Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MRI vizsgálat hogyan zajlik?...

MRI vizsgálat hogyan zajlik? Milyen veszélyei vannak? Mekkora a sugárzás?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy ez a vizsgálat is jár sugárzással.
máj. 29. 14:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle és a kontraszt anyagtól se, max full belolul a véna amin keresztül adják.
máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves 3as! hogy vagytok?
máj. 31. 09:04
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia! Hat nem volt egyszeru menet, de szerencsere tul vagyunk rajta.


Ugy nezett ki a dolog, hogy fel8ra mentunk, ott varattak egy 30-40 percet, aztan tobbszori probalkozasra sikerult beszurni a kanult/branult, nem tudom melyiket, amin keresztul ugye kapta majd az altatot. Na en ott mar majdnem elajultam, negyen kellett lefogni szegenyt; annyira ki volt bukva es vagy 5x szurtak meg, nem sikerult venat talalni, de azert csak meglett a vegere. Na onnantol kezdve totalisan elvesztettem a gyereket, csak sirt es sirt, amig el nem altattak. Az volt a nehez, hogy viszonylag sokat kellett varni, mire bejutottunk, nyilvan ehes, szomjas faradt is volt mar.

Az altatasnal a kezemben volt, ugy adta be az orvos a szereket, aztan amikor beajult kb tenyleg 10 masodperc alatt, nagyon gyorsan, lefektettem mar az MR gepbe, vagyis arra az asztalra, amit ugye betolnak a gepbe ilyenkor. Aztan en ott inkabb kimentem, nem tudom pontosan mi tortent, de majdnem elajultam. Sajnos nagyon nehezen birom a korhazakat, injekciot, minden ilyesmit.

Vizsgalat utan meg par oraig egy korteremben labadoztunk, meg kellett varni,amig teljesen magahoz ter, aztan mehettunk haza. Az se volt egyszeru, mert nagyon kaba volt, de kozben nem volt neki sehol jo, sokat sirt akkoris. A vizsgalat utan kb 2 oraval ihatott eloszor, majd kesobb ehetett is, akkor ugy mar jobb volt a kedve.


Azert egesz nap kicsit kotyagos volt, de mara mar szerencsere nincsen semmi baj, mintha meg se tortent volna, jo kedvu, nem zaklatott.

Az eredmenyt meg nem tudjuk, de remelem, hogy minden oke lesz.

máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy leírtad, túl vagytok rajta. Kívánok minden jót!
máj. 31. 10:29
 15/17 anonim válasza:
Szia! Én ma voltam koponya Mr-n 1,5 teslason. Pozitív csalódás volt, legrosszabb a tuszuras volt, amivel beadták a kontraszt anyagot. A vizsgálat 20 perc volt, derékig toltak be, és a vizsgálat alatt mozgott velem az ágy is. A zaj hol erősebb hol gyengébb volt, és nem volt olyan hangos. Volt bent egy full dugó is. Nem kell felni tőle, ezt hallgasddd előtte és sima lesz: [link]
jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15 jó neked. Én több mint egy órát voltam benn😆, 2szer is.
jún. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok, hogy leírtátok a tapasztalataitokat :)
jún. 5. 10:18
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!