Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből tud egy anyuka...

Mennyi pénzből tud egy anyuka egyedűl megélni két kisgyerekkel Budapesten albérletben?

Figyelt kérdés
máj. 2. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

10# Egyedülálló anyaként, ha nem rendelkezik valaki bőven átlag feletti jövedelemmel, akkor kétlem, hogy belefér a prioritásokba sajnos akár albérlet terén is az, hogy ragaszkodjon egy drága környékhez és 80+ nm-hez.

Ha valaki jön egy kapcsolatból, akkor remélhetőleg hoz egy kis alaptőkét a vagyonmegosztás után. Pl. a te esetedben is, ha feleztek, akkor van 10-12,5 millió önerőd, amivel eldöntheted, hogy mit kezdesz, ragaszkodsz-e a környékhez, vagy új életet kezdtek máshol, de saját lakásban. Szerintem egyedülálló szülőként biztosabb egy fix hitelt fizetni, mint két gyerekkel kitenni magad a hazai albérletpiac hektikusságának.

máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

11es kivéve ha az apuka házasság előtt szerzett ingatlanában éltek mint rengetegen.


Kérdező, én inkább nettó 600at mondanék és az sem dőzsölve. 200-250 albérlet, 50 ezer körül rezsi 80-120 ezer étkezés, ruházkodás tisztítószerek gyógyszerek stb.

máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Derjaderja ***** válasza:
0%

Még ha abban is el vki, tudtommal az ingatlan értéknövekedését felezni kell. Hisz közös munkával fejlesztették.

Persze ezt idő lehet kiperelni, ha már olyan gerinctelen valaki, hogy gyerekektől kiteszi a feleségét.

Valószínűbb hogy közös vagyon se volt, ahol így kérdeznek.

máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy minden csak feltételezés. Alap esetben szerintem is legalább nettó 600 ezer az, amiből szolidan, de azért nem zsíroskenyéren meg lehet élni albiban egy nagyobb városban két gyerekkel.
máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!