Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális egy 5,5...

Mennyire normális egy 5,5 éves gyerektől, hogy nem tud figyelni? Pl beszélek hozzá, de a második mondatnál már elkalandozik.

Figyelt kérdés
szept. 15. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, MIT mondasz neki. Ha abszolút érdektelen a szöveged, akkor teljesen normális.

Ha a kedvenc játékáról beszélsz neki, akkor furcsa.


De gondolom, valamiféle prédikációt akarsz neki tartani, az teljesen logikus, ha nem érdekli.

szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egyszerű ezt felmérni otthoni körülmények között, alapból normális persze, óvodás gyerek.
szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem mindegy, hogy mi a téma, milyen módon beszélsz hozzá
szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Emlékszem, egy rokon elkezdett nekem elöadást tartani, amikor 10 éves voltam arról, mi az erkölcs filozófiailag. A harmadik mondat után kikapcsoltam, mert teljesen érthetetlen és unalmas szöveg volt számomra.

Szóval kicsi bövebben írd le, miröl és milyen stílusban beszéltél hozzá

szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy tényleg unalmas vagyok sokszor, pl. azzal, hogy próbálom elmagyarázni neki, hogy miért nem szerencsés gumicukor evés közben ugrálni, szaladgálni 😅

Mindenesetre nagyon zavaró, ha felesleges a szájtépésem 😄

szept. 15. 15:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát baleset-elhárításkor ne papolj, hanem ha a szájában van a cukor, megfogod a gyereket, és azt mondod neki, hogy: Megállsz! És mikor lenyelte, akkor elengeded. Nem magyarázunk egy óvodásnak, mert rohadtul nem érdekli, hanem cselekszünk.
szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne csodálkozz, ha nem figyel, ez tipikusan az a helyzet, amikor autonatikusan kikapcsol.

Ilyenkor az a megoldás, hogy közlöd vele (EGY MONDATBAN), hogy amíg cukor van a szájában, addig leül, utána ugrálhat.

szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy az az első, hogy megállítom! Viszont elszeretném magyarázni, hogy miért tettem! De akkor ezek szerint tök felesleges…
szept. 15. 16:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1 rövid mondattal magyarázunk. "Étellel a szánkban nem rohangászunk."
szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Gumicukor evés közben rohangálót elkap, leūltet .

-Majd akkor szaladgálj, ha lenyelted!

Elenged, gumicukrot elrak.

szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!