Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mennek tönkre a párkapcs...

Miért mennek tönkre a párkapcsolatok a gyerek születése után?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt itt Gyakorin egy kérdés, hogy kinek miként alakult a házassága a baba születése után, és a válaszolók 90%-a azt írta, hogy nagyon megsínylette a gyerekük érkezését a párkapcsolatuk, sokkal rosszabb lett minden és már a párterápián vagy a váláson gondolkodnak. Alig írt valaki pozitív tapasztalatot, szinte mindenkinek gallyra ment a kapcsolata.


Akkor most a gyereknevelés szar, ami feltétlenül tönkreteszi a kapcsolatot, vagy képtelenek együttműködni az emberek, nem képesek kompromisszumot kötni és nincs meg a megfelelő kommunikáció? Vagy egész egyszerűen csak nincsenek felnőve a feladathoz?


szept. 5. 16:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért, mert a gyerek után a férjem átment egy kisóvodásba.

Minden túlzás nélkül. Volt, hogy felhívott, hogy ő most így hogy ebédeljen ha nem vagyok otthon, ő ezt nem tudja, hogy kell megcsinálni, menjek haza (kész főttkaja a hűtőben, tányérra, mikróba)

Elfogyott a tusfürdő, és most hogy fürdik, ha nem lett kikészítve az új (fürdőszoba szekrényben van mindig), ha valami kiborult, leesett, otthagyta.

Mire a gyerek 2 éves lett, az apja egy 1 éves szintjére süllyedt. Elváltunk, én csak egy gyereket akartam.

szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem amúgy akiknek tönkrement a házasságuk a gyerek születése után, azoknak gyerek nélkül is zátonyra futott volna."


Jók ezek az okoskodó személyek (vagy csak okoskodó mondatok) - kérdés, mire...

Egy gyerek születése normatív krízis. Egy pár sem próbálta azelőtt, hogy milyen, amikor a kapcsolatuk fókuszában egy 0-24-es figyelmet igénylő, tehetetlen emberi lény kerül, akiért ők a felelősek. Egy pár sem próbálta a gyerek születése előtt milyen a PÁRkapcsolat (érted, pár) amikor nem ketten vannak benne, hanem hárman.

És mint tudjuk mindenki másképp él meg dolgokat. Van aki szétparázza magát ha egyedül kell utaznia egy távoli, ismeretlen országba, van aki ezt imádja. Van, aki nyomás alatt teljesít a legjobban és van akit az megbénít. És képzeld, van aki könnyebben, van, aki meg nehezebben éli meg a gyerek születése után felmerülő problémákat. Micsoda meglepetés! És képzeld, mivel minden ember más, más hozott anyagból dolgozik (értsd: más gyerekkori és egyéb tapasztalata van a puttonyában), így minden pár minden tagja másképp fog reagálni a gyerek körüli dolgokra.


Nálunk a nehézséget az okozta, hogy nekem, szülés utáni depresszióm lett, illetve D-Mer szindrómám volt. Ezt az állapotot a férjem kb fél évig egész jól kezelte, majd elkezdte zavarni. Emiatt, hogy azt éreztem, hogy teljesen egyedül maradtam, elkezdtünk eltávolodni egymástól. Nem voltak közös programjaink nagyon. Én kb 1,5 év alatt jöttem helyre, és a kapcsolatunk 2,5 év alatt javult meg - sok-sok befektetett munkával. Az igazi áttörst a hobbimhoz való visszatérés és a több szabadidő és együttöltött idő segített, amikor már a nagyszülők simán el tudták vinni több időre is.

szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

Az átgondolatlan családalapítás miatt elsősorban.

Legtöbb esetben vannak jelei annak, hogy valaki nem lesz alkalmas társ vagy szülő, amikor érkezik a gyerek, ezt már nem nagyon lehet tovább eltagadni.

Egyébként annyi érdekességet fűznék még hozzá, hogy régen a munkám egy része az esküvői rendezvényekhez kapcsolódott. Rendszeresen beszéltem párokkal olyan helyzetben, ahol közös nevezőre kellett jutniuk egy-egy (szerintem) jelentéktelen részletkérdéssel kapcsolatban. Az ilyen megbeszélések számomra mindig olyan megdöbbentőek voltak. Alig volt köztük, akiken látszott, hogy na ez egy jó kapcsolat, hogy ismerik egymást, saját magukat, hogy kellő tisztelettel bánnak egymással. Nem is csodálkozom a sok váláson, annyi az össze nem illő pár.

szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
40%
Mert az emberek 90%-a nincs kiterápiázva.
szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyszerű a valasz. Összeköltözöl a pároddal, ott vagytok ketten, munka után azt csináltok, amit akartok, tudtok szexelni, beszélgetni, vagy elmenni valahova. Ha gyereketek születik csak akkor tudtok ketten együtt bármit csinálni ha találtok valakit aki vigyáz rá, ha van nagyszülő, vagy rokon az jó, ha nincs akkor baby sitter az meg drága. Teljesen más a két szituáció, nem csoda hogy rengetegen elválnak. Külön el tudtok menni bárhová, csak az meg nem túl kapcsolatepitő.
szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
73%
Kisebb az indíttatás arra, hogy jó, természetes dolgokról írjon az ember, a panaszkodás vonzóbb. Ezért az ilyen mérés megbízhatatlan.
szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:
27%
Mert az első 10 évben csak a gyerek lesz a fontos és nem a Férj ki a hátérbe szorul minden részről és a Fater megunja. vagyis a válóok a gyerek miatt van mégha az nem is tehet róla. Nos ezért kell elgondolkodni hogy érdemes-e egy gyerekért szétcseszni az addig jó ütemben haladó kapcsolatot.
szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
25%
Mert a korábbi életüknek végérvényesen vége. Mindent az új jövevénynek kell alárendelni, megszűnik a spontaneitás, az intimitás. Amikor mindent meg kell szervezni (most divatos szóval logisztikázni), akkor azt már megette a fene. Ha végre sikerülne összehozni egy menetet, a gyerek elkezd üvölteni, meg kell nyugtatni, a hangulatnak annyi. Arról nem beszélve, amikor a gyerek még ötévesen is a szülőkkel alszik. Sokan írják, hogy nem csak a hálószobában lehet kufircolni, lehet a konyhában, fürdőszobában, nappaliban a szőnyegen, ebédlőasztalon, garázsban, mosógépen stb.
szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
52%
Nem fejeztem be, elküldte. Ez jól hangzik, csak éppen nem működik.
szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

16-os, egyébként lehet, hogy igazad van, mert általában csak azok írnak ide, akiknek valamilyen problémájuk van és ki akarják panaszkodni magukat. Akinek nagyon jó a házassága, az nem írogat a netre, hanem éli az életét.


18-as, én azt értem, hogy el kell dobni az addigi életünket, de szerintem ez nem jelenti azt, hogy mindenképp tönkremegy a házasság, mert akkor senkinek sem élnének együtt a szülei több évtizeden keresztül. Márpedig én ismerek olyen házaspárokat, akik harmóniában élnek.

szept. 5. 20:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!