Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első gyerek is nehézségg...

Ha az első gyerek is nehézséggel jár miért vállalnak többet?

Figyelt kérdés

Rengetegszer olvasom hogy mennyire feszültek, fusztráltak az emberek első gyerek után. Nem alszanak x hónapja normálisan, semmi idejük nincs magukra, egymásra, és mégis látom hogy újra terhesek ráadásul kis korkülönbséggel legtöbbször.

Nekem is van egy gyermekem de én a szerencsésebbek közé tartozom, nem voltam depressziós, nem volt nagyon nehéz vele, hamar átaludta az éjszakát stb.

Olyanok véleménye érdekelne, akik tényleg nehezen élték meg az egy gyerekes életet is. Ennek ellenére hogyan mertetek még többet vállalni?


júl. 24. 08:19
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom számomra furcsa mikor valaki folyamatosan panaszkodik a gyerekére hogy semmit nem tud csinálni mellette, mennyire nehéz, mennyire szarul telnek a napjaik, semmi jó nem hagyja el a száját és ennek ellenére vállal még.

De ezek szerint akkor én vagyok a furcsa, ha nekem valami ennyire rossz biztos nem ugranák bele még egyszer.

júl. 24. 13:42
 12/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem a 2 lányom nem volt nehéz eset, tipikus gyerekek. Na viszont a fiam olyan szinten 100 emberes, ha ő lett volna az első, tuti nem vállaltam volna többet.
júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
55%
De azt tudtad kèrdezô, hogy se egy baba nem marad baba örökkè ès a kisgyerekbôl is felnôtt lesz? Èn csalàdot akartam fèrjet, gyerekeket aztàn menyet vejet ès majd unokàt egyszóval csalàdot. Azèrt mert van idôszaka ennek a folyamatnak ami nehèz mèg csinàlom ès akarom mert ami jó van emögött az sokkal de sokkal több .
júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

De nem csak egy babával nehéz. Hozzátehettem volna még akkor hogy mennyit panaszkodnak az ovis, iskolás korú gyerekekre, vagy a felnőtt gyerekeikre az emberek. Csak amikor érkezik a kistesó még általaban a baba korra panaszkodnak ezért emeltem ki.

Szerintem rengetegen túl vállalják magukat, nem csoda a sok válás sem. Magukra, egymásra semmi idejük nem marad.

júl. 25. 07:22
 15/37 A kérdező kommentje:
Én nem érzem hogy mennyire megérte vállalni ezt a sok nehézséget, felelősséget. Szeretem a gyerekem, de ha újra kezdhetném ezzel az ésszel nem vállalnék egyet sem, hiába nem nehéz eset. Ezért elképzelhetetlen számomra hogy valaki még többet is vállal. Nem vagyunk egyformák, de nem tudom elképzelni sem tényleg.
júl. 25. 07:26
 16/37 anonim ***** válasza:
55%

“ Szeretem a gyerekem, de ha újra kezdhetném ezzel az ésszel nem vállalnék egyet sem, hiába nem nehéz eset. “

Ha le tudod ezt így írni ès így èrzed akkor màrpedig te nem szereted elèggè a gyereked.

Remèlem ezt azèrt nem èrzèkelteted vele nap mint nap

júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Szerintem meg szeretem, attól még hogy ezzel az eszemmel nem vállalnék már gyereket nem zárja ki azt, hogy a már meglévőt ne szeretném.
júl. 25. 11:41
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a problémák száma alap esetben nem növekszik egyenesen arányosan a gyerekek számával, sőt... bizonyos helyzetek könnyebbek is lehetnek. Pl. nem engem rángat játszani, mászókázni, homokozni, medencézni, hanem a tesóját, csomót beszélgetnek, olvasnak egymásnak, az meg mindegy, hogy egy gyereket rakok ki az oviban, vagy kettőt. Igen, az kicsit macera, amikor ahányan vannak annyi felé kell menni, vagy egymástól eltoltan betegek, vagy 5 perc játék után nyírják egymást... Szóval nem könnyű, de ha megköveztek is, én sokszor azt érzem, hogy kettővel néha könnyebb, mint egyel volt.

Én szeretem a gyerekeimet a nehézségekkel együtt is és sosem tudnám azt mondani, hogy mai fejjel nem vállalnám őket. Sokkal "macerásabb" az élet, mint nélkülük volt, persze, de ettől függetlenül nem ők kérték az életüket és ez olyan, mintha burkoltan azt mondanád megbántad a gyereked világrahozatalát. Elfogadom, hogy van ilyen, de nem tudom átérezni.

júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van, nehéz velük, igen, de soha eszembe nem jutott, hogy ne vállalnám őket, ha újrakezdhetném. De vállalnám, akkor is, ha tudom, milyen nehéz.


Az, hogy te így érzel a gyerekes iránt, valóban azt jelzi, hogy nem szereted nagyon. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem szereted, de ha ennyire negatívan, tehernek éled meg, hogy van, aklor nem szereted annyirs, mint magadnak bemesélni próbálod.

júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Itt piszmog mellettem a kis levakarhatatlan szeretetgombocom. Lassan két éves. Mindent is kifogtunk vele,egyáltalán nem volt soha leteszem és elvan baba,az alvastol ne is beszéljünk. Sorolhatnám. Imádom,de én mint személy akinek igényei lennének (akár csak nyugiban megenni nap közben egy tál meleg ételt) ment a levesbe. Mostanság érzem azt,hogy talán van fény az alagút végén. Mi is kettőt szerettünk volna,de nem tudom mégegyszer ezt vallalom e. Aztán hogy a másik könnyebb lenne e erre ugye nincs főpróba. Én azt vallom egy gyereknek ép idegrendszeri szülő kell ( a normális értékrend mellettt) és nekem bizony nagyon sokáig rezgette az a bizonyos rész,a magam emrcejevel,és rteg a mai napig egy egy "jobb" napon. Mindenkinek el kell dönteni mennyit bír. A meglévő gyerek szükségletei pedig soha nem szorulhatnak háttérbe a második harmadik stb miatt. Ez az többek között amit nem tudom tudnék e abszolvalni. Na meg nagyon hiányzik magamnak. Hiányzik az a spontán,mindig valami újat tanuló,nagyjából kipihent,olvasott nő aki valaha voltam.Nyomokban meg meg vagyok. Szeretem a gyerekem,de jó,hogy nem tudtam mivel jár,mert én sem tudom,ha mindennel tisztában vagyok,bele ugrok e. Ez nem változtat a tényen,hogy szeretem..na tessék ezt sem tudom befejezni,mert már mászik rám és nyüszít...szóval szeretem,de magamat is szeretem,és nagyon de nagyon hianyzok már magamnak.
júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!