Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a segítség hiánya miatt...

Aki a segítség hiánya miatt nem vállal(t) még egy gyereket?

Figyelt kérdés
38 leszek hamarosan, a kislányom két és fél éves.Aktualis a második gyerek téma,főleg a korom miatt. Segítségünk semmi, a férjemmel ketten vagyunk mindenre,de reggel elmegy,késő délután jön,van,hogy utazni is kell neki és napokig egyedül vagyok. A kislányom sosem volt egyszerű eset,a terhességem nehéz, a szülés traumatikus. Nagyszülők nincsenek,vagy azért mert telibesz* az unokáját és éli világát,vagy azért,mert annyira beteg (lelkileg is) hogy őt kellene istápolni,vagy azért mert alkoholista mérgező szülők és rég nem tartom velük a kapcsolatot (enyémek). Sokat költöztünk, a jelenlegi,végleges lakhelyükön nem ismerek senkit,így egyelőre barátaim sincsenek. Bébiszitter lehetőség kevés,de ha lenne is,többre lenne szükségem mint havonta egyszer kétszer egy két óra. Én nagyon nehezen viseltem az első időket,nagyjából másfél éves kora óta kicsit jobb,de mindig van valami. Most már látom az alagút végét,lenne időm is talán olvasni,lefogyni,végre visszatalalni önmagamhoz. De a férjem is,és a szívem mélyén és is,két gyerekkel ereznebi teljesnek a családot. Viszont érzem,hogy sem testileg,sem lelkileg,sem mentálisan nem bírnám el,úgyhogy most már itt a "nagy" is. Arra is gondolni kell,hogy ugyanúgy ketten leszünk betegségekre,szülői értekezletekre,szunetekre,mindenre is,továbbra is. Nagyon sokat tudnék még írni,de úgy,se olvasná el senki,meg nem ez a lényeg. A kérdésem nem az,én mit tegyek,hiszen ezt nekem,nekünk kell eldonteni. Olyanok válaszát várom,akik maguk is hasonlot élnek,vagy éltek át. Mi lett végül? Lett meg egy gyerek,nem lett,megbantatok a donteseteket,nem,ha nem,mi segített?

júl. 16. 15:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
Bocsi, hogy ezt mondom, de 38-39, vagy mondjuk 41-42 évesen szülni nem teljesen mindegy, ugyanaz úgymond? Én meggondolnám, hogy legyen második gyerek, de kicsit nagyobb korkülönbséggel, amikor a nagyra már nem kell kb jobban vigyázni, mint egy csecsemore, mert nem tud fél perc alatt eletveszelyes sérülést szerezni :D + nekem jobb a kapcsolatom a hugommal, akivel 4,5 év van köztünk, mint a nővéremmel, akivel nincs 1,5 év se. Minél nagyobb a korkülönbség, a testverfeltekenyseg annál jelentektelenebb szerintem. Megvan az előnye a nagy korkülönbségnek is, én ezen is elgondolkoznek a helyedben, ha vágysz még gyermekre, de kicsit és picit nem mersz bevállalni egyszerre:)
júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
#11 teljesen igaz. De hogy összejön e? A kislányunk fél év alatt fogant meg,35 voltam. De ki tudja 41-2 évesen ez menne e? Nekem nem lenne lelki erőm varogatni,linbikozni még hasonlót még pláne nem. Na meg nem a nagymamája akarok lenni. Semmi bajom,aki negyven felett szül,saját döntés,én egyelőre nem érzem,hogy ezt szeretném.
júl. 16. 16:36
 13/31 A kérdező kommentje:
*lombikozni
júl. 16. 16:40
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
12# megértem ezt. Nem célom amúgy beleszólni a dolgokba, én drukkolok, hogy olyan döntést hozz, ami mindenkinek jó :) de ha az előző gyerek is fél év alatt jött össze, LEHET, most se foganna meg 1-2 hónap alatt. Szóval ezt is érdemes mérlegelni, hogy azért a kisgyerekek hónapról hónapra ügyesebbek. Lehet, mire megszületne a pici, a nagy már egészen éretten tudna viselkedni.
júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ez a helyzet. Szülőkkel vagy nem vagyunk jó viszonyban, vagy nagyon messze élnek. A férjem nagyon sokat dolgozik, én meg nem akarom előről kezdeni az állandó készenlétet.
júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
27%
Mi magunknak vállaltuk, nem a nagyszülőknek barátoknak.
júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

#16

Evidens,a kérdés nem erről szólt. Van atmenet a nagymamának szültem,meg a szokoevente öt perc segítség sincs között.

júl. 16. 18:31
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

17es, akinek a szökőévente 5 perc segítség hiányzik az nem agonizál második gyereken, kibírja a szökőévenkénti 5 percet.


Ott már nagyobb a gond aki hetente kéthetente lepasszolná hogy legyen énideje meg tudjon romantikázni apukával..

júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
#18 nem igaz,hogy nem mentataszokoevenkenti öt perc,mint képletes gondolat...nem a romantikazas baj (de amúgy igen,szerintem minden szülőnek járna kettesben töltött idő is),hanem hogy mindenre de mindenre ketten vannak a szülők, bategeseg,gyerek hozása vivesw,meg még ezer meg egy más. Nem tudom,felfogod e,de remélem. Nem igaz,higy ennyire korlatoltnak kell lenni,és továbbá szó szerint venni a mindent is. Tudtam hogy vannak ilyen emberek,de mindig nehéz elhinni ha találkozom eggyel.
júl. 16. 20:03
 20/31 anonim ***** válasza:
72%

“ Ott már nagyobb a gond aki hetente kéthetente lepasszolná hogy legyen énideje meg tudjon romantikázni apukával..”


Nincs, nincs nagyobb gond. Sőt, gond sincs azzal, aki a gyerek mellett énidőt akar vagy romantikázni apukával. Nagyon mérgező ezt éreztetni bárkivel.

Én se szólok bele ha valaki 18 éves koráig nem engedi el a gyereke kezét, és össze van vele nőve.

júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!