Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első gyerek is nehézségg...

Ha az első gyerek is nehézséggel jár miért vállalnak többet?

Figyelt kérdés

Rengetegszer olvasom hogy mennyire feszültek, fusztráltak az emberek első gyerek után. Nem alszanak x hónapja normálisan, semmi idejük nincs magukra, egymásra, és mégis látom hogy újra terhesek ráadásul kis korkülönbséggel legtöbbször.

Nekem is van egy gyermekem de én a szerencsésebbek közé tartozom, nem voltam depressziós, nem volt nagyon nehéz vele, hamar átaludta az éjszakát stb.

Olyanok véleménye érdekelne, akik tényleg nehezen élték meg az egy gyerekes életet is. Ennek ellenére hogyan mertetek még többet vállalni?


júl. 24. 08:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

#30 látod :) mégis- és ezt most értsd jól,nem támadás!- leönzőztél. Valahogy adottnak vetted hogy én sem egyedül vagyok mindenre is. Tudom,hogy ne egészséges,de ez van. A férjem amit tud,segít,de leghamarabb ötre ér haza,inkább fel hat. Még mint írtam,sokat van oda

Azt biztos ha valaha lenne második ennél több kellene,kérdés lesz e.

Én azt gondolom akinek van segítsége az nem tudja mennyivel nehezebb is lehetne. Szándékosan nem azt írom,neki könnyű...

Szóval igen,két éve szinte minden nyigasra egyedül vagyok,rajtam múlik van e itthon fogkefe,és senki sem veszi át,ha mondjuk kitalálom,megtnaulnek spanyolul,vagy csak emginnek egy kávét.

Olyan könnyen ítélkezunk! A legtöbb anya nem egoista,önző,csak végtelen kimerült

Szerintem

júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Ezért elképzelhetetlen számomra hogy valaki még többet is vállal. Nem vagyunk egyformák, de nem tudom elképzelni sem tényleg."


Szóval ha szerinted elképzelhetetlen az, hogy valaki több gyereket is vállal, akkor mindenki álljon meg 1 gyereknél, mert képtelenség egynél több gyereket felnevelni? :D


Attól, hogy neked ez a véleményed, nem mindenki gondolkodik így. Bármilyen hihetetlen is, vannak olyan emberek, akiknek a többedik gyerek iránti vágy felülírja a nehézségeket és a felelősséget, és emiatt vállalnak több gyereket.


Akkor ennyi erővel senki ne menjen egyetemre, mert a középiskola/főiskola is úgyis nehéz volt. 🤷‍♀️

júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
56%
Azért ha a vágy felülírja a felelősséget az baj.
júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Mindenki úgy vállal gyereket, hogy csak a nehézségekre meg a felelősségre összpontosít? Mert nem hiszem..
júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
72%

A nehézség meg a felelősség nem ugyanaz a fogalom!

És igen,baj,ha felelősség nélkül vállalnak gyereket. Akkor jön a sírás rivas,hogy nem tudom eltartani,drága minden,nincs elég hely a lakásban,stb. Természetesen nem lehet mindenre is felkészülni,sőt rengeteg hatáskörök kívül eső dolog is van. Viszont nagyon sokan szülnek,a nem tudom.mi lesz,majd lesz valahogy elv alapján,csak mert kell a gyerek,csak mert vágynak rá.

A jóisten meg már nem olyan,mint régen,nem minden baranynak ad legelőt.

júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Akkor neharagudj, én értettem félre az előző mondatod.


Azoknak az embereknek tényleg nem lenne szabad gyereket vállalniuk, akiknek nincs meg a megfelelő háttér a gyerekneveléshez, mert azt a gyerek fogja megszívni.

júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

#36 :)

Viszont érdekelne,hogy akkor mit ertettél alatta! Kíváncsi vagyok,hogyan lehet még érteni,amit írtam. Nekem egyértelmű volt,hogy ezt értem,de ezek szerint akkor nem az. :)

júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!