Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szuloszoban csak felem...

A szuloszoban csak felem teszik kulon a romakat es a magyarokat? Miert kell ez?

Figyelt kérdés

2x voltam latogatoba szuloszoban, mindketszer lattam hogy kulon szobaban vannak a sotet boruek es a feher boruek.

Nem tudom miert kell ez.

Csak felem van ez igy vagy feletek is?

En roma vagyok de nem barna boru, viszont a ferjem igen es nem tudom hova fognak tenni.

Engem ez nagyon zavar.


ma 12:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam ilyen szerencsés, román cigány volt a szobatársam. Magyarul se tudott és becsődítette az egész pereputtyot, ki se merték rakni a szűrét. Ha a covid miatt nem szünették volna meg a fizetős szobát, biztos azt választom.

Gyermekklinikán is volt szerencsém kétszer is cigany szobatárshoz. Az egyik meglopott, a másik csak tarhálni akart.

ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt senki nem írta, hogy fehérek között nincs selejt, de azért barnák között jóval több.
ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

3 különböző kórházban szültem, de se a szülőszobába, se a gyermekágyi szobába (ahol ugyebár szülés után tartózkodunk) nem jöhetett látogató.


Tény, nem volt roma szobatársam, ellenben látogatni voltam bent roma származású rokonomat (ugyanabban a kórházban, ahol én is szültem az egyik gyerekem), nem voltak elkülönítve.


Más:

Egyik babámmal pár napos korában bekerültünk kórházba.

Ott roma volt a szobatársam, 3 hetes babával.

Ez volt vele a legkisebb probléma... Az a 2-3 nap amúgy is maga volt a pokol, de ez még rontott az alaphelyzeten.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%
#13, nekünk is fontos a család, de azért 2-3 napot kibírunk nélkülük. És viselkedni is tudunk, ha látogatóba megyünk. És nem bámuljuk tátott szájjal az idegen szobatárs melleit, mikor próbál szoptatni.
ma 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

Lecci ne csinalj mar ugy,mintha nem tudnad, hogy az atlag cigany hogy viselkedik kerdezo.

Te lehet nem vagy atlag es ez becsulendo, az en legjobb baratnom is cigany szarmazasu, de abszolut kedves, rendes, normalis.

A tobbseg sajnos nem az es oriasiak lehetnek a kulturalis kulonbsegek, hat ezert vagyunk kulon szobaban. Nem mindenhol, de van ilyen.


Amugy latogatni nem is nagyon lehet bemenni osztalyra (szuloszobara vegkepp) szoval nem tudom hol voltal, de ez nem gyakori.

ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
És azért mert nektek fontos a család,nekem kötelező végighallgatni az összes bajotolat ha akarom,ha nem?Azért,mert benneteket nem zavar,ha idegen nők,férfiak néznek szoptatás közben,engem sem zavarhat?Ha pihenni szeretnék, akkor is ki kell hogy tegyem magam annak,hogy vadidegenek hangosan beszélget ék,stb?Hát nem.Majd otthon úgy családoztol,ahogy akartok.A kórházban illene viselkedni,de mivel ti nem vagytok képesek alkalmazkodni másokhoz, ezért szokták elkülöníteni a romákat,a nem romáktól.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Általában igen, külön teszik.

Teljesen màr kultúra a kettő. Mikor a harmadik babámat szültem, 2 szobával arrébb volt egy roma anyuka, kész átjáróház volt, 10 percenként zaktallák a csecsemősöket, hogy mutassák meg a babát, az ablak alatt a parkolóban kiabáltak, énekeltek,ittak, szólt a zene a kocsiból. Sok látogatót fogadtak. Erre egy frissen szült anyukának és egy újszülöttnek semmi szüksége. Lehet a szobatárs szoptatna vagy pihenne, ott meg a család apraja/nagyja egymásnak adta a kilincset.

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Régebbi kérdésnél leírtam én is, hogy csak a szomszéd szobában voltak cigányok, mégsem lehetett tőlük megmaradni.
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem, nem voltak külön. Második szülésemnél volt egy roma szobatársam. Egyik szülésnél sem jöhettek be látogatók, az osztály előtt tudtunk találkozni csak. Szóval nem tudom, hogy a roma szobatársamhoz jött-e pereputty, én nem találkoztam velük.
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, a gyermekágyra gondoltál. Nálunk szerencsére nem lehetett látogatni, megjegyzem, egyszer a nővérpult melletti szobában voltam, volt szerencsém végighallgatni, ahogy az ügyeletes nővér cerberusként őrizte a bejáratot, mert a család átjáróháznak hitte az osztályt. 2+2 személyes szobák voltak, lehet, hogy nézik a származást is a beosztásnál, mert a velünk egy fürdőn osztozó másik szobában pl. volt, hogy két cigány volt, nekem meg nem hiszem, hogy bármelyik szobatársam az lett volna. Az feltűnőbb volt, hogy előszeretettel rakták az elsőgyerekes anyukákat többgyerekesek mellé ;). Más kórházból viszont biztosan hallottam ilyen megkülönböztetést, de ott inkább viselkedés alapján ment a dolog (felnőttektől is hangos szárny és halkabb).
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!