Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MRI vizsgálat hogyan zajlik?...

MRI vizsgálat hogyan zajlik? Milyen veszélyei vannak? Mekkora a sugárzás?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy ez a vizsgálat is jár sugárzással.
máj. 29. 14:43
1 2
 1/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nem jár sugárzással (mágneses térrel vizsgálnak).

Csecsemő/gyerek/terhes nő a vizsgálati alany?

máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
kisgyermek
máj. 29. 15:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1 eves kisfiamnak pont holnap lesz. Ma ejfeltol nem ehet, reggel 1 kortyot ihat es ot elaltatjak. Reggel megyunk, de 2-kor mar elengednek, azt mondtak. Ha gyerekre gondolsz es nem magadra, majd leirom holnap a tapasztalatokat, ennyit tudok most csak rola, mast nem.


Amugy ha muszaj akkor muszaj, ez van. Szorakozasbol senkit nem kuldenek, elhiheted.

máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Megköszönném, ha leírnád. Kap kontrasztanyagot?

Nekem azt mondták, hogy ez a vizsgálat is sugároz. Te nem tartasz a vizsgálattól?

máj. 29. 15:11
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A betegsegtol jobban tartok, amiert vizsgaljak. Meg attol, hogy 4kor szokott kelni es borzaszto ehesen, de nem ehet. Na az brutal lesz, mar latom, sokat fog sirni.

Kontrasztanyagrol nem volt szo, akkor gondolom nem kap.

máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kitartást kívánok!
máj. 29. 15:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár sugárzással. A bódításnak van kockázata, de minimális. Az orvosok mérlegelik a kockázatokat és csak akkor kérnek mr vizsgálatot ha muszáj. Kislányunknak eddig 4szer volt, első 1 hónapos korában. Soha nem volt probléma. Egyszer kicsit tovább tartott az ébredés, de ennyi. Első kettőnél kellett egy éjszakát bent töltenünk, mert nagyon pici volt, másik 2-nél pár óra után mehettünk haza.
máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: azért kell éhgyomorra lennie, mert kontrasztanyagot fog kapni, szinte biztos. Az MR vizsgálat mágneses rezgések alapján műkődik, nem ionizáló sugárzással! A tudomány mai állása szerint NEM terheli a szervezetet, nincs sugárveszély, nem kártékony, mint pl a CT vizsgálat.
máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Koszi, ezt nem tudtam. Nekem csak az altatast mondtak, hogy amiatt nem ehet.

De majd kiderul.

máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt MR vizsgálatom. Nincs sugárzás. A kontrasztanyagnak lehet valamilyen kockázata, nem véletlenül kérnék előtte vesefunkciós labort és kérdezik ki van-e valamilyen fémre allergia.

Hangosan, monotonon búg a gép, nekem kismedencei Mr volt be se tolták teljesen. Betették előtte egy branült azon keresztül mondták mikor adják a kontrasztanyagot. Semmit sem lehetett belőle érezni. Nekem mivel kismedencei MR volt, volt végbél feltöltés is, UH zselét nyomtak a végbelembe. Ugyanolyan érzés volt, mint egy kúp felhelyezése.

máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!