Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a segítség hiánya miatt...

Aki a segítség hiánya miatt nem vállal(t) még egy gyereket?

Figyelt kérdés
38 leszek hamarosan, a kislányom két és fél éves.Aktualis a második gyerek téma,főleg a korom miatt. Segítségünk semmi, a férjemmel ketten vagyunk mindenre,de reggel elmegy,késő délután jön,van,hogy utazni is kell neki és napokig egyedül vagyok. A kislányom sosem volt egyszerű eset,a terhességem nehéz, a szülés traumatikus. Nagyszülők nincsenek,vagy azért mert telibesz* az unokáját és éli világát,vagy azért,mert annyira beteg (lelkileg is) hogy őt kellene istápolni,vagy azért mert alkoholista mérgező szülők és rég nem tartom velük a kapcsolatot (enyémek). Sokat költöztünk, a jelenlegi,végleges lakhelyükön nem ismerek senkit,így egyelőre barátaim sincsenek. Bébiszitter lehetőség kevés,de ha lenne is,többre lenne szükségem mint havonta egyszer kétszer egy két óra. Én nagyon nehezen viseltem az első időket,nagyjából másfél éves kora óta kicsit jobb,de mindig van valami. Most már látom az alagút végét,lenne időm is talán olvasni,lefogyni,végre visszatalalni önmagamhoz. De a férjem is,és a szívem mélyén és is,két gyerekkel ereznebi teljesnek a családot. Viszont érzem,hogy sem testileg,sem lelkileg,sem mentálisan nem bírnám el,úgyhogy most már itt a "nagy" is. Arra is gondolni kell,hogy ugyanúgy ketten leszünk betegségekre,szülői értekezletekre,szunetekre,mindenre is,továbbra is. Nagyon sokat tudnék még írni,de úgy,se olvasná el senki,meg nem ez a lényeg. A kérdésem nem az,én mit tegyek,hiszen ezt nekem,nekünk kell eldonteni. Olyanok válaszát várom,akik maguk is hasonlot élnek,vagy éltek át. Mi lett végül? Lett meg egy gyerek,nem lett,megbantatok a donteseteket,nem,ha nem,mi segített?

júl. 16. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Vagy megoldjátok ti ketten - a férjed is kiveszi a részét a gyereknevelésböl, nem intézi el azzal, hogy ö dolgozik, vagy felfogadtok babysittert idönként, vagy marad az egy gyerek.


Nekem/nekünk soha nem volt segítségünk, kb 1500 km-re van a rokonság, mi megoldottuk, pedig 4 gyerek lett. (A 3. ikerpár)

júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt akartunk mi is, aztán rájöttünk hogy valójában egy gyerekkel sem egyszerű. Segítség sincs mindig. A feleségem is belátta, hogy jobb lesz így.
júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett, hasonló okokból, illetve én még más racionális érvet is fel tudtam sorolni. Néha bánom, de a racionalitás mindig győzött. A pár cuki pillanatért nem éri meg. Nekem van testvérem és olyan semmilyen a kapcsolatunk. Ha nem a tesóm lenne nem lennék kapcsolatban egy ilyen típusú emberrel. Férjemnek is van, neki talán szorosabb, de pl március óta nem találkoztak. Nos ezért nem éri meg. Persze vannak ellenpéldák, de mi a garancia.
júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak magamról olvasnék, a cipődben vagyok. Nekünk végül nem lesz második gyerek, az eszünkre hallgatunk. Tudjuk, hogy nem bírnánk. Mindenkinek ismernie kell a saját korlátait, mennyit bírnak a szülők. Az, hogy a szívünk mást akar, egy másik dolog.
júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Mindent meglehet oldani csak kérdés, mekkora áldozatot hozunk érte.
júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
5: ergo, lehet nem éri meg…
júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Igen 6-os, erre akartam reflektálni.
júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem volna negyedik gyereket, hogy a kisfiamnak legalább legyen édestestvére és párommal még egy közös, de sem fizikailag, sem mentálisan nem bírnám már.

A kisfiam elég nehéz eset, többemberes még így 3 évesen is. Párom külföldön dolgozik, hetekig senki nem nyitja rám az ajtót, segítség nulla.

Úgyhogy sajnos én ezt a témát elengedtem.

júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vállalj második gyereket, ha legalább annyira szeretnéd, szeretnétek, mint az elsőt. Illetve a körülmények is minimum hasonlóak.
júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Persze,meg lehetne oldani,D emokyen áron? Pont ez az. Nekem is van más racionális érvem is,de ez az elsődleges.

Egyébként a lelki dolgok,egy beszélgetés,stb is jó lenne. Ezért szerintem más,akinek bár fizikailag nincs ugyanúgy segítsége,de fel tud hívni valakit,főleg,ha a szüleit,az lelkileg sokat tud adni. Nekem aferjemen kívül senkim nincs. Ennek gyerekkoromban a mérgező szüleim,felnőtt koromban pedig a sok költözés,illetve az élet előteremtése miatti állandó munka miatt nem volt lehetőségem. A férjem van,de mégis jobb és természetesen. lenne egy nagyobb védőháló. Próbáltam barátkozni,de valahogy mindig rosszul sül el,úgy látom ebben a korban már ez nem megy úgy,nem olyan igazi barátság lesz,én meg nem szeretem a felszinesseget. De ez már egy másik történet. Köszönöm a válaszokat,jöhetnek meg. Még egyszer,nem tanacskero hanem tapasztalat kérő a posztom.

júl. 16. 16:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!