Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis szerettem volna második...

Mégis szerettem volna második gyermeket is? Elmúlik ez az érzés?

Figyelt kérdés
30 évesen szültem, most 7 éves a lányom, szóval 37 vagyok. Világ életemben "csak" egy gyerekes szülő akartam lenni, de az utóbbi időben valami megváltozott. Mintha vágynék rá, mintha minden gondolatom ekörül forogna. Mi lenne ha... Aztán persze elhessegetem, mivel anyagilag ugyan beleférne, de jelenleg nagyon kicsi lakásban élünk (saját, de annak idején ekkorára futotta). Nyilván ez közrejátszik, hogy nem is lett tesó. Viszont ha minden összejön, pár év múlva lesz nagyobb ház, de addigra már a korom miatt fel sem merülhet. És ezen őrlődöm. Hogy vajon elmúlik ez az érzés? Vagy csak rosszabb lesz? Mi van ha eltelik pár év, minden úgy jön össze ahogy szerettük volna, és ott vagyok 40 évesen úgy, hogy "de jó is lett volna", de már nem lehet.
ma 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
40 évesen még lehet.
ma 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Én 41 évesen szültem. Miért ne lehetne?
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én személy szerint 40 évesen már semmiképp nem szeretném.
ma 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vágy sose múlik el, ha nem történik meg.

Logikus érvekkel győzködheted magad de mindig ott lesz a mi lett volna, ha..

ma 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg akarnátok, akkor megoldanátok.
ma 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, hogy miért arra vársz, hogy hátha elmúlik. Úgyis mindig vissza fog jönni. Nekem simán belefért még 41 évesen szülni, 42 már nem férne bele. Kinek mennyi a korhatár. Ha tényleg akarsz, akkor lehet hogy 40 évesen fog rád törni, hogy mindenáron kell, nem tudhatod. Inkább kockáztasd meg, hogy most átatod magad ennek az érzésnek és nem elhesegeted. Aztán meglátod mennyire erősödik, vagy múlik el magától. Úgy látom, hogy igazából semmilyen akadálya nincs nálatok, amiért ne lehetne. (Anyagiak pl)
ma 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!