Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltozott a véleményem a...

Megváltozott a véleményem a gyerekvállalásról, hogy mondhatnám el a férjemnek?

Figyelt kérdés
Mindig is több gyereket akart, legalább 2-t. A kislányunk fél éves, és én úgy érzem, nem szeretnék többet. Meg fog ez változni? Amikor először beszéltünk róla, én is benne voltam, úgy éreztem, tucatnyi is lehet. Türelmes, nyugodt embernek tartottam magam, de rájöttem, talán mégsem vagyok annyira az. Ti éreztetek ilyet? Változott? Beszélnem kéne vele, vagy várjak még? Nem akarom, hogy azt higgye átvertem annak idején, mert nem így van, de ez a gyereknevelés más, mint amit hittem. :$
2014. jan. 17. 14:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én 28 éves vagyok, a férjem 30. Köszi a sok választ! :)
2014. jan. 17. 15:42
 12/18 Julie S ***** válasza:
Szerintem nyugodtan megemlítheted a férjednek, hogy most épp nem vágysz még egy gyerekre, de ezt nehogy halál komoly fejjel és nagy elhatározásként add elő neki. Hiszen te magad sem tudhatod, mit hoz a jövő. Főleg, hogy nem a gyermekvállalásra alkalmas utolsó éveidben jársz. Ha egy gyereket is soknak érzel egyszerre, akkor majd akkor vállaljatok következőt, ha a mostani már kezd önállóbbá válni és nem terhel le annyira. Aztán ha végül tényleg nem szeretnél még egy gyereket, hát az időközben úgyis eldől és a férjednek is lesz ideje barátkozni a helyzettel.
2014. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

En legutobb 3 honapja mondtam, hogy nem lesz tobb. Tegnap meg azt, hohy a jatszoszobat hogyan alakitjuk majd a szuletendo hyerekunk par ev mulva. Oszinte voltam a ferjemmel, amikor kiborultam, mondtam, hogy nem vagyom tobbre, o azt mondta, hogy MOST o sem, es csak akkor lesz, ha mindketten egyforman szeretnenk, addig is lemegy picit setalni a lanyunkkal. Imadom a ferjem. :):):):)


Vannak hullamvolgyek, ne keseredj el emiatt, az anyasag nagy munka, de egy dacos, neha nyafis ket eves mellol irom, aki itt alszik mellettem, hogy amikor elkezd beavatni teged a sajat vilagaba, akkor azt erzed, hogy ezer gyereket es meg egyet... /aztan hisztizik, mert nem kaphatja meg a fogamzasgatlodat, es olyankor jo erzessel veszed be a tablettat. :P/ minden oke lesz, es sok boldogsagot nektek, barhogy is dontotok. ;)

2014. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Párommal még a kapcsolatunk elején 4-5 gyerekről beszéltünk,hogy milyen jó lenne. majd megszületett a fiunk,depresszió,szoptatási kínlódások stb. és baromira nem akartam még egyet sem kb fiam 1 éves koráig.Aztán arra jutottunk később akkor legyen 3.De fiunknak elég nehéz a természetes önfejű és makacs,eléggé két emberes,így ízt mondom,egyelőre csak a 2. van tervben,aztán a 2.től is függ és persze sok mindentől lesz -e 3. de 3 a max.,és mindent megbeszéltünk,még a hullámvölgyeket is,persze nem jelentettünk semmi olyat végelegesen,hogy nem kell több gyerek az első évben fel sem merült még.Szerintem még korai erről beszélni,bár attól függ milyen a férjed,változnak az érzelmek,én sem vagyok türelmes,sőt nem is vagyok az az anya típus,nincs rózsaszín köd meg ilyenek,ezért is lehet 2nél megállunk.
2014. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ja és egy dacos majdnem 3 évesem van,sokszor most is mondom egy is elég :)
2014. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg szóba nem kerül konkrétan az újabb gyerkőc vállalása a párodnál, felesleges ezt a sztorit előadni neki. Bármikor változhat a véleményed, tényleg nem könnyű néha egy félévessel. Amikor a szepa szorongásos időszakot éltük, meg most, néha a hiszti korszakban én is elgondolkozom, hogy bírnék még egy gyerekkel. Ahogy nőnek, önállósodnak, egyre könnyebb velük, persze mindig vannak hullámvölgyek.

Nem írtad, hogy mi miatt nem szeretnél másodikat. Nehéz terhesség, nehéz szülés, vagy macerás picibaba korszak?

2014. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Párommal két gyereket akartunk.

Nehéz szülés, és problémás (nehezen alvó) kisfiam mellett közöltem, több nem lesz.

Aztán már jobb lett a helyzet, de annyira összenőttünk a kisfiammal, hogy egyáltalán nem tudtam elképzelni, belefér-e egy másik gyerek az életünkbe.

Eltelt majdnem 4 év, mikor eldöntöttük, hogy vágyunk még egy gyerekre, és mégis legyen. Azóta a kicsi 15 hónapos, most is azt mondom, több nem lesz...

2014. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Emili ^^ ***** válasza:
Nekem 3 kislányom van. A férjem mondogatja egyre többet hogy vállaljunk be még egyet, hátha fiúcska is lesz. Erre tegnap odavetettem neki, hogy én több gyereket nem akarok. Flower, Lily és Anna nekem éppen elég gyermek, persze imádom őket. De kezdem azt érezni hogy beadom a derekemat még egy gyerekre. Lehet. 3 gyermekes édesanyaként mondom neked: Flower volt az 1. gyerek, többet nem is akartunk, de egyszercsak kitaláltuk hogy legyen tesó, és ikreket szültem, Annát és Lilyt. Így is szép az élet, de ha igazán akarod, megbirkózol mindennel ilyen téren, és egy másik gyerek sem lesz gond. Akaraterő nekem kevés volt, de sikerült!
2016. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!