Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell alapvetöen a...

Miért kell alapvetöen a férfinak viselnie a felelősséget a nő terhességét illetöen?

Figyelt kérdés

Ha a szexuális aktus két egyenlő fél beleegyezésével jön létre, akkor a férfiak miért vannak olyan jogfosztott helyzetben, hogy nekik kell hosszútávú (anyagi)felelősséget viselniük ha a nő teherbe esik?

Ha a nő átveri a férfit és úgy lesz terhes akkor is, ez pedig egyértelműen hátrányos megkülönböztetés. A nő dönthet a teste felett és az utóda felett, akkor a férfinek miért nincs meg ez a joga?



júl. 23. 15:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/166 anonim ***** válasza:
97%
Egyébiránt az abortusz következményeit is a nő viseli, nem baj?
júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/166 A kérdező kommentje:

Egy nőnek jelenleg joga van elvetetni a magzatot ha nem akarja kihordani, a nöknek tehát megadták ezt az alapvető jogot, hogy maga döntsön hogy akar-e gyereket vagy sem. Én támogatom az abortuszt, hiszen a saját testéről és felelősségéről van szó, kell a döntési szabadság. De ugyanez kellene a férfinak is

Abba ugyan nem szólhat bele hogy a nő kihordja a gyereket, de ha nem házastársak, akkor mégis mi köze neki egy nem kívánt gyerekhez?

Miért nem engedik lemondani arról, ami esetleg nem is biztos hogy az övé. És akkor még a férfi védekezzen, meg a férfi bizonyítsa az ártatlanságát?

Egy jogállamban hogy létezhet ilyesmi?

Tudtommal nem a vádlottnak kell bizonyítania az ártatlanságát, hanem a vádlónak a bűnösséget

Meg eleve miért kiáltják ki felelősnek a férfit egy gyerekért amit nem terveztek be az anyjával és nem is akarja?

Ez az egész rendszer annyira elvetemült hogy nem is értem hogy létezhet ilyen

júl. 23. 16:55
 13/166 anonim ***** válasza:
98%

Apasági teszttel lehet bizonyítani ha nem te vagy az apa, aztán kész.Ha meg te vagy akkor úgy jártál.

Ahol dolgozom rendszeresen jönnek a gyerektartási végzések fizetés letiltásra,szenny emberek vannak akik házasságban vállalnak gyereket, aztán lelépnek fizetni meg nem akarnak.Hat ezért kell jogilag a gyermek érdekét nézni.De ahogy írták már a pár ezer Ft levonás nem egyenlő a felelősségvállalással.Ezt csak az olyanok gondolják mint te, hogy jót dugjunk gumi nélkül de ha besikerül valami arról had mondjak le

júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/166 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként jó ez a nő átvert duma... Igen, biztosan tömegével vannak nők, akiknek minden vágya, hogy egy fizetésből, egyedülálló anyaként létezhessenek.
júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/166 anonim ***** válasza:
98%

Van joga a férfinak. Megakadályozni, hogy a terhesség létrejöjjön.

Még mindig az óvszernek van a legkisebb hibaszázaléka.


Mellesleg onnantól, hogy te vagy az apa, nem bizonyíthatóak a körülmények, hogy de ez meg az lett megbeszélve.

Senkit nem érdekel.

A tény, hogy csináltál neki egy gyereket, mert ba$ztad felhúzni azt a rohadt gumit, és nem tettél semmit, hogy ez ne történjen meg, na az számít egyedül. Semmi más.

júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/166 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno az ügyvédem azt válaszolta erre a kérdésre, hogy amíg nem tartottam pisztolyt az apa fejéhez, addig az ő szabad döntése volt a szex. Tehát ő akkor dontehett volna úgy, hogy nem szexel, ergo nem lesz gyerek.


Off Nálunk tervezett terhesség volt, akarta a gyereket, csak később meggondolta magát

júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/166 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nő átveri a férfit és úgy lesz terhes akkor is, ez pedig egyértelműen hátrányos megkülönböztetés. A nő dönthet a teste felett és az utóda felett, akkor a férfinek miért nincs meg ez a joga?


Hogy veri át? Hogy kell ezt elképzelni? Igen Béla, húztam gumit a lőcsödre, nem lehetek terhes, közben meg nem húzott rád gumit?

Mert ugye védekezni annak kell, aki nem akar gyereket.

júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/166 anonim ***** válasza:
100%

Huh. Szerintem vegyél be egy nyugtatót.

Jogod van óvszert húzni. Amellett azért kb nulla esélye van a terhessegnek. Tehát de, van döntési jogod: huzol óvszert vagy sem. A törvény nem a nőt védi, hanem a magzatot. Ahogy írtam, nálunk apuka meggondolta magát, amikor 10 hetes terhes voltam az általa vágyott, közösen tervezett, akart gyerekkel. Akkor már mégse kellett. A te logikad szerint nekem akkor abortuszt kellett volna választanom, ugye? Annak ellenére, hogy ő is akarta a gyereket.

júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/166 anonim ***** válasza:
100%
Messzire gurult reggel a gyógyszer, kérdező?
júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/166 A kérdező kommentje:

Ja tudom, nekem mint férfinak jogom van NEM szexelni és kussolni is

És még azt a fantasztikus előjogot is megkaptam hogy állva is pisilhetek (persze férfiként nem szabad azt sem nyilvánosan)

Szóval nekem olyan jó, ti meg azzal akkor és úgy szexelhettek ahogy akartok, aztán ha baba lenne akkor azt csináltok amit akartok, a férfi meg kösse fel magát ha nem tetszik hogy vele fizettetik kitudja kinek a fattyát ugye?

Pontosan ilyen diktatúrában élünk

júl. 23. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!