Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem normális,...

Csak szerintem nem normális, hogy manapság már csomó szülő telefont ad az elsős gyerekének? Ti hány évesen adtok/adtatok telefont a gyerek kezébe?

Figyelt kérdés

aug. 27. 23:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Hú, hát telefont kapott már 6-7 évesen, de inkább vettünk neki apple watch-ot, mert az egy ilyen korú gyereknek sokkal hasznosabb (most 10 éves) . Nem kell cipelnie és mindig a kezén van - ha olyan helyen vagyunk. Suliban nem veszi fel, mivel oda nem kell (viszem reggel és délben megyek is érte). De ha a tesóival elmegy moziba, vagy az apjával kirándulni akkor jól jön. Plusz: mindig látom a helyzetét is. (Van, hogy a barátaival lemegy a Dunapartra játszótérre.)
aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

3. osztályba megy szeptemberben a lányom. Nyár elején kapta a telefonját (nem nagy cucc ingyen volt a tv internet előfizetéshez) mert egy hetes ottalvós táborba ment.

Jól jött h tudott képet küldeni, este hívott (videó hívás) h milyen napja volt. És persze hívott mikor érnek kb a pályaudvarra (h mikor menjünk érte)

Itthon nem használja max egy héten egyszer mikor a "classroom" aplikációban gyakorolgat. Ezt elsőtől használják az ofő tölt rá feladatokat.

Ha nem mi furikáznánk őt hanem buszozna, akkor már elsőben is lett volna telója.

aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Látom sokan írták, hogy a gyerekük 1.-ben kapott telefont és nem függő. Ez a rendes nevelés, itt nyilván megértem. Csakhogy több olyan gyereket is látok az utcán, aki telefonozik, miközben sétál. Az egyiknek majdnem nekimentem volna, mert ő nem is nézett fel... Nekem ezekkel van a bajom.
aug. 28. 14:11
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem amiatt van mert "korán" kaptak telefon.

Amiatt van, mert használni nem tanították meg. A szülő nem foglalkozot azzal h felvilágosítást adjon a telefon helyes használatáról (hol mikor miért használja)

aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
Amikortól iskolába jár, mert nem helyben jár suliba, hanem busszal, és pl ha lekési, stb. Akkor menni kell érte.
aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!