Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben ti is így...

Ilyen helyzetben ti is így tennétek?

Figyelt kérdés
Átmenetileg felújítás miatt anyukámnál lakunk. 3 szoba van. Az egyik a ház közepén, ahol mindenki közlekedik. 2 kisgyerekkel és egy 18 évessel lakunk jelenleg nála. A nagy szobában vagyunk 4-en (férjem, kicsik és én.), a gyerekeknek külön ágya van. A 18 éves külön szobát akart és ezért megkapta a kisebb zárható szobát. Anyukám maradt az átjáró szobában. Ezzel nem is volt eddig gond, de a férjem előző kapcsolatából született tini fiú itt lesz a nyáron. Anyukám szobájában emeleteságy van, mert úgy volt a gyerekeké lesz az. Anyukám 3 műszakban dolgozik és őszintén jelezte, hogy nem szeretné, ha egy tini fiú aludna fölötte. Pihenni se tud így. Megbeszéltem a férjemmel, hogy jöhet a fia, de a 18 éves lánnyal (ő is csak a férjem gyereke) beszéljük meg, hogy adja át nyáron a szobát anyukámnak. Teljesen kiborult, hogy anyukám oldja meg. A lány nem jár dolgozni. Szerintem ezt meg kellene érteni-e. Mi csak vendégek vagyunk és ez anyukám háza. Idén megyünk haza. Szerintetek is úgy a helyes, ha a 18 éves átengedi a helyet erre a pár hétre?
jún. 30. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
100%
A 18 éves lány nem tud erre a nyárra hazaköltözni az anyjához, és ott vigyázni a 13 éves öccsére? Egyből elférnétek ti is, meg a fiú felügyelete is megoldott lenne. Értem én, hogy a 18 éves nem erről álmodik, de jelen esetben választhat ebből, meg abból, hogy anyádnál közös szobában tanyázik az öccsével. Ez van.
jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező látszik, hogy nagyon jószívű vagy és a szíveden viseled a párod gyerekeinek is a sorsát, de ez így senkinek se jó. A 18 éves miért nem tud addig az anyjához költözni és akkor vigyáznatna nyàron a testvérére is? Nem lenne egyszerűbb megoldás? Értem én hogy ti játszani akarjátok a nagy boldog családosdit, de azt kellene felfogni, hogy ez most egy kényszerhelyzet és nem várhatjátok el Anyukádtól, hogy befogadja más gyerekeit is
jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
100%
A nagylány elmehetne az anyukájához a nyárra, a fiú pedig maradhat otthon, így az ő felügyelete és a lány privát szféra igénye is megoldható.
jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
86%
13 éves miért nem lehet otthon, annak nem kell felügyelet.
jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
33%
13 evesen meg baromira kell felugyelet rettenetesen bajba tudnak kerulni piti dolgok miatt... Tapasztalat
jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
100%
Itt amúgy nem is az a lényeg, hogy kell e felügyelet a 13-14 évesnek vagy sem, hanem hogy tényleg okvetlenül apuka nyakába kell varrni, aki éppen házfelújításban van és örül, hogy addig is van egy lyuk ahol ő neghúzhatja magát? Gondolom Anyuka meg tudná oldani, csak nem akarja, hanem tipik oldja meg az apja ha már elhagyott minket hozzáállás. Ha egy picit is normális lenne nem küldeni oda a nyakukra így a gyereket, főleg hogy a lánya eleve az apjával él, hanem megoldaná ő valahogy, akár nagyszülővel, táborokkal, stb
jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azt jól értem, hogy egész nyáron ott lesz a gyerek? Mért az anyja hol lesz? Mit csinál? Nem elég, hogy a nagyobb gyereket lepasszolta már a kicsi is útban van neki?
jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
100%

A fiú mindenkepp jön, mert az anyja nem tudja hova rakni a nyáron.


Azért kérdező te is elég magas lovon ülsz, ugyanis ebben a helyzetben a gyerek nem az apjához megy, hanem egy idegent akartok arra kötelezni hogy befogadja más gyerekét, mert az Anyukának így kényelmes

jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 A kérdező kommentje:
Anyuka ráunt az anyaságra. A nagy nem vigyáz a kicsire. Máskor is itt szokott lenni a kisebb nyáron, de akkor a saját házban. Anyukám ismeri. Tudja az ex, hogy mi a helyzet nálunk, de meg se kérdezte, hogy nekünk megfelel-e. Ma beállított a gyerekkel és csináljunk, amit akarunk. A férjem nem fogja azt mondani a saját gyerekére, hogy nem maradhat. Szóval ez a szitu.
jún. 30. 21:59
 60/77 anonim ***** válasza:
93%
Remélem gyerektartást nem fizettek egy ilyen nőnek. Akkor nincs más megoldás, mint hogy a 2 tesó egy szobában alszik vagy a kisasszonynak ha nem tetszik akkor elmehet addig az egyik barátnőjéhez lakni
jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!