Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyereket elküldenének...

Ha egy gyereket elküldenének a táborból, de senki sem tud érte menni egyből?

Figyelt kérdés

Külföldi tartózkodás miatt, ottalvós tábor. Ilyenkor hogy van? Nem verekedett, nem beszélt nagyon csúnyán, csak feszültségkeltő. Nyilván más gondok is vannak(könnyen kiidegel másokat, nehéz természete van), de így vállalták, mert sokfajta gyerek sokfajta gonddal van a táborban.. csak ugye erre nem számít senki, nagyon kevesen olyanok, mint ő.


Ilyenkor hogy megy? Én mindig el tudtam hozni a gyereket, ha elküldték, de nem tudok egyből ugrani, pedig jóban vagyok az anyukájával. Tegnap késő este szóltak, az anyukája szombat este tudná elhozni, nekem meg ma 2ig kellene(ez nekem gyerekkel 2,5 órás út csak oda és 3 nap gyermekfelügyelet kettesben az enyémmel, aki szintén nem egyszerű, de ennyire nem vészes már). Az anyja nem tud mást megkérni, segítenék is, csak túl hirtelen(ide nem tudom hozni, hotelban lennénk, egész este ezt kerestem). Pénteken szívesen felvenném és akkor így péntek-szombat az én gondom, de nem tudom mennyit lehet "kicsikarni" a táborból nyilván az anyján keresztül. A táborban 2 hétre vállalták és pár nap után elküldenék estéről másnap délre. Autó híjján nekem nagyon macerás megoldani, pedig szívesen segítenék. Mennyi várható a táboroztatóktól? Egy nap már így is kihagyták a programokból, hogy gondolkozzon.


aug. 8. 07:35
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Én meg a kattantakat:)
aug. 8. 14:04
 32/53 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem jó anya. Pár nap a tengerparton, amikor a gyerekét kiutálják....
aug. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

A gyerekét mindenhonnan kiutálják 10 éve, nem újdonság neki. Nem szórakozásból utálják ki a csúnya gonosz többiek, egyszerűen nagyon nehéz gyerek, aki mellett bébiszitterek sem maradnak meg és iszonyú nehéz elviselni, mert kötekedik, lekezel, fenyeget, nyafog, hisztizik, kétségbe von, kritizál és ijesztően hirtelen kedves, segítőkész és nagylelkű, ezeket mint a villám váltja érdekei/tűréshatára szerint. Kudarcot, ellentmondást nem visel el, mindig mást okol abszurd helyzetekben, én már nem veszem fel a dolgait, de itt felhúzták magukat egy sima megölleken is. Nekem pl már sziszegett és morgott is a képembe hazudva, ott sokalltam be, de már ez sem ráz meg, szóval úgy ahogy elvagyunk, illetve amikor velem van, mindig valami szuper dolgot csinálunk, amit ő akar, így nekem könnyebb is vele, meg ilyenkor ő az első(az enyémet beelőzve), és ezt élvezi.


Az anyja elképesztő ember, tanul vele minden délután(pedig nehezen tanul matekot a kissrác, és mást sem szívesen), tényleg sok programra viszi, kiaknázzák a tehetségét(rajz) és igyekszik vele betartatni szabályokat, elvárásokat, önállóságra igyekszik nevelni minden erejével. NAGYON megérdemli így 10 év után a kettesben nyaralást, még dolgozik is otthonról. Remélem nem gondolod, hogy pszichés beteg gyerekkel 1 perce sem lehetne soha életében?

aug. 8. 14:17
 34/53 anonim ***** válasza:
33%
Na jó, azért most már én is kételkedek. Pszichiátriai beteg gyereket fogadnak két-három hétre, ottalvós erdei táborba? (És nem, az autizmus, asperger nem pszichiátriai betegség, szóval ne ez legyen a válasz)
aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
91%
Pszichés beteg, mindegy, annak se felel meg egyik állapot sem
aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Több különböző besorolása van, de egyik sem fedi igazán. Van asperger, adhd és érzelmi zavar diagnózisa, de egyik sem találó, nincs még egy ilyen gyerek. Az enyém is hasonló volt, csak nem ennyire, innen ismerjük egymást.


Az autizmus pszichés betegség, ezért tudja csak pszichiáter diagnosztizálni. A privátban tábornevet kérőnek én nem szeretném kiadni a tábort(a másik válaszoló sem tűnt korrektnek, akinek írtam, mert hitetlenkedett..), illetve nem is biztos, hogy hasonlóak a gyerekek és járhatna oda, csak integráltan oktatható, "normálisnak látszó" gyerekkel próbálkoznak, van több auti, adhds is az amúgy normál táborban. Mondjuk lehet, hogy a kissrác után jobban szűrnek majd.. H betűs kalandtábor, szerepjátékos, és szerintem csak ottalvós verziójuk van, mert a semmi közepe faluban tartják egy erdőben. Nagyon klassz tematika, normálisnak látszó gyerekek, fiatalok, tinik együtt.

aug. 8. 16:13
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
De ha kiutálják mindenhonnan, mi a toszért rakja be egy ottalvós táborba? Ennyi erővel adja intézménybe....
aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

Mert nem szeretik sokan 10 évesen?


Amikor oké, akkor jól megy, rövidtávon általában, úgy csiszolódik csak, ha közösségbe jár, arról nem beszélve, hogy ő szereti ezeket, nagyon szociális gyerek, hatalmas igénye van másokra, annyit beszélget, kapcsolatot teremt, le sem lehet lőni, csak mondja és kérdez és tapad és bújik/hozzàd ér. Illetve itt nagyobbak voltak, elvileg jobban kellene tudniuk alkalmazkodni egy kisebbhez, erre játszott az anyuka is, meg itt kapott gyógyszert is, tényleg minimális gond volt, csak gondolom introvertált értelmiségibbek, gyorsabban besokalltak. Az előzőben kisebbek voltak, nem küldték haza, de ott verekedett is párszor, nagyon csúnyán beszélt és többször hívták anyukát, hogy kipanaszkodják magukat, meg belengették, hogy nem jöhet többet, de ott gyp is volt, akit ismernek.


Kb csak annyi kell, hogy ne vegye fel az ember a dolgait, és akkor normálisan működik, ha “meg se hallod”. Persze együttműködő nem biztos, hogy lesz, de a tábor nem is iskola, kimaradhat, ha valamihez nincs kedve.

aug. 9. 04:54
 39/53 anonim ***** válasza:
26os, rettenetes hogy kényszerítettek hogy szülj 4 et:-(
aug. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem jó anya, annak ellenére, hogy a gyereke és a vele járó dolgok kicsinálták az idegeit, más már összeverte volna a gyerekét a helyében.



Nem, nem jó anya. Egy jó anya sietne haza ne az lenne a fontos hogy külföldön pakolgassák, hanem a gyereke.Szegény gyerek, a tábor is és az anyja is szabadulna tőle, plusz az anyjának a nyaralás fontosabb mint ő... na remélem ha megvénül a csaj, a gyereknek is minden fontosabb lesz mint egy pohár vizet adni az anyjának

aug. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!