Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan nők, akik nemi...

Vannak olyan nők, akik nemi erőszakból fogant gyerek esetén sem fordulnak abortuszhoz?

Figyelt kérdés
Ők mit mondanak a gyereknek? Ki a gyereke apja?
júl. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Vannak.


Lehet, hogy inkább örökbe adják.

Vagy megölik születés után.

júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Én tanítottam egy ilyen gyereket 15 éve. Utálta az anyja, de olyan szinten, hogy nem értettem, miért nem adta akkor örökbe, vagy miért nem hagyta a kórházban. Az apja börtönben volt, minden mást is csinált, nem csak megerőszakolta az anyát, nem valószínű, hogy azóta szabadult már.
júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt erre példa több is. Munkám miatt részben foglalkozom a szovjet katonák által megerőszakolt nőkkel. Akkor már bőven létezett abortusz. Volt, aki elintézte, de volt aki nem: pl. a sokk miatt nem ment el időben, a szégyen miatt nem ment el, nem mindenki jutott időben orvoshoz, stb. Megszülték. Volt, akinek soha nem mondták el, hogy az apja igazából nem a biológiai apa. Tabu volt ez.

Vagy pl a délszláv háborúban több apácát is megerőszakoltak, ők elvből nem mentek el abortuszra. Ott nem tudom, mi lett végül: felnevelték-e vagy örökbeadták a babákat.

júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben ez gyakoribb volt, háborúban sok nőt erőszakoltak meg. Szegényebb térségekben most sem ritka.

Ha nekem muszáj lenne kihordani egy ilyen babát, inkább örökbe adnám azonnal, jobban járna vele. Az örökbefogadó szüleitől kaphatna egy olyan "tiszta lapos" kezdést, amit tőlem nem, és erről nem ő tehetne, de nem is én. De én vállalnám az abortuszt inkább.

júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Igen, vannak. Én nem tudjam elképzelni magamat egy ilyen helyzetben. Bár pro choice vagyok, lehet, elgondolkoznék azon, hogy mégis inkább megtartom, mert maga a műtét és az azt megelőző lépések nagyon traumatikusak tudnak lenni, de....talán mégis inkább nem tartanám meg, mert félnék, hogy rossz szülője lennék.
júl. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!