Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltozott a véleményem a...

Megváltozott a véleményem a gyerekvállalásról, hogy mondhatnám el a férjemnek?

Figyelt kérdés
Mindig is több gyereket akart, legalább 2-t. A kislányunk fél éves, és én úgy érzem, nem szeretnék többet. Meg fog ez változni? Amikor először beszéltünk róla, én is benne voltam, úgy éreztem, tucatnyi is lehet. Türelmes, nyugodt embernek tartottam magam, de rájöttem, talán mégsem vagyok annyira az. Ti éreztetek ilyet? Változott? Beszélnem kéne vele, vagy várjak még? Nem akarom, hogy azt higgye átvertem annak idején, mert nem így van, de ez a gyereknevelés más, mint amit hittem. :$
2014. jan. 17. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Idővel változni fog a véleményed, és az is normális, ha terhesen bizonytalanodsz el. De tény, minél több babád van, annál boldogabb leszel.

Ha van segítséged, a férjed is foglalkozik a babával, panaszkodni se lesz okod.

2014. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sztem még ne beszélj vele, mert változhat a véleményed. És mindig is csak egyet akartam, a párom ezt tudta is. Ő kettőt akart, de elfogadta, hogy csak egy lesz.

Aztán mégis két gyerekünk van :) (és nem becsúszott)

2014. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem saját babám még nincs, de időszakosan au pairként szoktam dolgozni, és állandóan változik a véleményem erről a témáról. Ha épp fáradt vagyok, rosszalkodnak a gyerekek, nem lehet velük bírni, akkor úgy vagyok vele, hogy nekem sose lesz több egynél. De amikor aranyosan összeülnek és együtt játszanak a testvérek, akkor meg úgy vagyok vele, hogy nekem is több gyerek kell majd :)
2014. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én 7 éve szültem egy csodás kisfiút.


Voltak hullámvölgyek.

Elkezdett önállósulni, s már nem kell neki gügyögni egész nap pedig azt is nagyon élveztem :)

De ez teljesen más. Így egy jó ideje nem szeretnék másik gyerkőcöt.

Lehet majd később..


A pároddal ne beszélj még erről.

Még pici az első baba is :)

2014. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 15 hónapos a fiam,igazi kisfiú, mindent szét szed, mindenre felmászik, és eszméletlenül hisztis és akaratos. Én mindig legalább két gyereket akartam, mióta megszületett nem akarok másikat! Én ezt már megbeszéltem a férjemmel, ő mindig akar még, de eyelőre úgy vagyunk vele, hogy 5 év múlva esetleg hajlandó leszek gondolkodni rajta. Én egyébként még csak türelmes se vagyok, robbanékony hisztis természetem van sajnos. Ugyan ilyen a fiam, és attól hogy ő az életem értelme, nem szeretném ezt még egyszer végig csinálni, mert én azt nem élném túl. Szerintem nekem már nem fog változni a véleményem erről.
2014. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Pont úgy vagyok vele mint az 5-ös válaszoló, az én fiam 1,5 éves, és biztos hogy nem akarok több gyereket. Mindíg kettőt akartam, de megváltozott a véleményem. Férjem bízik benne hogy változik majd, de nem fog.
2014. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Miért ne beszélhetne erről a férjével. Nem a szomszédja, a férje.


Most így gondolod, lehet később másképpen fogod. Én mindig sok gyermeket akartam, de mióta megszületett a lányom, tudom, nagyon türelmetlen vagyok, és bár imádom, nekünk kettő is elég lesz. Aztán majd meglátjuk, még csak 29 vagyok, a férjem 30. Annyi minden változik.


Beszélj erről a férjeddel nyugodtan, mond el az aggályaidat, nem véletlenül a férjed. Szeretitek egymást, hajrá.

2014. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A legstrapásabb korszakban vagy, ilyenkor csak kevesen érzik, h jöhet a kistesó. Korai még beszélni erről a férjednek, gondolom 1-2 év múlva jönne a kistesó, addigra lehet,h mindennél jobban vágysz majd rá újra. Ha nem, ráérsz akkor megbeszélni, addigra már megalapozott lesz a dolog (mármint ha annyi idő elteltével is így érzel). Nekem is féléves kisfiam van, gyakorlatilag egyedül vagyok vele, a férjem hétvégénte tud csak hazajönni hozzánk, néha csak minden 2.-on. Kemény. ennek ellenére, én nem éreztem ilyet, mert fel voltam készülve rá és fel is tudtam dolgozni lelkileg, ezért tudok türelmes és nyugodt maradni. De azt határozottan éreztem, h uezt 5-10 éve még nem bírtam volna ilyen birkatürelemmel és odaadással végigcsinálni. Legalább ez az előnye megvan a kései gyerekvállalásnak :)
2014. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez az amin nem lehet változtatni. Eldöntöttétek megbeszéltétek házasság előtt akkor már ezeken túl elég aljas szerintem felrúgni a dolgokat.
2014. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet rajta változtatni. És nem tartom aljasságnak sem, ha meggondoltad magad (még ha időlegesen is). Én mindenképpen beszélnék a témáról a férjemmel. Lehet, hogy ő is hasonlóan látja a dolgokat, ő meg miattad nem meri szóba hozni. Hány évesek vagytok? Ha belefér, jegeljétek a témát néhány évig. Olyan sok párt ismerek, akik azt hitték nem akarnak több babát és mikor6-8 éves(ek) lett(ek) a nagyobb(ak), akkor vágtak bele újra.
2014. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!