Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hogy kezeli, hogy a...

Más hogy kezeli, hogy a gyerekvállalás után megváltozott a férje?

Figyelt kérdés

Amikor a férjemet megismertem, egyedül élt, vitte a háztartást, gondoskodó típus volt. Az első gyerekünk megszületése után rengeteget foglalkozott vele. Sokszor szégyelltem magam, hogy anyuka létemre lehet, hogy a férjem többet foglalkozik vele. Amikor itthon volt mindig ő pelenkázta, amikor éjjel felkelt a baba a férjem is felkelt és fent maradt amíg szoptattam. Amíg nem tudott ülni a fiunk, addig mindig együtt fürdettük. Sokszor levitte a játszótérre, amikor már nagyobb volt. Tényleg kívánni se tudtam volna többet. Aztán mikor 2 éves lett a gyerekünk a férjem vette fel, hogy mi lenne ha lenne kistestvére. Bennem is érlelődött már a gondolat, így belevágtunk. Még nem volt 3 éves a nagyobb, mikor a kicsi is megszületett. És akkor kezdődött az egész. Az első este vártam, hogy majd együtt fürdetjük a babát, erre kitalálta, hogy most neki el kell mennie és így egyedül fürdettem (és azóta is...). Éjjel egyszer sem kelt fel a kicsire. Nem pelenkázta. Ha szóltam, hogy tele a pelus, ki kéne cserélni "jó, majd mindjárt" és eltelt 1 óra és már kínomban megcsináltam, mert nem akartam, hogy szegény gyerek úgy maradjon. Eltelt 5 év, a nagyobb 8 éves, a kicsi 5. Egyszer sem fürdette a kicsit, nem segít neki a wc-zéskor, nem viszi orvoshoz őket, nem érdekli mi kell az oviba/iskolába. Mindent én csinálok egyedül. A házmunkába úgy-ahogy segít, kiviszi a szemetet, elmegy bevásárolni, de ennyi. Most jött el az idő, hogy én besokalltam. Elegem van, kezdek kipurcanni. A kommunikáció híve vagyok, de ha rászólok, hogy kéne segíteni, akkor 1 hétig próbál úgy tenni mintha lesné, hogy mit kell segíteni, de 1 hét után már megint ugyanaz. Nemrég voltam szülői értekezleten, 19:30-ra értem haza, nem fürdette le a gyereket, nem adott nekik vacsorát. Direkt én se fürdettem le őket, kíváncsi voltam mi lesz. 22 órakor kénytelen voltam elvinni őket, mert a férjem meg se mozdult. Utálom ezt, hogy mindenért szólni kell, de akkor is azt kapom, hogy "majd mindjárt" és nem lesz belőle semmi.


Sosem gondoltam volna, hogy a váláson fogok gondolkozni, de úgy érzem, hogy az se megoldás, mert ugyanúgy én fogok mindent csinálni, csak még a pénz miatt is aggódhatok. Hab a tortán, hogy mióta megszületett a 2., azóta folyamatosan hétvégén nincs itthon, mert másodállásban dolgozik, pedig nem szorulunk rá, mert én is 8 órában dolgozok. Tényleg dolgozni van, mert ha felhívom, hallom a gépek zaját.


Jó lenne pár sorstárs sztoriját, véleményét meghallgatni vagy hogy mit tennétek?


ma 13:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
67%
Jaj de jók ezek a szexes kifogások... Őszintén érdekelne, hogy amikor két napig nem tudok elmenni zuhanyozni, két hete hajat se mostam, meg az egész ház legyen csendben, hogy apa 11kor még alhasson, akkor miért kellene még ezzel is őt szolgálni? Vért ne adjak b+? Legyen szeretője, meg fog szakadni a szívem.
ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

20as a második bekezdés szóról-szóra, mint nálunk.

Ezt tanítják valahol?

Én eddig azt hittem, csak én vagyok ilyen elbszott, hogy ezeken felhúzom magam.

ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csinál meg semmit mert tudja, hogy megcsinálod.

Azért nem segített/segít, mert egy gyerekkel még viszonylag könnyű volt. Ott kiélte az apai gondoskodást aztán mikor jött a második kezdhette volna elölről és akkor jött rá, hogy nem akarja ezt. És hogy ennek sosem lesz vége.

Ahogy te is mondtad azért vállal másodállást mert nem akar otthon lenni. Mert ő úgy látja te piszkálod, hogy segítsen meg hangzavar van meg még több munka amiért ráadásul nem is fizetnek. Pedig egyszerűen csak ha mindenben partner lenne akkor hamarabb végeznétek és neked is jutna egy szusszanásnyi időd.

Ez persze csak az én véleményem de szerintem 2.nál jött rá, hogy nem akar apuka lenni. Hogy nem akarja a felelősséget és a problémákat sem ami a gyerekkel jár, sem ami a háztartással.

Ne legyen igazam, de ő nem fog megváltozni. Vagy beletörődsz vagy lépsz.

ma 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak így megváltozni, mikor szeretjük van.
ma 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!