Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyereket elküldenének...

Ha egy gyereket elküldenének a táborból, de senki sem tud érte menni egyből?

Figyelt kérdés

Külföldi tartózkodás miatt, ottalvós tábor. Ilyenkor hogy van? Nem verekedett, nem beszélt nagyon csúnyán, csak feszültségkeltő. Nyilván más gondok is vannak(könnyen kiidegel másokat, nehéz természete van), de így vállalták, mert sokfajta gyerek sokfajta gonddal van a táborban.. csak ugye erre nem számít senki, nagyon kevesen olyanok, mint ő.


Ilyenkor hogy megy? Én mindig el tudtam hozni a gyereket, ha elküldték, de nem tudok egyből ugrani, pedig jóban vagyok az anyukájával. Tegnap késő este szóltak, az anyukája szombat este tudná elhozni, nekem meg ma 2ig kellene(ez nekem gyerekkel 2,5 órás út csak oda és 3 nap gyermekfelügyelet kettesben az enyémmel, aki szintén nem egyszerű, de ennyire nem vészes már). Az anyja nem tud mást megkérni, segítenék is, csak túl hirtelen(ide nem tudom hozni, hotelban lennénk, egész este ezt kerestem). Pénteken szívesen felvenném és akkor így péntek-szombat az én gondom, de nem tudom mennyit lehet "kicsikarni" a táborból nyilván az anyján keresztül. A táborban 2 hétre vállalták és pár nap után elküldenék estéről másnap délre. Autó híjján nekem nagyon macerás megoldani, pedig szívesen segítenék. Mennyi várható a táboroztatóktól? Egy nap már így is kihagyták a programokból, hogy gondolkozzon.


aug. 8. 07:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

Utolsó te normális vagy? Én is kikészültem tőle! Ez a gyerek 10 éves, az anxja 10 éve ejjel nappal vele van. Most tudott eloszor elmenni, erted 10 ev alatt!? Mas szulo beadja bolcsibe, oviba, suliba napi 4-8 orat, aztan meg nagyi vagy a parja vigyaz a gyetekre. Naluk ilyen nincs. Csalad rokonok mind elfordult, baratok nincsenek senki nem vallalja. Az anyja megkimelte attol hogy kiraktak a taborbol, ugy adtak be neki hogy mi visszuk el. Ejszaka en hallgattam, hogx fsz vagyok bsszam meg es megol percenkent ismetelgetve. Elotte mintagyerek volt. Nem fogja fel mi van korulotte nem fogja fel ha utaljak nincs szegyenerzete egybol valt. Valt folyton, megorulok, legalabb 10x megvertem volna. Lop es hazudik, akkor is, h lattam. Kegyetlen volt, nem

Oylan, mint maskor.


Ket agyverzest kaptam majdnem. Az anyja kimentette egymibol(mert nem ertelmi serult, de egyuttmukodes hianyaban nem

Tudtak neki iqt merni, nem kifejezetten okos, de nem ertelmi serult). 4-5os tanulo normal suliban, ahol alig turik meg. Es ez volt az elmult evekben. Osszeverekedett az enyemmel, aki masik ket gyereket vedett tole. Eltunt egy orara, mindent hivtam ra, visszament a hotelbe. Leeszi magat, atver, kiszed pupizott eteleket es nem eszi, pedig fel perce mondtad ne szedje, megigeri es visszajon igy. Reggelinel mar figyeltem. Nem ker bocsanatot, ellopja az eteled es kidobja es figyel teged kozben hogy reagalsz.. ennyi szrt meg sosem csinalt egyben, mellette furva karomkodas ellened es hazudik ugy hogy te legyel a rossz, mikor artatlan vagy. Aztan kedves mosolyog es megdicser. Azt hittem tudom kezelni, mert kettesben jol megy, de igy masok elozt nem ment, nagyon rakapcsolt. Iszonyat volt. Szerintem intezetben fogja vegezni szedalva vagy bortonben. Es az elsoben fogja vegezni mert a bortonben megolnek. Nem veszi eszre ha utaljak, de direkt eleri hogy utaljad ezekkel, latod hogy figyel es nezi a reakciod.


Az en gyerekem is tud hasonlot, de ez egy egeszen masik szint. Mit tudsz csinalni ha kibal hogy nem

Hasznal kest, rarakja a villara az egesz tukortojast, es magara esik.. es akkor mondja hogy az en hibam minek szllok bele es mindenki minket nez. Annyira szegyelltem

Magam hogy el jem tudom mondani. Nem tudom kezelni ha mas is van a kozelben. Es ezt voseli el az anyja 10 eve, probalja a legjobb otkatast, programot, kozossegeket megtalalni. Eron felul zeljesit..

aug. 10. 12:06
 42/53 anonim ***** válasza:
8%
Nem, ennek a gyereknek orvosok közt, legyógyszerezve a helye, nem kezeli jól, ha nincs vele foglalkozva, mert így, első olvasatra is elmebeteg. Tartom a véleményem, hogy szar anya, sőt, még szarabb, hogy egy fasz miatt veszélyeztette a többieket is egy kontroll nélküli gyerek miatt.
aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Senkit nem bánt(magától, legalábbis csak önvédelemnek hitt okból verekszik) és irtózik a vértől/sebtől, tehát alapvetően nem okoz sérülést. Csak mondja, idegesít és ellenkezik és kikészít és manipulál. Rohadt jó anya. Próbálja gyógyszerrel kordában tartani az ép értelmű, szerintem szociopata gyerekét, akire rááldozott 10 évet. Nagyon örülök, hogy vége. Volt az aquaworldben egy játszóház, az utolsó 3 órában ott voltunk és kiutáltak az animátorok, amiért folyton rászólok a gyerekre, mert "őket nem zavarta". Mert nem hallották, miket mond a többinek, hogyan bánik velük, cukinak találták. Otthagytam a végén 10 percet felügyelet nélkül, szétrugdosta az egyik játékot, aztán az egyik csaj le is fotózott minket, mikor befutott az anyja és megnéztük együtt a játszót.. Biztos azt hiszik, hogy tönkretesszük a gyereket, én megjegyzést és vagy 70 gonosz pillantást kaptam. Látod kívülről így néz ki, a nagy gonosz felnőttek túlreagálják és tönkreteszik a gyereket. A francokat. Az anyja meg aki körülötte van megy tönkre. Egy rendes gyógyszer kellene neki, nem ez a semmit sem érő ritalin.


Te csak gyűlölködő elvakult vagy, nem lehet, hogy neked is valami bajod van? Senkit sem bánt a gyerek "komolyan", csak lelkileg teszi tönkre, aki sokáig van vele. Annyit fog valakit piszkálni, amíg az ki össze nem veri. Viszont mivel magas, erős kissrác, felnőttként veszélyes lehet, de ki tudja mit hoznak még az évek. Ha meglesz a megfelelő gyógyszer, normálisan is élhet, az esze megvan hozzá. Nagyon megkönnyebbültem, hogy vége az egésznek, onnantól, hogy megjött az anyja sokkal kevesebb felelősséget éreztem és kevesebb szégyent. Nagyon sajnálom szerencsétlent, hogy ilyennel kell megküzdenie, de legközelebb nem fogom bevállalni a gyereket.. szerintem ötödiktől egymis koleszos lesz, ha nem találnak megfelelő gyógyszert, mert az ofővel is mázlijuk van, ezért tűrik meg tanórákra, a másik tanár szerint nem integrálható. Nem mondod meg róla, értelmesnek látszó, feltűnően szép, vállas, fiúsan arányos gyerek, hatalmas szemekkel és erős szemkontaktussal. Ezért szokták az anyját, meg most engem is szemétnek tartani.. szimpátiát vált ki, és elsőre kedves, hízeleg, bevágódik, vicces és választékosan fogalmaz.


Nagyon durva két napom volt. Mikor az anyja végre megmondta neki a táboros kirakást, nem hitte el, több bizonyítékot követelt, mint az üzenetek. Na, jól kiírtam magamból, örülök, hogy vége van. Amúgy 3 fő(egy felnőtt, két 10éves) félpanzióval 74 a luxus, majdnemötcsillagos hotelben csúsztatott kijelentkezéssel, fürdőbelépővel meg minden jóval, inkább erre költ az ember, mint taxira.. annak írom, aki beszólt, simán megérte.

aug. 10. 21:06
 44/53 anonim ***** válasza:
71%
Milyen két napot voltál vele, mikor reggel még érte se mentél? :D
aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

?? Felvettem 10kor és 4 korul jott az anyja másnap, ez két nap.


Te vagy a paranoid kérdező, megint, ugye? Mennyi beteg ember van itt.. a normálisok lekoptak a kérdésről, mert egyrészt rendesen segített az egyik, a többi meg tudja, hogy az egész túlmegy a hatáskörükön és tudni sem akarnak ilyen helyzetek és életek létezéséről, inkább elvannak a saját apró problémáik felfújásával.

aug. 11. 05:52
 46/53 anonim ***** válasza:
40%

Az anyja megkimelte attol hogy kiraktak a taborbol, ugy adtak be neki hogy mi visszuk el.


Modnjuk szent anyuci is húzhatott volna haza ahrlyett hogy rád sózza míg rajta tolnak még pár menetet. De persze értem én, anyu 10 éve 01/24ben a gyerekkel van aki sose járt egy napot s bölcsibe, oviba és iskolába se, anyuka se dolgozott csak 10 éven át a gyerekért élt.


Mondjuk nem hinném ha lett új faszija...az én szememben az ilyenek rossz anyák akiknek fontosabb hogy a lábuk köze meg legyen töltve alaposan mint hogy a gyereknek jó legyen.

aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

Ha nem vagy érintett és szrt se tudsz, miért kötekszel? Komolyan, ha valaki tudatlan, miért szól bele? Én a saját példámon tudom(meg nyilván a többiek is, sokan vagyunk így), hogy aki problémát okoz attól megválnak minden módszerrel. Ne járjon csak heti 1-2 nap délig a saját érdekében elnyújtott beszoktatással. Hivatalosan nem lehet, de megcsinálják. Vagy kérik, hogy rakd át egymibe, mert nem integrálhatóként jellemzik a szakszolgálat meg átpakolja, ha nem működsz együtt a sulival, mindig a suli javára döntenek. Mi is átéltük, ők is átélték, anyuka gyodon van régóta, nem fog visszautasítani egy ingyennyaralást külföldön a párjával gyerek nélkül, pusztán azért, mert másnak terhes a gyereke társasága. NEM VOLT BAJ, a gyereknek jó volt. Nekem nem volt jó. A tábornak nem volt jó. A gyerek nem érzékeli, hogy nem bírják, vagy nem érdekli. TÉNYLEG nem érdekli, ugyanúgy viselkedik veled, mintha jóban lennétek, akármit mondhatsz neki(én mondtam, hogy szégyellje magát és többet remélem nem találkozunk, borzalmasan viselkedett és elegem van belőle). Következő kérdése, hogy mit veszek neki, mert neki az kell és mikor fogunk vacsizni és maradunk-e még holnap is. A gyerekének rohadt jó, akkor is, ha semmit se tesznek, de az anyuka sokat tesz, magát feláldozva. Ez járt neki. Kezeltesd a komplexusod, tönkrevágja az életed, nem veszed észre az elmebajodat..


Amúgy a táborban kellett volna hagyni, inkább ők szívjanak, mint én, de már írtam, többet nem vállalom, borzalmas volt. Te még nem láttál ilyet, ez a gyerek nem érzi rosszul magát semmitől, nincs szégyenérzete, nem érzi magát elhanyagolva, ha azt is mondja, egy olyan nap volt, mikor körül volt ugrálva, hogy "nem csináltunk semmiiiiit".. 10 évesen. Hazudik is rengeteget. Te szerintem magadat sajnálod, mert anyád ilyen volt veled, tuti valami bajod van, pont olyan, mintha a kisfiúhoz beszélnék, meg sem hallja, nem érvel és a saját fejéből kipattant gondolatokat, félinformációkat torzítja majd tényként kezeli és levon belőle egy nem logikus következtetést. Egyébként nem új, 1,5 éve együtt vannak, anyuka akkor tud vele kettesben lenni, ha a gyerek nyáron táborban van. Azt meg had ne mondjam, milyen kevésszer hívják meg külföldre nyaralni. És ez egy érzelmi kapcsolat.. nyilván neked ilyenben még nem volt részed, ha így lekezeled az egészet. Neked milyen problémád volt/van?

aug. 11. 20:24
 48/53 anonim ***** válasza:
27%
47# ebben én most nemfogok tudni melléd állni. A 2 gyerekem a férjemtől van, együtt elünk. Gyerekek nélkül nem jutunk el nyaralni, főleg nem külföldre. A barátnőd válalta a gyereket. Én is szeretnék romantikus, érzelmes kikapcsolódást a férjemmel kettesben a tengerparton, de vagy 10 évig esélyünk sincs rá. Úgyhogy nemtudom őt sajnálni. Mindenkinek megvan a saját nyomora. Az én nagyobbik lányom kitesz vagy 3 fiút. Önfejű, hisztis, az óvódában 1 héten 2x van büntiben, mert egyszerűen nem érdekli mit mondanak neki. Nincs betegsége ő ilyen erős jellem. Mégse sajnál senki. Úgy kampányólsz itt a barátnődért mintha a bíróságon lennél, holott senki nem ismeri itt, fogalmunk sincs ki ő. Annyit tudunk, hogy amég a gyerekét másra sózta úgy, hogy problémás, addig ő elment külföldre a kanjával ahelyett, hogy a gyerekét is vitte volna magával. Ja nem őt bebaszta egy táborba inkább.
aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

A tábor nem valami borzalmas hely. Azért védem, mert az én gyerekem is hasonló, de ha ilyen lenne, én sem tudom, mit kezdenék vele.. a tiéd büntiben van heti kétszer, az övé( meg az enyém régen) rúgta vágta harapta a gyerekeket és üvöltött 10 percenként negyedórát, szökött), nem engedték be az épületbe a "saját érdekében" bölcsiben, oviban és elsőben, gyógypedekkel sem ment.


Te magadat sajnálod a semmiért, két ép gyereked van, egyiket megtűrik bent, ha nem is kedvelik. Ő nem tudott tőle dolgozni, mert nem tűrték meg, de így is jobb volt, mint az egymi csoport, ahova bölcsibe járt. A heti kétszer nem egyenlő azzal, akit nem engednek napi 4 órát sem minden nap intézménybe járni a gyps magánintézmény(de hivatalosan integráló) ellenére. Se államiba előtte. Most megmaradhat bent a suliban a tanórák végére(nem négyig, ameddig kötelező lenne), a gyerek javult valamennyit, már csak ritkán verekszik. Ahogy neki, neked sem kell feláldoznod magad(mondjuk én nem értem az áldozatot.. miből gondolod, hogy a tábor rossz, a bébiszitter rossz egy 10 évesnek? 10 éves, kistini, van pár szőrszála, szerinted szenved egy táborban?? Nálatok megmaradna bébiszitter is, nála pénzért sem vállalták egy két alkalomnál tovább(pár óra), volt vagy 20 az évek alatt.


Ti ketten vagytok, neki most lett párja nemrég. Előtte éveken át egyedül volt, a nehéz gyerek miatt.


Az én életem is hasonló. Ezért védem, csak én nem rakom ottalvósra, mert egyrészt nincs párom 10 éve, mivel tönkremennek az idegeim és mindig van valami baj, 4 órás munkát sem tudtam találni, mert nem bpi vagyok, illetve hát.. az én gyerekem rengeteget javult a korábbi dolgokhoz képest, már megtűrik a kötelező időtartamra, és mindjárt teszteljük a tábort is, nem ottalvós, az enyém kiemelkedően okos, az övé nem, az enyém nagyon rendes is tud lenni, őszintén, az övé nem. . Az övé minimálisat változott, az enyém rengeteget. Csak abban különbözünk, hogy szerencsésebb vagyok, de ugyanúgy voltam én is. Beszűkülve, 30milliót felélve, harcolva a rendszerrel, tanulva a gyerekkel, fejlesztgetve, közösségbe szoktatgatva, férfira, magamra nem maradt energia, kapacitás, idegszál.. nekünk összejött, nekik nem, pedig éveken át láttam ő is mit küzd úgy, mint én. Ezért védem. Nekem is járt/járna párkapcsolat, a legtöbb szülőnek a gyereke van rokonoknál egy hetet, táborban egy hetet 10 évesen! 10! Szóval mikor őt védem, magamat védem.


A gyereke kistini, 10 éves. Nincs nagyi, férj, bébiszitter, nem is volt, aki bevállalja és nem kettesben kényszerítette össze valakivel, aki unatkozik, hanem berakta valahova, ahol körülugrálták, naponta foglalkoztatták, még első nap ölelgették, millió jó élmény érhette volna, érte első nap.. UTÁNA ment el. Otthon unatkozni szr, a gyerek élvezte, élvezi a társaságot, keresi a társaságot, ha lehetne egész nap beszélne. A gyereknek ez jó. A táboroztatóknak és a többieknek ez rossz. Ő jót tett a gyerekével. A gyereke nem anyás, csak mikor megjátssza. A nap legnagyobb részében szidja őt a gyerek saját hibáiért, nem látja a valóságot a kissrác. Ne úgy képzeld el, mint a te gyerekeddel, akinek hiányzol és sír utánad. Úgy képzeld el, amit leírtam, nekem is mondott" fszért kllett elhozni bmeg, még 11napot maradhattam volna, mmegöllek, többet ne legyen ilyen". Gondolod sírt az anyukája utána, vagy mi? Nem tett vele jót, sőt, a gyerek kénye kedve szerint tett. Ez a gyerek nem csak makacs és rosszalkodó, mint a tiéd a büntiben. Neki jobb a táborban, mint az anyjával, ha választhatna ott lenne. Akkor is, ha kiutálják. Nem reagál rá, nem érzi rosszul magát, nem szégyelli magát, 5 nap távollét után sincs honvágya, ez egy kistini(már eleve), és ilyen. Maradt volna még és ezért mindent meg is tett volna(a jó viselkedésen kívül, amire nem képes).

aug. 12. 07:07
 50/53 anonim ***** válasza:
52%
Most komolyan nincs jobb elfoglaltságod mint ide kiírni másnak az életét? Mit vársz itt az emberektől? Vagyük magunkhoz? Vigyük el nyaralni, mert az anyuka nem vitte magával?
aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!