Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hogy kezeli, hogy a...

Más hogy kezeli, hogy a gyerekvállalás után megváltozott a férje?

Figyelt kérdés

Amikor a férjemet megismertem, egyedül élt, vitte a háztartást, gondoskodó típus volt. Az első gyerekünk megszületése után rengeteget foglalkozott vele. Sokszor szégyelltem magam, hogy anyuka létemre lehet, hogy a férjem többet foglalkozik vele. Amikor itthon volt mindig ő pelenkázta, amikor éjjel felkelt a baba a férjem is felkelt és fent maradt amíg szoptattam. Amíg nem tudott ülni a fiunk, addig mindig együtt fürdettük. Sokszor levitte a játszótérre, amikor már nagyobb volt. Tényleg kívánni se tudtam volna többet. Aztán mikor 2 éves lett a gyerekünk a férjem vette fel, hogy mi lenne ha lenne kistestvére. Bennem is érlelődött már a gondolat, így belevágtunk. Még nem volt 3 éves a nagyobb, mikor a kicsi is megszületett. És akkor kezdődött az egész. Az első este vártam, hogy majd együtt fürdetjük a babát, erre kitalálta, hogy most neki el kell mennie és így egyedül fürdettem (és azóta is...). Éjjel egyszer sem kelt fel a kicsire. Nem pelenkázta. Ha szóltam, hogy tele a pelus, ki kéne cserélni "jó, majd mindjárt" és eltelt 1 óra és már kínomban megcsináltam, mert nem akartam, hogy szegény gyerek úgy maradjon. Eltelt 5 év, a nagyobb 8 éves, a kicsi 5. Egyszer sem fürdette a kicsit, nem segít neki a wc-zéskor, nem viszi orvoshoz őket, nem érdekli mi kell az oviba/iskolába. Mindent én csinálok egyedül. A házmunkába úgy-ahogy segít, kiviszi a szemetet, elmegy bevásárolni, de ennyi. Most jött el az idő, hogy én besokalltam. Elegem van, kezdek kipurcanni. A kommunikáció híve vagyok, de ha rászólok, hogy kéne segíteni, akkor 1 hétig próbál úgy tenni mintha lesné, hogy mit kell segíteni, de 1 hét után már megint ugyanaz. Nemrég voltam szülői értekezleten, 19:30-ra értem haza, nem fürdette le a gyereket, nem adott nekik vacsorát. Direkt én se fürdettem le őket, kíváncsi voltam mi lesz. 22 órakor kénytelen voltam elvinni őket, mert a férjem meg se mozdult. Utálom ezt, hogy mindenért szólni kell, de akkor is azt kapom, hogy "majd mindjárt" és nem lesz belőle semmi.


Sosem gondoltam volna, hogy a váláson fogok gondolkozni, de úgy érzem, hogy az se megoldás, mert ugyanúgy én fogok mindent csinálni, csak még a pénz miatt is aggódhatok. Hab a tortán, hogy mióta megszületett a 2., azóta folyamatosan hétvégén nincs itthon, mert másodállásban dolgozik, pedig nem szorulunk rá, mert én is 8 órában dolgozok. Tényleg dolgozni van, mert ha felhívom, hallom a gépek zaját.


Jó lenne pár sorstárs sztoriját, véleményét meghallgatni vagy hogy mit tennétek?


ma 13:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Én is megértem, hogy fáradt, de szerintem azért vállalja a munkát, hogy ne kelljen itthon lenni. Én is fáradt vagyok, de muszáj megcsinálnom.

Mióta a kicsi megszületett azóta a naggyal se foglalkozik annyit.

ma 14:26
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Szex van? Lehet te változtál, nem szexelsz vele, és elhagyod magad. Nem lepődnék meg ha szeretője lenne.
ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi van, hogy a legtöbb férfi nem kitartó.

Az újdonság varázsa mindig jó, pár év után beleunnak mindenbe, és jön a fáradt vagyok, nehéz napom volt kifogás, főleg ha ott van a B terv, hogy úgyis megteszik helyette,és ez egy idő után nagyon kényelmes.

De te addigra már annyira fáradt vagy és kicsit fásult is, hogy nincs erőd feldobni a hétköznapokat, hogy gyakorlatilag a harmadik gyerek

kedvére tegyél.

Nem vagy egyedül ezzel.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nincs, mert mikor lenne. Sokszor még este 10-11-kor is mosogatok, mert ha nem csinálom meg akkor hallgathatom, hogy erre se voltam képes. 17:30-ra érek haza miután hazahozom a gyerekeket, utána vacsora, fürdetem, altatom őket. Hulla fáradt vagyok estére.

Nem hagytam el magam, szülés előtt is vékony voltam, most már 50 kg se vagyok a sok rohangálástól.

ma 14:39
 15/24 anonim ***** válasza:
13%
A szex sokkal fontosabb egy kapcsolatban, mint a házi munka. A mosogatás megvár, ez csak kifogás, mint a fáradtság is. Szexnél neked csak feküdni kell, simán odaadhatnád magad. Ha nincs szex jól teszi a pasi ha félre kefél. Nincs 10 perc egy gyors menetre? Ezt be ne magyarázd.
ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szexnél neked csak feküdni kell"

Ja, az egy férfinek mekkora felüdülés. Majd ez után is félre megy. Azért nem egy darab rongy vagyunk egy lukkal,hogy jó lesz az is. Főleg nem egy házasságban.

Amelyik férfinek ez megfelel, azzal nagy baj van.

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ha beszól hogy ezt sem tudod akkor se mosogass el,a tányér ellesz holnapig. Azért engedte el magát mert látja hogy megteheti. Sajnos ultimátum kell vagy megváltozik vagy válás,köztes nincs.
ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyira utálatos dolog, hogy mindig a szex téma kerül elő. Kinek lenne úgy kedve szexelni a ház nagyságos urával, ha kB a nőt ilyen cselédnek tartja. Nálunk is az van, hogy az uram fekszik, parancsolgat, 8 órában dolgozik ugyan,de itthon semmit sem segít. Múltkor is tudta, hogy későn érek haza a gyerekkel, ő délelőtt evett egy menüt, de eszébe nem jutott, hogy haza is hozzon, aztán nyavajgott, hogy miért nem fekszek az ágyba szexelni, mondtam, hogy még főzök, mert rohadt éhes vagyok. Erre mi volt a válasz? Majd hozok egy normális nőt, aki szexelni is akar. De nem volt hozzá kedvem.... Ha nem dolgozik akkor csak fekszik, tv-t néz, és várja a szexet.
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
18# vagyok. Az még nem írtam, hogy a kedves uram 2. gyereket is akar, hát mondtam az kizárt, én őrüljek meg, hogy a kettő gyereket ellássam? Szexelni sincs kedvem ezeken túl, azért mert védekezni sem akar, gyógyszert nem szedhetek sajnos. Ha nem jön meg időre hormonproblémák miatt, akkor viccelődik, most biztos terhes vagy hé-hé. Mintha ez olyan mulatságos lenne. Azt látom ő akkor van jól, ha nekem nehéz. Jövő héten helyettesítek, túlóráznom kell, megértem vigye el a gyereket a suliba reggel, hogy beérjek erre azt mondta, hogy nem, mert ő nem fog elkéretőzni, hogy később ér be. Hát ennyi! Esküvő után egy héttel mondta, hogy minek kellett ez (a gyerek már 1 éves volt az esküvőn). Egy barom voltam, hogy hittem az egyenlőségben, társ meg ilyenek ha... A család egy betű híján csalás!
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Azért is vagyok kiakadva, mert én nem akartam másodikat, én vissza akartam már menni dolgozni, de rábeszélt. Aztán még terhes voltam, mikor kinyögte, hogy mégsem akarja a babázást újra kezdeni, és hiába minden leülős megbeszélés, semmit sem csinál itthon. Annyi a különbség, hogy ő a munkát is félvállról veszi újabban, az a szerencse, hogy a főnöke türelmes. Viszont így pontosan látom, hogy hozzám képest lófüttyöt sem csinál, nekem meg sokszor már a belem lóg. Most túl vagyunk egy olyan hónapon, hogy napi 3-4 órákat volt munkában (jutalékos munka, úgyhogy valószínűleg a 220as gyedem több lesz, mint a fizetése), itthon vagy alszik/filmezik, vagy megy biciklizni, túrázni, kikapcsolódni. Mindkét gyerekünk beteg volt, aztán én is, képes volt úgy elmenni túrázni, hogy én lázasan vigyem egyedül a két gyerek napját. Nálam most fogalmazódott meg, hogy válni fogunk, amint vissza tudok menni dolgozni, mert ez nem párkapcsolat.


Ha kérem, hogy segítsen, vagy valamit csináljon már meg, nálunk az a szöveg, hogy jó, csak egy cigit elszív még előtte, aztán lemegy, és 2-3 óra múlva jön vissza, hogy elfelejtette mit ígért. Ha szembesítem azzal, hogy mennyire aránytalanul sokat gürcölök én, jön az, hogy csak túlzok, meg neki annyi mindenre kell figyelnie, segítsek én neki inkább (!!!), hogy a munkahelyi dolgaira a határidőket megjegyezzem és szóljak...


Néha azt érzem, egyedül a két gyerekkel könnyebb lenne, mert legalább az ő hülyeségeitől megszabadulnék.

ma 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!