Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik albérletben laknak ugy, hogy van kisgyerekük? Mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés
Nem akarok senki pénztárcájában túrkálni,csak kíváncsi vagyok,mert mi is most készülünk albérletbe és van egy kisfiúnk.
2011. máj. 8. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindig is albérletben laktunk, mióta megvan a fiam. Másfél szobás a lakás, a lakbér 30 ezer havonta, a rezsi mostanság piszokul sok, simán megvan 40 ezer is egy hónapban, pedig amikor ideköltöztünk, akkor egy tizessel kevesebb volt. Sőt, nyáron szeretnénk költözni (a város másik részére), de nagyon durván felmentek az ekkora lakások bérei (érdekes, hogy a kicsit nagyobbak nem lettek drágábbak, csak ott meg ugye több a rezsi), de már a legtöbb ekkora lakás havonta 35-40 ezer forint, havi harmincért már sajnos biztos nem fogok találni. Mondjuk az is igaz, hogy ez a havi 30-as bérleti díj az ekkora lakásokra már évek óta ennyi volt a városban, várható volt, hogy lassacskán ez is drágul, mint minden más.

Ha ezek ki vannak fizetve, akkor nem sok marad sajnos. Amire nagyon kell, arra jut, de ha hirtelen bejön valami nagyobb kiadás, akkor az már gondot tud okozni.

2011. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is 6hónapja lakunk albérletben 2,5éves lányunkkal és 10hetes terhes vagyok.Havi 35+rezsi.A rezsi változó,fogyasztás függő.Víz,villanyszámlák szinte azonosak minden hónapban.Gáz ami változó,időjárás függő.Konkrétan átlag 120-140ezerből élünk,ebből albi+rezsi 70-80ezer körül,a többi a kajára,ruhára,kocsi fentartása,stb.Hónapról-hónapra,de azért nagyjából elég.
2011. máj. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Nekünk 38+rezsi lesz,és olyan átlag 150-160 ezer a kettőnk fizetése.Hát remélem elég lesz.És ti továbbra is albérletben szeretnétek maradni?
2011. máj. 9. 07:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, mi mindenképp maradunk albérletben. Nem is tudnék sajátot venni, és nem is szeretnék. Nekem még 2 és fél év az egyetem, utána ki tudja, merre hova kell menni (Anglia tervben van), ennyi időre értelmetlen lenne sajátot venni, ráadásul eladni is nehezebb lenne.
2011. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Nem szeretnénk,de sajnos nincs más megoldás.És még mindig jobb,mintha nem lenne hol lakni!Sokan lenézik azokat akik albérletben laknak.Én pl.már megkaptam a szomszédasszonyomtól,hogy nekünk nem szabad azt amit nekik.Pl.az én lányom nem szaladgálhat a lakásban,mert őt zavarja,ha hupog,de minket nem zavarhat,ha az ő lánya hupog.Társasban lakunk.De ők ma reggel 7óta fúrnak.De mivel én csak egy albérlő vagyok,így szavam nem lehet.

2011. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!


mi nem albérletben élünk, de a lakáshitelünk hetvenezer havonta+ plusz a rezsi, és van két kislányunk. bevételünk olyan 200 körül van.


szerintem ez sem másabb, mint az albérlet. mondtam is a barátnőmnek, aki azért nem akar még babát, mert albérletben laknak.

2011. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a lányunk másfél éves, mi 8 éve lakunk albérletben és valószínűleg így is marad, tuti nem fogunk hitelt felvenni. albérlet 50e, (1,5 szoba, Bp, jó környék, de nem belváros), rezsi telefonokkal, internettel, kábeltv-vel, mindennel együtt 65 télen, 50 nyáron. ha hitelt vennénk fel min. 2x ennyit fizetnénk, mert semmi önerőnk nincs, egy csomó mindenről le kellene mondanunk, csak ezért, hogy 20-25 év múlva legyen egy saját lakásunk. Ami mindenképp lesz, mert a szülők nem élnek örökké (sajnos:( remélem ez még jó sokáig nem lesz aktuális).
2011. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is albiban lakunk. Lassan 3 éve, kisfiunk 27 hónapos. Az én 6 órás bérem 60.000+gyes 25.000+ csalási 12.200. Apa 60-70.000 + a fusi munkákból is csurran cseppen. Néha több néha kevesebb, néha meg semmi nincs.Albi 20.000, + a reszi átlag 30.000 körül. Autó 20.000.
2011. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Szűken -szépen de megvagyunk. Bár még tartozunk az autóhitellel(elmaradt) , nekem van munkabértartozásom. Még ez a hónap nehéz lesz, de utána már könnyebb. Mi sem szeretnénk, de nincs más. Egyenlőre sajátra esélyünk sincs. Bátyámék is most adják el a "saját" hiteles lakást, mert úgy felment a részlet, hogy nagyon nehéz fizetni.
2011. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!