobb vagyok, nem foglalkoztam ezzel.
2023. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kajitani ***** válasza:
84%

Az első terhességemnél inkább magától a folyamattól, a szüléstől, szoptatástól, ilyesmitől féltem. Sosem volt a kezemben annyira pici baba, az sem segített, hogy a környezetem is sokat ijesztgetett.

Most ikreket várok, a 33. hétben vagyok, hát...ugrálok a "minden rendben lesz" és az "Úristen, mi lesz?" érzések között, mikor a férjem éjszakás és a kisfiam elaludt, sajnos elég sokat kattogok fél éjszaka a hülyeségeken...

Szerintem is a hormonok játéka ez, illetve szerintem sajnos a környezet folyamatos sopánkodása (nekem a védőnőm is eléggé ilyen, apám is, anyósom is) is sokat ront a helyzeten.

2023. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem volt ilyen

Valszeg mert nem olvastam meztem semmilyen terhes forumot oldalt netes vackot.

Par szakkonyvem volt az mindenre valaszt adtak 😁


De ettul fuggetlenul eleg depis voltam honapokig h fiam lett a lany helyett.

2023. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Direkt nem készültem rá,úgy voltam lesz ami lesz. Aztán császár lett és bizony ott volt qa baba akit el kellett látni, nem volt időm gondolkodni vagy depisnek lenni. Persze lett szülés utáni baby blues a hormonok miatt,de az hamar elmúlt. A szoptatás lepett meg igazán, mert begyulladt és azt hittem sosem akarok többé szoptatni,de végül azt is végig csináltam, mert ugye csak előre lehet menni:)
2023. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj, hogy ha már így állsz hozzá, nem tud sok jó kisülni.

Életetek legszebb időszaka lesz, ismeretlen, gyönyörű, nehéz, türelmet igénylő. Just relax, ne stresszelj...

2023. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy voltam, hogy egész terhesség alatt halál nyugodt és magabiztos voltam a dolgomban, azt gondoltam, én leszek a világ legjobb anyukája, aztán első igazi sírásakor a babának együtt sírtunk, mert el nem tudtam gondolni, mi a baja és egy kalap szarnak éreztem magam. Ez az érzés meg is maradt kb.4-6 hétig, a nem alvás meg a baby blues még rádobott egy lapáttal, de ha tehetném, sokkal de sokkal de sokkal kevesebb agyalnék dolgokon, nem stresszelnék annyit, amennyit tettem, mert egyszerűen nem lehet rosszul csinálni, a babádnak te leszel maga a tökély, úgyhogy ne izgulj, minden rendben lesz!
2023. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok

7 teljesen ugyanez volt... aztán az első közös sírás után hívtam a védőnőt (egy tündért fogtunk ki) és ő mondta:

legyek magabiztos és nyugodt, mert a babának én vagyok a mindene akármit akárhogy csinálok és én jelentem a biztonságot, szóval ne idegeskedjek. És mai napig ha valami van és elbizonytalanodok magammal szemben egyből eszembe jut hogy HAHÓ ez a kisember rám számít szedjem össze magam.


Mindenesetre stresszelni nem szabad előre meg főleg. És keresni kell társaságot, MOMZ alkalmazást ajánlom, környékbeli anyukákkal szuper kimozdulásokat lehet szervezni, illetve ha teheted kérdező, apára is hagyd a babuszt és foglalkozz majd magaddal. Hajmosás, fürdés, esetleg kis sminkelés, hogy erezd, nő vagy! Ez azért fontos, mert boldog anya boldog baba! Ez a másik amit mai napig mantrázok sokszor. Fontos lesz törődni magaddal, hogy jól érezd magad a bőrödben ezáltal 100%ban ott legyél a gyermekednek. :)

2023. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Hát én félek attól is, hogy rossz anya lennék meg attól is, hogy az eddigi jó kis életem teljesen felborul és minden rosszra fordul. Úgyhogy inkább nem szülök. :)
2023. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden fel fog borulni, igen, a régi életedet nem kapod már vissza. A baby blues pedig még nem depresszió, normális jelenség. Ha keszülsz rá, nem lesz gond. Nem lesz rozsaszín vattacukros faklyásmenet. Nehéz lesz. De a kihívások már csak ilyenek. Menni fog.
2023. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!