Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek nagy része, hogy mindenki akar gyereket?

Figyelt kérdés

jún. 23. 16:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
64%

10. Ja persze, senkit se érdekel😂 Ha annyi 20 ezresem lenne ahányszor rám akarták tukmálni hogy vállaljak gyereket milyen jó lesz, meg " msjd a sajátodat úgyis megszereted", meg " majd megbánod", + hányszor vágták hozzánk hogy " önzők" " furák", és egyebek vagyunk, hányan álltak bele a kapcsolatunk minőségébe emiatt, már millióink lennének csak ebből, de persze senkit se érdekel ha valakik nem akarnak gyereket😂 és mindenki birka türelemmel kezelné az összes ilyen egybitest. Ja nem.

Majd ha átélted azt amit mi, akkor" okoskodj" arról, hogy átesik az ember a ló túloldalára. Legyen hozzá neked türelmed. Nekem elfogyott az évek alatt.

Na hagyjuk is:)

jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
50%

Alap társadalmi feltételezés, berögződés. Ettől függetlenül szerintem abszolút elfogadható, ha valaki nem akar és őszintén nem értem miért van mondjuk megjegyzéseken felháborodva? Kit érdekel? Ha én nem szeretem a krumplis tésztát, akkor hiába mondják el 5 percenként különböző egyének, hogy de én még tuti nem ettem jót, vagy hogy a krumplis tészta márpedig a világ legjobbja, pont sz*rok bele. Eszemben sincs vitát szítani, nem szeretem, ennyi. Hátat fordítok és elmegyek, vagy ha nem tehetem és már zavar, akkor jelzem, hogy kattanjunk le a témáról.

Ugyanúgy, ahogy lehet azokat piszkálni, akik nem szeretnének gyereket, lehet azokat is, akik csak egyet szeretnének, meg azokat is akik kettőt vállaltak, meg azokat is, akik ötöt. De aki kötekedni akar és a gyerekszámban éppen nem lát hibát, akkor majd lát másban. Éppen ezen a mentalitáson kellene változtatnunk nekünk magyaroknak. :)

jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%

" akkor jelzem, hogy kattanjunk le a témáról"


Pont ott kezd problèma lenni, hogy ez nem mindenki számára visszatartó erő. Egy munkatársat, vagy pl főnököt nem küldhetsz el a fenébe csak mert nem akarja felfogni hogy szakadjon le a témáról. Akivel pl együtt kell dolgozni annak hátat se firdíthatsz, és ha az ember minden ilyen helyen felmond, az se megoldás. És ember legyen a talpán kötél idegekkel akit nem zavar ha állandóan nyomatja a magáét pár ilyen mentalitású ember, akik képtelenek elfogadni, tiszteletben tartani azt ha a másik nem úgy gondolkodik mint ők, ezért nem is fog úgy élni.

jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem illendo mas maganeleteben vajkalni. Engedtessek mar meg, hogy elege lehessen azoknak, akiket szazadjara akarnak meggyozni valamirol.

Engem pl arrol, hogy legyen meg egy gyerek, ugy hogy a ferjemnek van mar egy, es erkezik nyar vegen a kozos. Tehat meg sem szuletett meg, de mar erkeznek a “tuti tippek”, hogy vallaljunk be ennyit es a csokot is es a penz meg a stb. Hat hagyjanak mar a fszomba, ennyit bir a penztarcank, ennyire vagyunk berendezkedve es kesz.

Jovore 40 lesz a ferjem, beszeltunk mar a vazektomiarol, nem utasitja el. O nem akar mastol gyereket (harmadikat a harmadik nonek gaz is lenne) en meg biztos nem szulok meg egyet, ez igy kerek ahogy van.

jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
47%
Volt itt valamelyik nap egy kérdés, hogy mennyire fogadja el a társadalom, ha nem akarsz gyereket. A válaszolók többsége szerint elfogadja, engem lepontoztak, mert szerintem még mindig nem fogadják el. Mindenfelé azt látom, hogy alig jöttek össze, már ott a gyerek, és jön a következő, ha házasok, ha nem. Mai napig kilóg a társadalombòl az, akinek nincs.
jún. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
9. dehogynem, aki nem szült az ki volt rekesztve. Szülni kellett garasért mert a nőket annyira tartották. A biológiai része ahogy mondod az más volt.
jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok, le lettem pontozva, pedig éppen arról beszéltem, amit a 14 is írt. Aki b*sztatni akar valamiért, az attól függetlenül is fog, hogy akarasz-e gyereket, vagy sem. Ha nem akarsz az a baj, ha akarsz, akkor az, hogy miért akarsz, vagy éppen miért pont annyit vállalsz, ahányat... Szóval én ezért nem értem mit kell ezen annyit rugózni, ahányszor ez itt kérdés. Tőlem is mindig megkérdezik, hogy miért nem válallunk harmadikat, hát az már "anyagilag kifizetődő", "elfér nálunk", blabla.

Arra sem veszem a fáradtságot, hogy magyarázkodni kezdjek. "Mert nem", és kész. Ha nem engedi el, akkor ott hagyom és magyarázzon tovább magában. De nem vagyok ezen felháborodva, ha valakit az tesz boldoggá, hogy az élő fába is belekössön, hát hajrá. Nekem nem ér ez annyit, hogy felidegesítsem magam.

Kár azon agonizálni, hogy mit kéne másnak tennie, hogy te jobban érezd magad. Próbáld azt megfogalmazni te mit tehetsz, hogy téged ez ne zavarjon... Pl. azt, hogy hátat fordítasz ezeknek az embereknek már az első mondatnál. Akár anyukád, akár a főnököd, akárki. Határszabás.

jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
57%
Miért hiszi azt a gyerektelenek nagy rész, hogy mindenki velük foglalkozik?
jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
68%
Én nem hiszem, de minden gyerekes kérdezgeti mikor lesz, mennyit akarok stb. Ha elmondom, hogy nem szeretnék, jönnek a szokásos unásig ismert kéretlen szzövegek, kioktatások. Én magam részéről nem is szeretnék semmit erről a témáról mondani, de nem lehet lekapcsolni azokat, akik a gyerek témán pörögnek állandóan. Miért kell állandóan felhozniuk ,akkor is ha már egyszer elmondtam, hogy nem, vagy azt, hogy magánügy.
jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
56%
#18 Azért annak oka van, hogy ez a kérdés ilyen sűrűn felmerül. Sajnos sok a tapintatlsn, ostoba ember, akinek ez a legfontosabb témája. Egyébként meggyőződésem, hogy akik erőszakosan győzködik a gyerekteleneket, azok tulajdonképpen irigyek rájuk. Nincs saját életük, kiégtek, belefásultak a mindennapokba, a családosdiba, amit persze soha el nem ismernének. Azok, akik harmonikus családi életet élnek, nem piszkálják a másikat.
jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!