Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mennek tönkre a párkapcs...

Miért mennek tönkre a párkapcsolatok a gyerek születése után?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt itt Gyakorin egy kérdés, hogy kinek miként alakult a házassága a baba születése után, és a válaszolók 90%-a azt írta, hogy nagyon megsínylette a gyerekük érkezését a párkapcsolatuk, sokkal rosszabb lett minden és már a párterápián vagy a váláson gondolkodnak. Alig írt valaki pozitív tapasztalatot, szinte mindenkinek gallyra ment a kapcsolata.


Akkor most a gyereknevelés szar, ami feltétlenül tönkreteszi a kapcsolatot, vagy képtelenek együttműködni az emberek, nem képesek kompromisszumot kötni és nincs meg a megfelelő kommunikáció? Vagy egész egyszerűen csak nincsenek felnőve a feladathoz?


szept. 5. 16:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
Vagy.
szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
16%
Mert anya elhanyagolja apát.
szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
69%
Mert apa féltékeny nagytesót játszik, akit elhanyagol anya.
szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
90%

1, eleve ingatag kapcsolatba vállaltak gyereket

2, nem tudták mire vállalkoznak,

3, nem tisztázták előre a szerepeket, elvárásokat....stb.

Elég sok oka lehet.

Mi nem mentünk szét, nem is sínyledte meg a kapcsolatunk, bár nyilván változott 18 év alatt a "tűz" mértéke, de ez nem a gyerekek miatt

szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk az alapvető probléma az volt, hogy a férjemnek (mint utólag kiderült), gőze sem volt, mennyi mindennel jár együtt egy gyerek. Az, hogy folyamatosan van dolog és felelősség neki sok volt, ez csak a gyerek születése után derült ki. Nem volt önismerete ilyen téren. De előtte hiába beszélgettünk, ha ő se tudta, hogy mit nem tud.
szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
95%

Több lehetőség is van:

-eleve nem tervezett gyerek, nehéz a feladattal megbirkozni

-anyagilag megterhelo

-a férfi dolgozik, a nő "otthon henyél" gondolat problémát szül

-a nő megszunik nő lenni, csak anya módban létezik

-a férfi csak dolgozik és nem veszi ki a részét se az otthoni teendokbol, se a gyereknevelesbol

-nagyon ellentétesen gondolkodnak a gyerekneveles alapjairol

szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

Nem láttam ezt a kérdést, de valószínűsíthetően a fő ok, hogy nincs elég idő egymásra, és jön az elhidegülés.

Erre jön még, hogy anyuka úgy érzi, mindent ő csinál otthon, apuka nem veszi ki a részét a dolgokból.

Apuka úgy érzi, ő dolgozik egyedül, ő tesz meg mindent, anyuka meg ráér, elvan.

Elmegy mindkettő a saját irányába, és nem jut el oda a kapcsolat/házasság, hogy megbeszéljék a dolgokat.


Nyilván ezek csak a legtipikusabb helyzetek, még ott van az, hogy szülés után már esetleg a szex sem a régi (különféle okok miatt), és egyéni esetek, amiket lehetne sorolni napestig.

(Anyós-probléma, megcsalás, etc...)


Az első nekem is szakítással végződött.

(6 év után jött a gyerek, 3 és fél éves volt, mikor szétmentünk. Az okok elég összetettek, nálunk leginkább talán az volt a baj, hogy nagyon fiatalon jöttünk össze, mondhatni, a végére teljesen kifulladt a kapcsolatunk, amit mindketten másképp éltünk meg.)


Ő azóta megnősült, a feleségével született egy közös gyerek. (A nőnek már volt kettő, szintén előző kapcsolatból.)


Én is férjhez mentem, lett 2 közös gyerek + most várom a harmadik közöset.


7 év után (akkor már megvoltak a gyerekek), volt egy nagyon szar időszakunk, amikor válságba került a kapcsolatunk.

Nem volt egyszerű, de szerencsére sikerült helyrehozni, viszont sokat dolgoztunk rajta.


Én azt mondom, gyerek nélkül is csak úgy tartható fent egy kapcsolat, ha megvan a megfelelő mennyiségű és minőségű kommunikáció, időtöltés, és mindkét fél folyamatosan tesz érte. A többség meg sajnos pont itt szúrja el...

szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kimásoltam egy választ, amit a fent említett kérdés alá írtak:


"Rossz lett. Előtte problémamentes volt szinte és csodálatos.


Terápián gondolkodunk, de megvárjuk a közösségbe kerüléssel javul-e."


De az hogy lehet, hogy egy kapcsolat folyamatosan problémamentes és csodálatos? Kötve hiszem, de tényleg, kötve hiszem, hogy egy párkapcsolatban sosem merülnek fel problémák, és mindig minden tökéletes.

Szerintem amúgy akiknek tönkrement a házasságuk a gyerek születése után, azoknak gyerek nélkül is zátonyra futott volna.

szept. 5. 17:03
 9/44 anonim ***** válasza:
87%

Én a másik oldalról tudok nyilatkozni, nekünk ugyanolyan jó a kapcsolatunk gyerekkel is, mint előtte volt. Ehhez kellett az hogy 50-50%ban kivesszük mindketten a részünk a gyereknevelésből, a háztartásból, szerencsés vagyok, mert közösen csináljuk a munkát is, így nincs az hogy csak az egyikünk dolgozik. Mellette a babánk is teljesen a mi életritmusunkat követi, szeret mászkálni, utazni, elnézelődik. Este felváltva altatjuk 8-9 körül, majd utána jöhet a felnőtt program. De nyilván nem mindenki ilyen szerencsés. Amiben én látom másoknál a problémákat:

Mondjuk a nő csak a gyerekkel törődik, elhanyagolja a férjét, a férfi nem segít otthon, nem foglalkozik a gyerekkel, sokszor egész nap dolgozik, van ahol a nő előtte sem dolgozott, alapból alig jöttek ki a bevételből, most még több fogy, emiatt is nő a feszültség, de ezeket még lehetne sorolni…

Én azt mondom nagyon sok kell ahhoz, hogy egy kapcsolat, házasság, család jól működjön, leginkább az, hogy mindkét fél 100%ot beleadjon

szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
93%

"De az hogy lehet, hogy egy kapcsolat folyamatosan problémamentes és csodálatos?'


Azt írta SZINTE.

szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!