Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt hittem jó anya leszek, de...

Azt hittem jó anya leszek, de nem így lett. Csak én jártam így?

Figyelt kérdés

Egész életemben gyerekeket akartam. Imádom is őket nagyon és hálás vagyok értük, de nagyon nehéz velük... Az idősebbik is nagyon kifogott rajtam már amikor megszületett, azt hittem a kicsi biztosan könnyebb eset lesz. Hát nem, ő még durvább. Azt érzem, hogy elfogyott a türelmem, a naggyal játszani nincs idegzetem leülni, mert egész nap próbálom a körülöttünk lévő káoszt eloszlatni. Ha van is esetleg egy kis időm nagy ritkán azt jól esne egy kis énidővel tölteni, de arra nem igazán kerül sor. Töröm magam, hogy legyen normális napirend, de ők az Istennek nem úgy alszanak ahogy én akarom vagy éppen egész nap az etetéssel kínlódunk. Sokkal egészsegesebben kéne ennie a nagynak, de nem akar és őszintén bevallom kicsit ebbe az evési cirkuszba már bele is fáradtam és többször kap cukrozott gabonapelyhet vagy péksütit, mint amennyit régebben jónak láttam volna. A nagyobbik egyszerűen 1 db rokonának nem fogad szót, az oviban meg eddig jól viselkedett, de itthon... Visszafelé fejlődik, az egész napos energiám arra megy el többek között, hogy könyörgöm neki, hogy ne nyúzza szét az 5 hós hugát. Türelmetlenül is beszélek vele sokszor. Mindig megbánom és bocsánatot kérek tőle, de ez akkor sincs rendjén.


Vannak anyukák, akik nagy vigyorral 2 évente szülik a gyerekeket és látni a szemükben a ragyogást a játszótéren. Gondolom nekik a gyerekek szófogadóak, alszanak és esznek + eljárnak gyerek nélkül kikapcsolódni vagy nem tudom.. Vagy nem? Csak én vagyok ilyen elb*szott?


Nem azért írom ki, hogy savazzatok, mert tudom jogosan tennétek. Csak valamiért megnyugtatba, hogy nem vagyok egyedül.



aug. 6. 08:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy egyedül. Ha elfáradtam, nekem ehhez 1 is elég, időnként ki vagyok készülve.
aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem vagy elb*szott! Nekem 1 fiam van, 1,5 éves, de nálam is néha borul a bili. Én vagyok vele itthon egész nap egyedül. El se tudom képzelni kettővel milyen lehet.
aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én is ugyanígy érzem magam. 5 évet vártunk, mire megszületett az első gyerekünk. Azt hittem, hogy tökéletes anya leszek, mert végre eljött az, amire vágytam. Aztán a kisfiam kolikas volt, de úgy ahogy még jól kezeltem, nyugodt voltam, stb... Aztán beütött egy pozitív terhességi teszt fogamzásgátló mellett, amikor a fiam még csak 5 hónapos volt. Nyilván megtartottuk és onnantol, hogy megszületett a második gyerek én egy elbaszott anya lettem. A kicsi rengeteget sírt és ott volt egy 1 éves fiú is mellette. Kapkodtak magam, hogy kivel hogyan foglalkozzak. Kikeszultem teljesen. Most 2-1 évesek es most már nagyjából beállt egy rend az életünkbe, de a türelmem az szinte semmi. Amikor a 2 éves harapja az 1 evest és összevesznek mindenen, akkor ki tudok borulni. Egesznapom abból áll, hogy főzök, etetek, sétálunk, altatok, takarítok és jut egy kis idő rájuk is.es a legnagyobb baj, hogy nem tudok jobban teljesíteni ennél. Mindig mondom, hogy ma türelmesebb leszek, aztán rohadtul nem, mert történik valami és elpattan az agyam.
aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
1es vagyok, aki szeretne beszélgetni más anyukákkal, írjon nyugodtan privátban és felvesszük a kapcsolatot. Van face csoportunk és messenger csoport chat. Pár hónapos Baba a legkisebb anyukánál és ovis korú jelenleg a legnagyobb. Ilyen hétköznapi dolgokról beszélgetünk meg nagyjából bármiről lehet, hobbik, stb.
aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondta a nagyanyám, hogy az embernek vannak elvei, aztán lesz gyereke. 😂
aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 van és az a tapasztalatom, hogy mindig vannak mérföldkövek, amik mentén könnyebb lesz. A nagyobbak ezek közül az, amikor már biztosan jár-kel, amikor már mindent is ehet, amikor elhagyja a pelenkát - de a legeslegjobb, amikor elérik a 10-12 éves kort (és felfele) és már mennek maguktól is ideoda, amikor már be lehet velük ülni valahova, amikor már egy 18 évessel együtt mentek majd anya-lánya/fia nyaralásra. Addig meg... nehéz. :D De tudod mi számít igazán? (és ezt nem lehet erőltetni, majd átkattan benned is) Amikor elengeded a dolgokat. Amikor már nem baj, ha vasalatlan a babaruha, ha nem baj, ha aznap több croissant lesz a menün (ami amúgy tökre nem számít - ahogy a diéta sem egy napon vagy egy héten múlik, ez sem), ha nem ragaszkodsz a régi, megszokott dolgaidhoz túlzottan. A hajadnak sem kell tökéletesnek lennie és akkor sincs semmi, ha egész nap nem főzöl, hanem rendeltek valamit. Relax. Tök jó évek állnak előttetek. :)
aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
És apuka hol van a sztoriban?
aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Épp ezt akartam kérdezni, hogy eközben az apuka, hogyan veszi ki a részét a nevelésből ?
aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk például úgy, hogy reggeltől estig dolgozik. Hajnali 4kor kel, este 7kor ér haza, akkor játszik a gyerekekkel. Hétvégén is velük van végig. A neheze az rám irányul. #3-as voltam.
aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el! Nem kell katonás rend és napirend, ússz az árral, ha épp nem alszik ne szenvedj vele, töltsétek mással azt az időt.
aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!