Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél a gyerek születése...

Akinél a gyerek születése utáni első 1-2 évben lett egy durva párkapcsolati hullámvölgy, hogyan sikerült belőle kilábalni?

Figyelt kérdés

A férjemmel borzasztóan eltávolodtunk egymástól. Nem vagyunk rosszban, nem veszekszünk sokat, egyszerűen csak élünk egymás mellett.

Mindketten csináljuk a dolgunkat, telnek a napok, de az intimitás (nem csak a szex, az ölelés, a puszik, a kézfogások) elmúltak.

Nagyon sokszor beszéltem vele erről, legtöbbször az a vége, hogy persze, majd odafigyel ő is. Meg majd töltünk időt kettesben. Aztán mégse.

Aki volt hasonló helyzetben, megoldódott végül? Vagy segítséget kértetek esetleg szakembertől?


jún. 24. 06:25
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk 2,5 év különbséggel van 2 gyerek. Mind a 2 után kb fél, max 1 évig tartott ez. Magától helyreállt minden.


Barátnőmék 4 éve élnek ebben, voltak szakembernél is. Most indul a válás

jún. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Még benne vagyunk. Sokat dolgozunk, utána pedig a gyerekeket rendezzük estig, majd kidől mindenki. Ilyen egy nap.

Havonta egyszer próbálunk közös napot szervezni gyerek nélkül. Néha viszek haza egy szál rózsát.

Kitartás!

jún. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátunknál több, mint 10 év után jött a gyerek. Szuper életük volt, tanultak, dolgoztak, utaztak. Mindenük megvolt, már csak a gyerek kellett. Még egyéves sem volt, mikor elváltak.
jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Még benne vagyunk. Ráadásul sok a veszekedés is.

De nálunk én vagyok elutasító az intimitásban. Egyszerűen taszít az egész.

Nem tudom, az mennyire befolyásolhatja, hogy szoptatok még. 16 hónapos a fiam.

jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a legtöbb helyen van egy mélyrepülés a gyerekek érkezése után teljesen természetesen. Én első körben magamban látom a gátat nőként, így az az elhatározás született, hogy előbb magamat teszem rendbe, mert enélkül szerintem nincs meg az alap, amire lehetne építeni. Ha én rendben vagyok már legalább nagyjából, akkor pedig elkezdjük visszaépíteni az intimitást.

Sokáig ugyanígy elbeszéltünk egymás mellett, mint ti. Kéne, kéne, de valahogy nem találtuk az első lépéseket, illetve a visszautat egymáshoz. Hiába van több közös program, akkor is hazaérünk a gyerekekhez és folytatódik a szürke hétköznapi pörgés, monotonitás, ami engem kinyír. Azzal, hogy én segítséget kértem az élet több területén is, szerintem már egy nagyadag görcs levált mindkettőnkről, mert valahogy betudjuk ezt kezdeti lépésnek, rajtam kevesebb a teher és máris közelebb kerültünk egymáshoz.

Illetve a nulladik lépés egyáltalán szerintem az, ha megtudjuk mindketten fogalmazni és kitudjuk mondani egymásnak, hogy MI nem jó. Ezen felül pedig ne sárdobálásként éljük meg, ha a másiknak velem kapcsolatban nem tetszik valami, hanem értő figyelemmel meghallgassuk és próbáljuk átgondolni lehet-e benne valami. Szerintem ha ez megvan, az már egy nagyon jó kiindulás. Ilyen formán én pl. érzem, hogy most sz*rban vagyunk, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ki fogunk tudni jönni belőle, mert az egymásfelé fordulás és a kézenfogva tenni akarás mindkét oldalról megvan. Akkor is, ha sok sírós beszélgetés vezetett idáig.

jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na nálunk az a baj, hogy a férjem mindig mondja, hogy szerinte nincs baj. És nem érti, nekem mi nem jó.

Persze azt ő is érzi, hogy nem vagyunk együtt, csak telnek a napok, de neki úgy tűnik, ez nem akkora probléma, mint nekem.

Időnként kiborul nálam a bili, olyankor elmondom, mi zavar, mi nem jó. Ő meg ezt egyből támadásnak veszi, ilyenkor neki annyi jön le, hogy az ő hibája. Holott ezerszer elmondtam, hogy kettőn áll a vásár, és én legalább annyira vagyok az okozója, mint ő. De ezt mintha meg sem hallaná.

jún. 24. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor első körben ebben kellene egyezségre jutnotok. Ha kell, szakemberrel, hogy átlendüljetek ezen a kommunikációs fennakadáson.

Mi is így kezdtük egyébként, de mi valahogy átlendültünk magunktól ezen a ponton.

jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősök közt rengeteg ilyen volt. 10ből 8 el is vált, még mielőtt a gyerek oviba / suliba ment. Sokan ott rontják el, hogy elfelejtik azt ami a kapcsolatuk alapja volt, az hogy ők egy pár. Nem csak szülők. És ezzel nem törődnek, aztán van az a pont ahonnan már nincs visszaút.
jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ezt a kérdést. :) Ugyanebben vagyunk, 6 hónapos a kicsi. Amit észrevettem, hogy a fáradtság is ki hozza sokszor belőlünk ezt az érzést. Munka, háztartás, baba, rohanás egész nap, aztán kidőlünk mindketten estére (már amennyire lehet a babától). Fizikailag, lelkileg, testileg, idegileg, mindenhogy kimeríti az embert egy baba érkezése szerintem egy idő után. De ez egy időszak és remélhetőleg elmúlik, megpróbálunk tenni érte hogy jobb legyen, a többit az idő megoldja.
jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, beletelt egy pár évbe, de most már rendben vagyunk.
aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!