Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy az a nő teszi...

Az igaz, hogy az a nő teszi jobban aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel anyámmal beszélgettünk a gyerektémáról, és azt mondta, hogy a mai fiatalok már nem cseszik el az életüket az éjszakázással, a gyerekhiszti-és ordítás hallgatásával és nem kínlódanak a gyerek hülyeségeivel.


Most úgy érzem, engem is arra akar biztatni hogy ne vállaljak gyereket.

Ma már tényleg a gyerekmentesség a divat és a jobb döntés?


ápr. 21. 10:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Vagyunk, akiknek ez a jó döntés és vannak, akiknek nem. Ez mind egyéni dolog, nem lehet általánosítani.
ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyes döntés, amit annak érzel. A gyerekvállalás szerintem pont nem olyan, amiről le lehet vagy amire rá lehet beszélni valakit. Ha nem vágysz rá, ne vállalj. Mert erre tényleg meg kell érni, mert tény, hogy az eleje pokoli nehéz, és bár én akartam, őszintén szólva nekem is voltak olyan pillanataim, amikor azt gondoltam, hogy minek kellett ez nekem és én ezt nem bírom, ez nekem nem való. Ha pedig eleve nincs motivációd, amiért egy gyereket szeretnél erre a világra hozni, akkor semmiképp ne is tedd, mert ezek a nehézségek úgy aztán pláne a padlóra küldenek.
ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim válasza:
41%
A gyereknevelés nagyon nehéz és költséges dolog. De gondolj bele, egy idős ember akinek nincsenek gyerekei vagy unokái nagyon kiszolgáltatott. Mint mindennek ennek is van előnye és hátránya. Amúgy Magyarországon nem azért nem vállalnak gyereket az emberek mert nem szeretnének hanem mert nincsenek abban az anyagi helyzetben ezért sokan külföldre mennek családot alapítani. Illetve a mai világban elég nehéz normális párkapcsolatot találni és ez is nehezíti az emberek dolgát. Szerintem ne anyukád döntsön hanem te, ez a te életed.
ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
2-es, hát tudon, csak olyan volt mintha anyukám azt akarta volna ezzel mondani, hogy ma már nem a szaros pelenkát cserélik és nem a dackorszakos gyerek hisztijét hallgatják a nők, hanem élik az életüket és a gyereknevelés szar.
ápr. 21. 10:28
 5/65 A kérdező kommentje:
Tudom*
ápr. 21. 10:28
 6/65 anonim ***** válasza:
90%
Van, aki örömet lel a gyerekvállalásban, de van, akinek teher lenne. Ez az adott ember személyiségétől is függ, meg a körülményektől is. Nem tudom, hogy lehet ezt általánosítani 🤷🏼‍♂️
ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

Azt tapasztalom hogy mostanában már egyre inkább elhidegülnek az emberek a gyerekes témától.

Mindenki undorodik a terhességtől, szüléstől, mindenkit irritálnak és idegesítenek a kisgyerekek, stb.

ápr. 21. 10:30
 8/65 A kérdező kommentje:
6-os anyam általánosított
ápr. 21. 10:30
 9/65 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan ez úgy hangzik, mintha anyukád bánná az életét és ha visszamehetne, máshogy csinálná.

Ennyi, nem több, nem is kellene többet belegondolnod. De 10-20 évig ráérsz, hisz a kérdés alapján minimum agyban, gyerek vagy még.

ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az dönt jól, aki gyereket vállal. Aki meg nem akar gyereket, az azt mondja, nem kellene vállalni, mert nyűg, hülyeség, stb. Ebben sosem lesz egyetértés, magadra hallgass csak.
ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!