Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más és félt a "gyerektől", a...

Más és félt a "gyerektől", a szülés utáni depressziótól és hogy jó anya lesz-e?

Figyelt kérdés
Rettegek, 7 nap múlva szülni fogok. Már annyira várom a fiamat, mindene megvan, a babaszobát a héten fejeztem be. De egyszerűen félek attól, hogy szülés utáni depresszióm lesz, hogy nem leszek neki elég jó, nem leszek jó anyukája. Tudom hülye kérdés, de érdekelne más is félt-e hasonló dolgoktól. Természetesen a párom támogat, golyton próbál nyugtatni, de dramatizálós voltam mindig, nem sokat segít.
2023. febr. 23. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
#9-es, ebben az esetben abszolút nem értem, mit keresel ebben a kategóriában, és még válaszolsz is itt kérdésre… elég irrelevánsan, hozzáteszem.
2023. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

Az utolsó hetekben már én is paráztam, de ez már szerintem annak köszönhető, hogy a finishben van az ember és mostmár tényleg minden megváltozik nem sokára. Engem rendesen kicsinált idegileg a "bármelyik pillanatban jöhet" érzete.

Aztán a baby blues, a nem alvás, a kavarodó gondolatok, a "nekem már sosem lesz normális életem" érzés be is ütött olyan szinten, hogy életem legnehezebb heteinek éltem meg az első időszakot. Engem az zaklatott fel nagyon, amikor valaki azt mondta, hogy "jaaaj ez a legboldogabb időszak, ennél már csak rosszabb lesz... kis gyerek kis gond." Az ilyenektől komolyan azt éreztem, hogy valamit nagyon rosszul csinálok. A szoptatás sem ment jól, teljesen elvesztettem önmagam, lenullázódott az egom, nagyon nehéz volt. Aztán egyre könnyebb lett. A legjobb tanácsom az akkori énemnek az lett volna, hogy "ÁLLJ, vegyél egy nagy levegőt, nyugodj meg, szorítsd össze a fogaid és gyerünk tovább előre, könnyebb lesz, csak idő kérdése!"

2023. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
20%
Áhh a franc se gondolkodott ilyeneken szülés előtt. A szülés a legrosszabb az egészben,ha azon túl vagy,már csak jobb lesz.
2023. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én magától a szüléstől nem féltem annyira. De az utolsó hetekben bepánikoltam, hogy mostantól mindig itt lesz velem egy kis lény, aki tőlem függ, én leszek érte a felelős örökre. Attól nem féltem, hogy nem leszek jó anya, mert az én anyukám az volt, tehát tudtam, hogy csak úgy kell viselkednem, mint ő, és a gyerekem boldog lesz. A nővéremnek volt szülés utáni depresssziója, és az egész család összefogott és segített neki, így tudtam, hogy nekem is fognak, ha úgy alakul.
2023. febr. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy éreztem, hogy felkészültem teljesen, jöhet bármi. Aztán jó nagyot koppantam, mert baromi nehéz volt. A legrosszabb része nekem az volt, amikor sírt és már mindent próbáltam, de nem tudtam megnyugtatni. Az az érzés egyszerűen szétszedett. Normális, hogy borul minden, egy pillanat alatt változik rengeteg minden, amire nem tudsz előre felkészülni, hiába olvasol el mindent, kérdezel ki mindenkit. Szerintem ha készülsz rá, hogy ez tényleg durván nehéz lesz, akkor talán úgy nem lesz olyan nagy az ijedtség. De gondolj arra, hogy azért a legtöbb ember ügyesen túléli a kisbabás korszakot, és ha te már előre aggódsz, akkor biztos szereted a babát annyira, hogy jó anyja leszel. Kérj segítséget bárkitől, aki felajánlja. Meg lehet csinálni ezt egyedül is, de nem kell. :) Kapaszkodj bele bármibe, ami neked érzelmi vagy fizikai segítség.
2023. febr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is be voltam tojva. Olyannyira, hogy még ma se szültem volna, ha rajtam múlik (a lányom lassan 2éves😅) de hidd el klassz dolog. Attól se ijedj meg, hogyha azonnal nem lesz az a nagy szeretet érzésed! Az is teljesen normális. Nekem akkor kezdett igazán alakulni, amikor rám mosolygott. Tényleg nem fogod tudni már elképzelni nélküle az életed. Bízz magadban, téged választott és menni fog. Lesznek nehezebb napok/helyzetek, de ha ott leszel akkor megoldod! Bízz magadban! Könnyű szülést! Igyál sok sok vizet!!🙂
2023. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Nagyok megnyugtatóak voltak!
2023. febr. 24. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!