Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha azert akarok egymas utani...

Ha azert akarok egymas utani evben szulni, hogy eljatszanak egymassal es csak egyszer kelljen lefogynom, akkor ez onzoseg?

Figyelt kérdés
Tobb ev korkulonbseggel nem akarok gyereket es ha lesz egy, szerintem a kovetkezo evben is szulnek mert sokkal konnyebb ket gyerekkel mint egyel, amikor mar 1-2-3 evesek eljatszanak egymassal, nem kell oket egesz nap szorakoztatni, nem unatkozunk harman es nekem is csak egyszer kell lefogynom majd. Nagyon hizekony vagyok sajnos es nem tudnek ugy lenni hogy nem erzem magam csinosnak. De ugy en amiatt a dolgok miatt nem vagyok gonosz?
jún. 26. 17:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

5ös vagyok

Nem 1-2-3 de 4-5-6 már igen. Szerintem nincsen baj a kis korkülönbséggel. A kicsinek meg a nagynak is meg van a hátránya. Az első időkben extra kimerült az anyuka a kicsinél, de a nagynál meg megszokod a "jót" és ujra visszarázódni nehéz. Nem beszélve arról, hogy hozza haza a betegségeket. Szóval szerintem mindenki úgy csinálja, ahogyan ő látja jónak. A kis korkülönbségnek később van előnye. A nagy korkülönbségnek meg inkább az elején. Én legalábbis így látom, de szavazzatok le nyugodtan.

Amúgy facebookon van egy kis korkülönbséges tesós csoport. Érdemes megnézni. Van akit nagyon megvisel a kis korkülönbség valaki meg imádja. Mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat.

jún. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Először legyen legalább egy. Látatlanban gyerek nélkül nekem is voltak elképzeléseim, hát nem minden jött be :D
jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 babyboom567 ***** válasza:
92%

Nem egyáltalán nem önzőség, hanem agyatlanság.Egyenlőre egy gyereked sincs, szüld meg az elsőt, és majd ha rájössz,hogy igazából miről szól a gyerekes lét, akkor térj vissza a második gyerekre.Az 1-2-3 évesek NEM játszanak el egymással max 5 percig míg össze nem vesznek,hogy mindkettő ugyanannak a papucsnak a bal párjával akar játszani,és mennek egymásnak,és kétfelé sírnak.(megtörtént eset,a gyerekem és a férjem unokája között)

Kb 6-8 évig irreális elvárás,hogy eljátszanak és nincs dolgod velük.És az is irreális elvárás, hogy egy 1 évest meg egy 2 évest egyedül hagyj 5 percnél hosszabb ideig.

Illetve van egy nagyon súlyos része is ennek,mert mi lenne neadjisten, ha az első gyereked valami,később kiderülő genetikai betegséggel születne(rengeteg ilyen van,pl rett szinróma),és esélyed sem lenne átgondolni vagy kivizsgáltatnod a második magzatodat.

Az meg hogy egyszer keljen lefogyni,ez nettó hülyeség.A terhességgel nem feltétlen fogsz bálnára hízni.Én nagyon hízékony vagyok, terhesen mégis "csak" 7 kilót híztam.Kevesebb voltam szülés után mint mikor teherbe estem.

jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

marhasåg 16 hónap van 2 fiam közt mėg sem voltak soha el együtt,ės fáraszto is kis korkülönbsėg miatt.

viszont lånyom ės fiatalabik fiam közt 6,5 ėv van ės szeretik egymást ha kell nagy vėdte meg kicsit .

jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Még egy sincs, de már tudod, hogy kis korkülönbséggel szülsz?

Lehet, hogy az első babád olyan lesz, hogy örülsz, hogy lyuk van a hátsódon, nem még 1 év körüli gyerekhez kistesó.


A hízásra meg megoldás lenne, ha eleve nem híznál meg. De ha hízékony vagy, akkor szerinted könnyebb lesz 2 terhességnyi túlsúlyt leadni? Vannak, akik a kettő közt igyekszenek lefogyni, hogy ne +30 kg-ról kelljen lefogyni.

jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%

5ös vagyok

15ösnek amúgy a hízásról teljesen igaza van. Normális súllyal kezdtem, IR-es vagyok. Szülés után nem tudtam leadni a súlyt, sőt valamennyit fel is szedtem. Mire sikerült beállnija a hormonjaimnak meg elkezdeni lefogyni addigra újra terhes lettem. Ha elmúlik a hányinger mehetek dietetikushoz, hogy összeállítson egy étrendet nekem, hogy ne hízzak a terhesseg alatt. Nem könnyű így. Célszerű visszafogyni először.

Amúgy én sem mertem volna vállalni ilyen kis korkülönbséggel, de itt van a férjem aki 100%ban kiveszi a részét mindenben. Tud altatni, felkel este is a gyerekhez meg minden. Illetve az első is viszonylag jó alvó a szeparációs szorongásos időszakokat leszámítva. De ha olyan gyerekem lenne, aki 3x kel még mindig éjjel vagy többször én sem merném bevállalni. Így is nehéz lesz. De nekem megéri.

Amúgy rajtam +10-12 kg van kb.

jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Előre ne tervezz. Nem kívánom ezt, de például nekem majdnem a méhem oda lett komplikaciók miatt. Az orvosom azt mondta, ha szeretnénk testvért minimum két évet várjunk.

Tervezhetsz te, de nem tudhatod mit hoz a sors. Eleve ajánlott várni két terhesség között hogy a test regenerálódjon.

Az pedig nem biztos, hogy eljátszanak majd egymással. Ezt úgy mondom, hogy mi hárman vagyunk testvérek és iszonyú jól eljátszottunk egymással, de ezer meg egy testvér van akik marják egymást.

jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek bejön, van akinek nem. Egy közeli ismerősömnek ráment az egészsége. Mindkét gyerek extrém rossz alvó volt, 5 évig nem aludt normálisan, ráadásul mindkét gyerek enyhén autista, ami csak később derült ki. A nagyobb folyton bántotta a kisebbet fizikailag, a kicsi meg emiatt már más gyerekektől is félt.


Egy barátnőmnek nagyon jó alvó gyerekei voltak, neki inkább 3-4 éves koruk körül kezdett nehéz lenni. Illetve neki egyáltalán nem sikerült visszafogynia sok év után sem, pont mert nem regenerálódótt a teste a 2 terhesség között.

jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért az 1 évet szülés után minimum érdemes kivárni az újabb terhességhez. Ez a te érdeked is. A nagyobbik gyerekem 15 hónapos volt, mikor terhes lettem a kicsivel. 2 év van köztük. Szerintem ez még belefér. De hogy például egy 6-8 hónapos gyerek mellett teherbe esni már felelőtlenség. Ráadásul egyik kisebb lesz még mint a másik. Még a 2 éves mellett is iszonyú nehéz volt, akkor abba bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha még fiatalabb. Részben kicseszés a nagyobbik gyerekkel, mert még ő is igényli az anya közelségét, de kicseszész magaddal is. Szóval szerintem azért ezt gondold át még.
jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%
A terhesség nem egyenlő azzal, hogy bálna méretűre kell hïznod.
jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!