Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy az a nő teszi...

Az igaz, hogy az a nő teszi jobban aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel anyámmal beszélgettünk a gyerektémáról, és azt mondta, hogy a mai fiatalok már nem cseszik el az életüket az éjszakázással, a gyerekhiszti-és ordítás hallgatásával és nem kínlódanak a gyerek hülyeségeivel.


Most úgy érzem, engem is arra akar biztatni hogy ne vállaljak gyereket.

Ma már tényleg a gyerekmentesség a divat és a jobb döntés?


ápr. 21. 10:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
40-es, de ha megbánta volna hogy megszült, akkor nem puszilgatna és nem ölelgetne ilyen gyakran..
ápr. 21. 17:25
 42/65 anonim ***** válasza:
38%
#41. Dehogynem. Nekünk is van kutyánk, naponta meg is szoktam szeretgetni, de ha férjem nem lennne oda annyira érte, már rég megszabadultam volna tőle. Gondozom, simogatom, puszit is adok neki, de ha vissza lehetne csinálni, nem kéne.
ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a divatról szól. A gyerekvállalás, nevelés cirka 18 év kemény idegtépő, nehéz munka, és nem utolsó sorban drága is.

Nem véletlen, hogy a mai világban, amikor a nőknek már van választása, és a szexuális kapcsolat, ( párkapcsolat/házasság) nem egyenlő a gyerekszületéssel, mert lehet védekezni és van biztonságosabb abortusz is, egyre többen döntenek úgy, hogy nem vállalnak gyereket. Pl én sem akarok és a férjem sem.

Rengeteg nyűgtől, macerától, stressztől kíméli meg magát az, aki nem vállal magára olyan terhet mint a gyerek, és a vele kapcsolatos kötelezettségek, kötöttségek.

Az dönt jól, aki úgy él ahogy szeretne, olyan életet él amilyenre vágyik. Gyerekkel, vagy gyerekmentesen. Mindegy. A lényeg, hogy ne erőltessen magára olyat amit nem akar, csak hogy megfeleljen a társadalmi szokásoknak/elvárasoknak. És persze ha valaki gyereket szeretne, az jobb ha felelősen vállalja, tehát legyen tisztában azzal, hogy mire vállalkozik, mind lelkileg, mint anyagilag. Legyen annyi önismerete, hogy fel tudja mérni, neki való e a gyerekes élet, annak minden nyűgjével, bajával, velejárójával együtt, vagy sem. Ne utólag panaszkodjon, hogy fáradt mert kialvatlan mert a gyerek nonstop ordít, vagy mert nem tud sehová sem menni barátnőzni, szórakozni stb mert nincs aki vigyázzon a gyerekre, a férje meg dolgozik, vagy ne rinyáljon azon, hogy hisztizik a gyerek és az agyára megy. Oldja meg. Azaz ne mártírkodjon, mert ő vállalta ezt az életet.

ápr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

44-es, de drága vagy, hogy törölteted az én válaszaimat is. :)

Csak azt nem veszed észre, hogy az én válaszaim nem provokatívak és nem trollkodásnak irányulnak, hanem pont a tieidre vonatkozik ez.

Jaa, hogy te folyamatosan az én profilomat nézegeted? Az már nem az én bajom, foglalkozz csak velem, ha ennyire nincs életed. :)

ápr. 21. 18:40
 45/65 A kérdező kommentje:
Inkább te kezeltethetnéd magad pont amiatt, hogy egyfolytában a Gyakorin lógsz és azt lesed, hogy mások hány kérdést írnak ki és miről.
ápr. 21. 18:42
 46/65 A kérdező kommentje:

45-ös, köszönöm a válaszod. :)

Hát ez csak az én véleményem, de szerintem simán lehet annak is nyűggel és teherrel teli élete, aki nem vállal gyereket, mert ezer más problémája lehet az embernek.

Van, aki nem talál megfelelő partnert, emiatt pedig egyedül él, nincs munkahelye vagy van, de szar a közeg/fizetés és utálja, van valamilyen egészségügyi problémája vagy a szüleinek van valami baja és segítségre szorulnak, stb.

Messze nem csak annak lehet nehézségekkel teli élete, akinek van gyereke.

ápr. 21. 18:46
 47/65 anonim ***** válasza:
100%

48. Persze nyilván lehet nehéz az élete valakinek úgy is, hogy nem vállalt gyereket, de aki amúgy se vágyik rá, annak mindenképp 1 gonddal kevesebb:)

Ebben a kérdésben tényleg az a lényeg, hogy te mit érzel ezzel kapcsolatban, és annak megfelelően döntsd el hogyan tovább.

ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz: Nem tudom, mert egyén-, pontosabban családfüggő. Sőt, életszakaszon is múlik.

Anyukádról: Ha azt a részt nem írtad volna, hogy elcs.szik az életüket, még valamilyen szinten igazat is adnék neki, mert nem mindig móka és kacagás a gyerekkel, sokan inkább kihagynák ezt. De az, hogy tönkreteszi szerinte az életét az, aki gyereket vállal, az árulkodó rá nézve is, hiszen a gyerek nem csak teher, hanem nagyon sokat ad is. Egyelőre nálam és még sokaknál is pozitív a mérleg. Hogy neked mi a jó és tönkreteszed-e az életedet majd egyszer egy vagy több gyerekkel, azt nem lehet távolról megmondani, ebben te vagy az illetékes. Még csak nem is anyukád.

ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

49-es, erről jut eszembe, hogy pár éve én hoztam fel neki a gyerekvállalást, és azt mondta, hogy szerinte jó az, ha valakinek van gyereke és nem bánta meg hogy megszült.

Akkor ezek szerint csak átmeneti érzései vannak, de akkor sem esett jól, amiket tegnap mondott.

ápr. 21. 20:29
 50/65 anonim ***** válasza:
100%
#50. Pár éve még olyan kicsi voltál, hogy nem lehetett őszinte.
ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!