Itt komolyan senki nem kapcsol mesét vagy mondókát a tévében az 1- 3 éves korú gyerekének?
Édesem, itt is kisebbségben vannak azok a normális emberek, akik nem kapcsolnak.
Ha te is nap mint nap látnád, hogy mit okozhat, eszedbe se jutna.
1 évesnek nem kapcsoltam, mentünk ide oda , napi 2x aludt , valahogy nem jött
aztán olyan 1,5 éves kor után jöttek a szürke téli delutnok, nem volt annyi lehetőség
most 2,5 eves, napi max 1 orat nezhet
Miért szuperanyu az, aki nem kapcsol mesét pl. 1 éves gyereknek?
Én nem szoktam, komolyan. Sőt, nasit még kb. sosem kapott, csak pár alkalommal házi sütiből.
Nem érzem, hogy szuperanyu lennék, csak mert nem kapcsolok mesét meg nem adok édességet a gyerekemnek, szimplán nem látom ezeknek szükségét, de mások szerint ezen mi a gúnyolnivaló?
Én ilyenkor mindig azt érzem, csak azért gúnyolódtok, mert akkor nektek könnyebb elfogadni, hogy ti nem így csináljátok, vagy mi okotok arra, hogy ilyen pejoratívan kelljen hozzáállni ehhez?
A lányom 1 éves koráig nem volt képernyő előtt. Mi magunktól se nézünk tv-t, szóval ez nem volt erőltetett.
1-2 éves korig fokozatosan egyre több egyszerű mesét engedtem neki. Max napi fél órát, de nem néz mindennap. Ha egyedül vagyok kettejükkel, akkor néz inkább pl amikor a kicsit altatom.
A kisfiam 15 hónapos, nézhetne elvileg, de távirányító, gomb és szétszerelés mániás, vagy veri a képernyőt/billentyűket, vagy kapcsolgatja vagy tombol ha ezeket nem teheti. Így neki kvázi 0 a képernyőideje ☺
Amúgy én se pártolom a képernyőt és értem az ellenérveket, de ez van, nálunk a lányomnál így alakult. Utána eljátssza meg továbbjátssza a játékokkal a mesét, csomót kérdez a mesék kapcsán, megjegyzi a szófordulatokat. Szerintem amennyit olvasunk meg levegőzünk, nem ettől lesz baja.
Mi 2 éves koráig egyáltalán nem kapcsoltunk tv-t. Mivel nem is volt tv-nk. Nem volt rá igényünk.
Viszont telefonon nézhetett néha Bogyó és Babóca mesét. Sokszor csak így tudtuk megoldani, hogy a hosszú ultrahangos vizsgálatok alatt teljesen mozdulatlan maradjon.
Később, ahogy nőtt, vettünk tv-t, de ő el volt tiltva tőle 3 éves koráig (az idegrendszere nagyon fejletlen volt, a fejlődésneurológus határozottan eltiltotta a tv-től).
Ma már 6 éves nagylány. Testileg majdnem teljesen meggyógyult, idegrendszerileg nem, ugyanis autista. De már nézhet tv-t. Nálunk egyedül a Viasat Nature megy manapság. Mesét pendrive-ról néz, mert jelenleg fél a játékreklámoktól (autizmus gyöngyszemei....)
Szépen lassan haladunk. Talán olyan 4 éves korában látott először mesefilmet (Jégvarázs).
Nálunk a legkisebb lassan másfél éves. Néha ha babás reklám. megy a tv-be, vagy állatos, arra felkapja a fejét, nézegeti, aztán megy tovább. Nagyobbik lányom 4 éves, Ő már szokott a telefonom mesézni, nem sokat, hamar megunja. De volt már mikor a pici odabújt mellé, pár percig nézte vele, aztán otthagyta. Én mindig is úgy voltam vele, hogy nem tilthatom, hiszen az emberek már annyira képernyők előtt élik a mindennapjaikat, hogy szerintem komoly hátránnyal indulna egy gyerek, ha azt se tudná, mi az. Én a mértékletesség híve vagyok.
Nemrég volt farsang az oviban. Az én lányom szimplán hercegnő/királylány volt. De ahogy néztem a képeket, meg mesélt itthon, renfetegen öltöztek olyannak, ami tv műsorhoz, filmhez kapcsolódik. Azt nem tudom, hogy a gyerekek maguktól akartak Thor, pókember, batman meg hasonlóak lenni, vagy anyuka/apuka hatására, mégis én nagyon úgy érzem, hogy ezek egyáltalán nem 4-5-6 éveseknek valók, de ezek szerint ők pl biztos néznek ilyeneket ennyi idősen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!