Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babamamatudakozós tanácsadónak...

Babamamatudakozós tanácsadónak van értelme? Szerinted normális, amit csinált?

Figyelt kérdés
A kórházban kaptam egy babamamatudakozós ajándékcsomagot, amihez ki kellett tölteni egy papírt az adataimmal. Nem sokkal szülés után felhívott egy nyájas, kedveskedő nő, hogy szeretne nekünk segíteni az Életkezdési támogatás és a babakötvény dologban, ezért eljönne tartani egy rövid kis tájékoztatót. Mivel mindenképp szeretnénk gyűjteni pénzt a babánknak és őszintén elég vakon voltunk hogyan is érné meg a legjobban csinálni, így belementem. Na, ez a kis tájékoztató úgy zajlott, hogy rengeteg indiszkrét kérdést tett fel, 3 órán át beszélt, nem érdekelte, hogy itt sír a pár hetes baba, szószerint el kellett küldenem, és akkor még sértődötten mondta, hogy hát Ő még csak a mondandója negyedét mondta el, és legközelebb több időre lesz szüksége. Na, hát nem lesz olyan, hogy legközelebb. Azt állította, hogy nélküle nem tudunk majd semmit intézni, mindenképp kell a tanácsadó. Ez valóban így van? Gondolom nem, szóval ki hogyan intézte? Másnak is van rossz tapasztalata ezekkel a tanácsadókkal?
júl. 4. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a történetre csak annyit tudok reagálni,hogy durva hogy vannak ilyen pofátlan emberek.

A babakötvényes dologhoz meg azt tudom mondani hogy én hogy csináltam.Ügyfélkapun keresztül nyitottam a gyerkőcnek start értékpapír számlát.Ez a magyar államkincstárnál van .Ott automatikusan rajta is van ezen babkötvényben az a 42 ezer forint amit minden baba kap az államtól .Erre utána annyit teszel amennyit akarsz ,amikor akarod .De nem muszáj ,így is kamatozik.És ha betölti a gyerek a 18-at akkor kiveheti a pénzt róla .Addig senki nem fér hozzá.


Ezt lehet magyar államkincstárnál személyesen is intézni.

Meg úgy tudom hogy bankoknál is van lehetőség ilyenre,de az nem tudom pontosan hogy működik .

júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem Te vagy az elso akire ugy ratelepednek :/. Ha legkozelebb keresne mond neki hogy rokonod egy tanacsado es sikerult a kotvenyt megkotni.. koszonod szepen de igy nincs szukseged a segitsegre. Ha meg nem erti meg mond neki ra hivod a rendoroket ha nem tavozik 😂🥹😀 sajnos piocak ahogy hallottam
júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez még istenes, itt legalább te adtad meg az adataidat, hogy kereshetnek.

Mi hazaértünk a kórházból, és a ház előtt várt a biztosítós pasi (még a babakötvényes idők előtt), a nővérek adták el pénzért anno az adatokat...

júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A start értékpapírt te is barmikor meg tudod nyitni én akkor nyitottam meg mikor a gyerek 1,5 éves volt és ugyan ugy rákönyvelték az összeget kamatokkal együtt ez jár szóval nyugi ezzel ráérsz. Engem is zaklattak de én mindenkit leráztam hogy még nem tudom mit akarok és ha kitaláltam jelentkezem. Mi egy külföldi számlát nyitottunk neki ahol gyűlik a pénz az is ezen az alapon működik hogy 18 évesen hozzáfér de azt jobbnak éreztem.
júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!