Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben ti is így...

Ilyen helyzetben ti is így tennétek?

Figyelt kérdés
Átmenetileg felújítás miatt anyukámnál lakunk. 3 szoba van. Az egyik a ház közepén, ahol mindenki közlekedik. 2 kisgyerekkel és egy 18 évessel lakunk jelenleg nála. A nagy szobában vagyunk 4-en (férjem, kicsik és én.), a gyerekeknek külön ágya van. A 18 éves külön szobát akart és ezért megkapta a kisebb zárható szobát. Anyukám maradt az átjáró szobában. Ezzel nem is volt eddig gond, de a férjem előző kapcsolatából született tini fiú itt lesz a nyáron. Anyukám szobájában emeleteságy van, mert úgy volt a gyerekeké lesz az. Anyukám 3 műszakban dolgozik és őszintén jelezte, hogy nem szeretné, ha egy tini fiú aludna fölötte. Pihenni se tud így. Megbeszéltem a férjemmel, hogy jöhet a fia, de a 18 éves lánnyal (ő is csak a férjem gyereke) beszéljük meg, hogy adja át nyáron a szobát anyukámnak. Teljesen kiborult, hogy anyukám oldja meg. A lány nem jár dolgozni. Szerintem ezt meg kellene érteni-e. Mi csak vendégek vagyunk és ez anyukám háza. Idén megyünk haza. Szerintetek is úgy a helyes, ha a 18 éves átengedi a helyet erre a pár hétre?
jún. 30. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:
Nem miattam mentek szét. Az ex nem volt túl alkalmas az anyaságra és a férjem megunta. Mi utána jöttünk össze, ennek sok éve. A kisebbet is a férjem akarta nevelni (mindkét gyerek itt akart lakni), de a bíróság a kicsit ott, a nagyot itt helyezte el.
jún. 30. 22:04
 62/77 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog hogy a bíróság mit döntött, de én a helyetekben már megmondtam volna neki, hogy akkor adja át a kicsi felügyeletét is, aztán küldje a gyerektartást
jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:
Ha kész a ház, akkor szeretné a férjem, ha nálunk lakna a kisebb is. Az ex nem akar fizetni, ezért nem mondott le róla. Így senki nem fizet a másiknak.
jún. 30. 23:18
 64/77 anonim ***** válasza:
42%

"A kisebbet is a férjem akarta nevelni (mindkét gyerek itt akart lakni), de a bíróság a kicsit ott, a nagyot itt helyezte el."


Ez mondjuk kimondottan érdekes, mert testvéreket nem szoktak elválasztani

júl. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon gáz milyen nők vannak. Mindenhol szidják a férfiakat, hogy nem fizetnek gyerektartást, leszarják a gyereket, de az ilyenekről senki nem beszél, pedig konkrétan én is ismerek ilyen nőt aki inkább lepasszolja a gyereket állandóan, ráadásul mikor az apánál volt a gyerek már egy hónapja még volt pofája megkérdezni hogy hol a gyerektartás. Kitartást nektek, amúgy én ezt a részét nem hagynám ennyiben a helyetekben, egyrészt jelezném a gyámügyön, másrészt meg az ilyen nő igenis szálljon bele a gyereke kiadásaiba
júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 A kérdező kommentje:
Pedig így lettek elhelyezve. A lány apás volt. A bíróság apának adta. A szülők nem tudtak megegyezni. A férjem vagy elfogadta, hogy 1-1, mert az exnek az volt a lényeg, hogy ne kelljen fizetni a gyerekek után. A fiú is nálunk akar lenni, de a felújítás miatt nem hoztuk még. Már dönthet a gyerek. A férjem nem csinálja össze-vissza a gyerekeket, csak nem jó nőt választott elsőre. A gyerekeit szereti és igényt is tart rájuk.
júl. 1. 09:05
 67/77 anonim ***** válasza:
27%

"Már dönthet a gyerek"


Dehogy dönthet 13 évesen. 14 évesen jelezheti, hogy kéri, hallgassák meg, de a birosag/gyamhivatal nem köteles. 16 évesen igen és ugyan akkor mar figyelembe kell venni a véleményét, de mégis lehet ellentétesen dönteni, ha a hivatal/bíró azt úgy látja jónak.

júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem a gyerek döntése a lényeg, hanem már ilyenkor jelezném Apuka helyében a gyámügyön, hogy Anyuka nem kér a gyerekből és erre a nyári időszakra is követelném a gyerektartást
júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
86%

"A férjem nem fogja azt mondani a saját gyerekére, hogy nem maradhat."


Ez nagyon szép a férjedtől, csak az a bibi, hogy nem nála(tok) lesz a gyereke, hanem a te anyád házában...

Akinek a helyében én úgy bsznám ki a 18 éves lányt, hogy a lába nem éri a földet, amikor szívességet teszek neki, aztán vágj a pofákat, hogy neki az ÉN házamban az ÉN káromra saját szoba kell. Mindezt úgy, hogy még csak nem is állunk rokonságban. Röhej.

júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
59%
Túlzottan jófejek vagytok ezzel a nővel, pedig ha a bírósághoz fordulnátok esélye se lenne ellenetek. Minimum havi 100ezret fizettetnék vele a 2 gyerekre, picit hozzàtesztek aztán elmehettek addig albérletbe amíg tart a felújítás
júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!