Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanul(nak) valamilyen hangszer...

Tanul(nak) valamilyen hangszeren a gyereke(i)d? Te tanultál valamilyen hangszeren gyerekkorodban?

Figyelt kérdés

aug. 23. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én zongorán tanultam. Senki nem kérdezett meg, csak beírattak. Utáltam jàrni.

A gyerekemet biztosan nem fogom kényszeríteni semmire! Majd ha ő mondja, hogy szeretne hangszeren tanulni, akkor biztosítom a lehetőséget. Erőltetni nem fogom.

aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Ének-zene tagozatos általános iskolába jártam, így adott volt hogy hangszeren is tanultam játszani: zongorát választottam, 8 évig tanultam. Viszonylag tehetségesnek számítottam, szóba került a zenei középiskola is, ám végül más irányba indultam, a zongora hobbi maradt.

Szüleim és testvérem is tanultak zenét, anyu énekelt is (nem csak kórusban).

Nekem még nincs gyerekem, de a tesómnak van. Ő nem tanul zenét, mert botfüle van, nem is érdekli. Érdekes, mert apja-anyja jó hallású, muzikális ember - hát ő meg nem, ez van.

aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem tanulnak még semmin, de a lehetőség mindig adott, mert én is, és az apjuk is játszunk többféle hangszeren, és van is itthon több hangszer. Zongorát, gitárt már próbálták, de erőltetni nem akarjuk. Ha később érdekelni fogja őket, akkor mi is tudjuk tanítani, de járathatjuk is amire szeretnék. Remélem, hogy fognak valamilyen érdeklődést mutatni majd. Jelenleg a nagyobb úgy tűnik, szeret énekelni, de azt is csak itthon, kedvtelésből.

Én felnőttként tanultam, a férjem pedig tinikorban kezdte.

aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Semmin nem tanultam.

A lányom furulyazik már öt éve.

Még két három év, és áttér a fuvolára

Fuvola után pedig szeretne hegedülni

(10 éves elmúlt)

aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

Furulyán, oboán játszottam, talán 3 évig összesen. Utáltam, főleg a szolfézs órákat. Mégjobban utáltam a kötelező vizsgákat, előadásokat.

Ha a gyerekem szeretne járni majd beíratom de nem lesz kötelező.

aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon nem vagyunk muzikális család. Én nagyon akartam zenét tanulni, de nem vettek föl, állítólag nincs ritmusérzékem (táncra jártam, ott volt..). A férjem sem járt semmire. A gyerek ránézésre akart gitározni, de fél év után megunta, úgyhogy nem jár azóta sem sehova.
aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Én zongoráztam pár évet.

Fiam most 13 éves. Több mint 5 éve dobol, 3 éve zongorázik és 2 éve gitározik is.

aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Zeneibe jártunk mindketten a férjemmel, ő zongorázott, én fuvoláztam pár évig.

A 3 gyerekből kettő jár(t) zeneiskolába, a nagyot totál nem érdekelte, nem erőltettük rá. Ennek ellenére mostanában néha lenyúlja a kicsi gitárját, és tiktok videókból megtanul 1-2 számot. :) A középső zongorázott, de hatodikra megunta, abbahagyta.

aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk énekes az apa, de a gyerekek nem tanulnak hangszeren játszani. A legnagyobb elkezdett járni zongorára, de nem tetszett neki. A férjem nagyon örülne, ha valamelyik gyereket érdekelné a zene. Vannak kisebb gyerekeink is, szóval van még remény.😃 Fellépésekre is jöttek velünk többször is, mégis így alakult. Teljesen más érdekli őket.🙂
aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!