Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyereket elküldenének...

Ha egy gyereket elküldenének a táborból, de senki sem tud érte menni egyből?

Figyelt kérdés

Külföldi tartózkodás miatt, ottalvós tábor. Ilyenkor hogy van? Nem verekedett, nem beszélt nagyon csúnyán, csak feszültségkeltő. Nyilván más gondok is vannak(könnyen kiidegel másokat, nehéz természete van), de így vállalták, mert sokfajta gyerek sokfajta gonddal van a táborban.. csak ugye erre nem számít senki, nagyon kevesen olyanok, mint ő.


Ilyenkor hogy megy? Én mindig el tudtam hozni a gyereket, ha elküldték, de nem tudok egyből ugrani, pedig jóban vagyok az anyukájával. Tegnap késő este szóltak, az anyukája szombat este tudná elhozni, nekem meg ma 2ig kellene(ez nekem gyerekkel 2,5 órás út csak oda és 3 nap gyermekfelügyelet kettesben az enyémmel, aki szintén nem egyszerű, de ennyire nem vészes már). Az anyja nem tud mást megkérni, segítenék is, csak túl hirtelen(ide nem tudom hozni, hotelban lennénk, egész este ezt kerestem). Pénteken szívesen felvenném és akkor így péntek-szombat az én gondom, de nem tudom mennyit lehet "kicsikarni" a táborból nyilván az anyján keresztül. A táborban 2 hétre vállalták és pár nap után elküldenék estéről másnap délre. Autó híjján nekem nagyon macerás megoldani, pedig szívesen segítenék. Mennyi várható a táboroztatóktól? Egy nap már így is kihagyták a programokból, hogy gondolkozzon.


aug. 8. 07:35
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kirakni nem tudják a gyereket onnan, az már kiskorú veszélyeztetése plusz be is tudjátok őket perelni. A legjobb amit tudtok tenni, hogy megmondani nekik hogy x napin y időpontban tudtok érte menni. Nem hallottam még olyanról, hogy egy gyerek annyira csúnyán viselkedett volna, hogy hazaküldik.
aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebbi nagyvárosból összedobnátok a taxi árát?
aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Az enyémet is küldték már haza párszor, de én nem ottalvósba raktam, és ott tébláboltam a tábor körül, mert izgultam. Tavaly az utolsó táborából már nem rakták ki az enyémet, és remélem idén sem fogják majd. Itt meg várható volt, nem az első náluk sem, ahonnan kiteszik, ő nehezebb eset az enyémnél is jóval, de mindent ígértek az anyukának, hogy sokfajta gyerek van sok problémával, és boldogulnak vele. Ők is keveset láttak még, naivak voltak, hogy ilyen nincs, dehát van. Én sem tudtam, hogy ilyesmi van, amíg bele nem csöppentem, ott tűnt fel, hogy intézményrendszerből is szabadulnak meg gyerekektől, nemhogy táborokból..


Kirakni nem is, de az sem jó, ha megveri pár gyerek mondjuk, mikor nem figyelnek a táboroztatók, vagy szemétkednek vele a felnőttek. Abban a táborban ő a legfiatalabb. A legnehezebb természetű gyereket nevelő anya is félti a sajátját, még, ha haragszik is rá a viselkedése miatt.


Szegény, nagyon izgulok, mit mondanak, mert csak 10kor van térereje a táborvezetőnek, de gyanítom, hogy pénteken fel kell vennem, szerintem a buszra is felraknák, hisz 10 éves múlt, hogy majd én átvegyem a volánállomáson.

aug. 8. 09:02
 14/53 anonim ***** válasza:
92%

"szerintem a buszra is felraknák, hisz 10 éves múlt, hogy majd én átvegyem a volánállomáson."


Ez egyértelmüen a felügyeleti kötelesség megszegése lenne, ilyet nem tehetnek!

aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

Gyöngyös a legközelebbi(nekem Miskolc távolabb van sokkal), ott alig van taxi és onnan 15-20 km az erdőbe térkép alapján. Én ezt nem szeretném kifizetni, és anyuka sincs olyan helyzetben(főleg, hogy a hotel felét is neki kellene fizetni, mert haza nem tudom hozni a gyereket).


Mondjuk egy kérdést megér, vidéki taxival csak zalai tapasztalatom van, de ott 5 kmt visznek 10ezerért.

aug. 8. 09:07
 16/53 A kérdező kommentje:
14, akkor sem, ha a volán szabályzat szerint 6 éves kortól utazhat egyedül gyerek? A kissrác 10 is elmúlt, utazhat egyedül bárhol törvényesen.
aug. 8. 09:08
 17/53 A kérdező kommentje:
Csak 4 ezer a taxi Gyöngyösről! Iszonyatosan olcsó, így meg tudom könnyen oldani holnap, ha menni kell.
aug. 8. 09:14
 18/53 anonim ***** válasza:
16%

vidéki taxival csak zalai tapasztalatom van, de ott 5 kmt visznek 10ezerért


Hát én zalai vagyok, nem tudom, honnan szedted ezt 😂

aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
62%

Nincs pénz 15-20 km taxira, de kéthetes ottalvós táborra, közben külföldi nyaralásra van? :D


miért kell hotelbe menni, ne mondd már, hogy nem fér el nálatok egy gyerek. Egy halózsák olcsóbb több napi hotelnél. Kicsit hihetetlen valóban ez az egész történet.

aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
37%
Az csak nálam veri ki a biztosítékot, hogy a barátnőd, ha már nem tudta megnevelni, hogy 10 évesen viselkedjen, tudta, hogy problémás, mégis elküldi táborba, majd elhúz az országból? Honnan nem tud hazajönni, ha a gyerekének szüksége van rá? Csak nem valami roppantfontos faszin lovagol? Abba nem gondol bele, hogy ha hazaküldik a gyerekét, és mégis ott marad, nem fognak vele szeretettel bánni? Én minden követ megmozgatnék, hogy azonnal rohanjak a kölykömért ilyen helyzetben... nem még egy olyan barátnő nyakába akasztani, aki annyora se képes, hogy eljusson érte... kocsi egy ismerősnek sincs? Fizessétek a benzint és oldjátok meg!
aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!