Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem normális,...

Csak szerintem nem normális, hogy manapság már csomó szülő telefont ad az elsős gyerekének? Ti hány évesen adtok/adtatok telefont a gyerek kezébe?

Figyelt kérdés

aug. 27. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk eddig is tilos volt alsóban a telefon. Íratlanul tilos. Az osztályfőnök kérte és betartották.

Most megy harmadikba a gyerekem és nincs telefonja, nem is lesz és szerintem a többiek is betartják.

aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Amikor elkezdte a 8. Általánost
aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
8%

Egyet értek veled kérdező.


Bár sajnos olyan világban élünk hogy ha az egyik gyereknek van telefonja akkor annak akinek nincs a suliban az már gáz.

És kb így kapott 11 évesen telefont az egyik ismerősöm lánya.

Mondanom se kell nagyon bosszant a mai napig hogy ilyen buta szülők vannak.

A lány persze a tiktok-ot is pörgeti rendesen.

aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk mindhárman a COVID miatti lezárásokkor kaptak. Akkoriban az asztali gépről a férjem dolgozott, nekem meg buta telefonom volt. Nem tudtuk egyszerre máshogy megoldani az órakat. A kicsi nagycsoportos ovis volt, a középső elsős, a nagy harmadikos. Mit ne mondjak jó buli volt egyszerre 3 gyerekkel online foglalkozásokon résztvenni. A kicsinek azért kellett venni, mert auti és pont abban az évben került be végre szegregált oviba. Online formában tanultuk a kézjeleket, a napirendet és az "Én füzetéhez" is folyamatosan csinálta a képeket. Ő már ezen vezeti a napirendjét és az iskolába is viszi, mert a tanárai is segítenek neki a megfelelő használat megtanulásában és az új programok megismerésében.

Nálunk mondjuk a normál suliban is használják azóta is. Többször vannak olyan feladatok, amihez kifejezetten kérik, hogy vigyenek be tabletet/telefont és vannak online feladataik is.

Mi nem bántuk meg, hogy vettünk nekik, de természetesen folyamatosan odafigyelünk, hogy ne gyógyuljanak hozzá és ésszel használják.

Most nyáron is jól jött nekik, mert vannak nevelőotthonos osztálytársaik, akikkel a személyes találkozót problémásabb leszervezni, velük messengeren tartják a kapcsolatot.

aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A gimis lányomnak én ötödikben adtam telefont, mivel messzebb van a sulija és nyugodtam vagyok úgy, hogy tudom, bármikor felhívhat. Nem veszem el a telefonját, FamilyLinkje sincs meg semmi ilyen, mert eléggé maximalista, így tudja, hogy nem mehet a telefonozás a tanulás rovására.

A fiam most megy majd hatodikba, neki még nincs telefonja, mert még nem elég érett hozzá. Szerencsére az ő sulija kb. a sarkunkon van.

aug. 28. 00:32
 6/15 A kérdező kommentje:
*nyugodtabb
aug. 28. 00:33
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem sem normális. Mi nem is adtunk. Szerencsére a Miniszterelnök Úr gondolt arra is, hogy iskolában korlátozva legyen a használat.
aug. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"A gimis lányomnak én ötödikben adtam telefont"


Ötödikesnek is teljesen felesleges, szerintem ez sem normális.

aug. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Első osztály utáni nyáron (2009-ben) kaptam saját telefont.

Nem tudom milyen "manapság"-ról beszélsz, és hogy miért az ördögtől való a telefon.

aug. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Elsőben kapta, suliba nem vitte, csak a zeneiskolába. Ott ugyanis előfordult, hogy elmaradt a szolfész is, hangszeres óra is, és a suli nem volt képes telefonálni, szegény ott ült este hétig, várta, hogy menjünk érte. Akkor kapta. Már 27 elmúlt azóta, úghyogy nem ma történt (2004. elején vettük), és soha nem volt telefonfüggő, ma sem az. Eszközként használja, nem szórakozásra.
aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!