Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek mikortól várhatóak el...

Ezek mikortól várhatóak el egy gyerektől önállóan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem kell szólni érte, hanem magától csinálja:


-Koszos ruhát betenni a szennyesbe/mosógépbe


-Evés után a tányért, poharat a mosogatóba tenni


-Ha valamit kifolyatott, kimorzsált, feltakarítani maga után


-Szemetet (pl üres csokipapír, és társai) összeszedni, kidobni a kukába


-Esetleg ha valami kiszóródott, összesöpörni


És ehhez hasonlók.



ma 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Az 5 és fél évesem önállóan csinálja ezeket. (Mosógépbe nem rakja a ruhát, csak ha éppen én teszem be, akkor jön segíteni néha.)
ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Evés után a mosogatóba tenni a az edényeket már egy ovis is tudja ha úgy van nevelve, a szemét kidobást szintén. A szennyes ruhát is tudná, de lehet, hogy még nem tudja felmérni egyedül melyik szennyes. De ha megmondják neki, akkor már egy 4-5 éves megcsinálja. Maga után feltakarítani egyedül, az szerintem már kisiskolás szint, de segítséggel az ovisnak is menne. Amúgy ezeket amiket felsoroltál, sokszor még egy kamasz sem csinálja meg. Nem azért mert nem tudná, hanem mert lusta hozzá/ nem érdekli.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

A kisfiam 19 hónapos. Esténként amikor készülünk fürdeni, magától berakja a levetett ruháit a szennyesbe.


Evés után kiviszi a konyhába a tányérját, poharát. A mosogatót nem éri fel, így a földre rakja a mosogató elé :D


A szemetet (pelenkáját, elhagyott wc papír gurigát, gyümólcspürés tasakját) is szó nélkül kiviszi a megfelelő kukába.


Takarításban egyedül a kiömlött vizet tudja feltakarítani. An a fürdőben egy saját takarítós rongya, azt hozza ha kiöntötte a vizet, teát, akármit.

Nyilván utána kell törölnöm, hogy ne ragadjon, vagy ne maradjon foltos, de a szándék a lényeg.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt megcsinalja mindkettő (2.5&4.5 évesek), de náluk azért még általában kell egyszer szólni.
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 7 évesemnek is sokszor kell szólni, a nagyobb gyerek kb 5 éves kora óta csinálja ezeket és nem kell mindenért külön szólni.

Őszintén, sokszor elgondolkozom rajta a 7 évesem amúgy rendben van-e, iskolában nem panaszkodnak rá (2. osztályos) de borzasztóan szétszórt.

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

3 és 5 évesek. 1x szólok max és megcsinálják.


Tesóim 14 és 16 évesek. Nekik 12.szólásra sem megy....

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Pár éves kortól. De szokás kérdése
ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Na ez az.

Hogy bár mondani kell sajnos, de ha szólok, a 6 és a 8 évesem megcsinálja.


(Kivéve a szemét, ott megy a "De nem én voltam". Ilyenkor jelzem, hogy nem érdekel, kerüljön a kukába.)


Az, hogy a 15 évesemnek szólni kell ezekért, mert magától észre sem veszi, az jobban zavar.

Évek óta kínlódunk, volt könyörgés, volt ordítás, megvonások, motiváció, de eredmény 0...

ma 13:09
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvarni barmikortol. Hogy megcsinalja e... A kamszbpl szinte biztosan nem
ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Kamaszoknál ez más. Amúgy koszos edényt vidd be a szobájába, rakd le az ágyára vagy az asztalára. Ha nem dobja be a szennyesét akkor vidd be a szobájába rakd le a földre. Csak akkor mosd ki ha bent van a szennyesbe.

Ha valamit kiöntött arra sajnos nem tudok megoldást.

ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!