Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannek itt olyan anyukák még,...

Vannek itt olyan anyukák még, akiknek szopizik a két év körüli kisgyerekük?

Figyelt kérdés
Ha igen hányszor egy nap,kisfiú,vagy kislány,és mikor tervezitek a leszoktatást?Nekem 22 hónapos a kislányom,és rengeteget szopizik még.Reggel,van hogy délelőtt is kéri,délben alvás előtt,miután felkelt,néha délután,este alváskor,meg éjjel még legalább 3x.Próbáltam tőle elvenni,de szegényem annyir asírt,hogy egyiket se tudtuk elhagyni.Mondtam neki,hogy fáj anyának,erre odabújt,hogy finoman,hogyy ne fájjon,meg puszilta,és ugy kezdett el szopizni.Ti mikor,és hogyan tervezitek a leszoktatást,mert nekünk muszály lenne sajnos,mert nem hajlandó mellette rendesen enni,csak egy-két falatot,de azt is alig,és én vékonynak látom(11 kg.)De nagyon igényli még,ezért nem tudom mit csináljak.És mindenki le nemnormálisoz,hogy szoptatom még,mikor mindjárt két éves lesz.De ha nagyon igényli,mit csináljak.
2010. júl. 15. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a szopizás miatt nem eszik.

Oka lehet a meleg, de az is, ha pl. tukmáljátok. (ha éhes, eszik.)


Ha azért muszáj, mert neked rossz, akkor egyezkedj vele. Legyen pl. alváshoz.

Súlya alapján nem gondolom, hogy sovány lenne. Mármint, hogy kórosan.

2010. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat.Sajnos nem csak akkor nem eszik,ha meleg van.Semmikor nem akar.Inkább cicit.Engem nem zavar,hogy szopizik,nekem nem teher,csak azért próbáltam leszoktatni,hogy hátha akkor jobban eszik,és hízik.Az orvos azt mondta,hogy szép súlyban van(amugy 83 cm),csak én látom vékonynak.Mondjuk lehet már be is beszélem magamnak.
2010. júl. 15. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Senki mással ne törődj, szopiztasd ha nem zavar téged. Tudom, hogy nehéz, és nem értik mások miért kell ekkora gyereket szopiztatni, és rossz minden alkalommal magyarázkodni, de a babád legyen az első, ne mások akik nem szoptattak vagy nem ennyi ideig. Az én kislányom is 24 hónapos koráig szopizott. Próbáltam 20hónaposan leszoktatni, de sírt és nem volt szívem bántani. Most hogy két éves lett megpróbáltam megint, egyszerűen csak megmondtam neki, hogy nincs már tejcsi a cicikében, de nagyon szereti őt a cici ezért bújjon hozzá. Azóta úgy alszik, hogy hozzábújik a cicihez. Nem sír érte, nem is kéri csak a bújást. Úgy gondolom ehhez is el kell érni egy érettséget, mint a szobatisztasághoz.
2010. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Én 17 hónaposan elválasztottam, hasonlóan cicifüggő, nem evő, éjjel ébredő fiamat. Főként mert állandóan fájt a fejem, s így állandóan ette velem a fájdalomcsillapítókat, meg már elegem volt az éjszakázásokból.

S láss csodát eszik, nem keveset vagy kicsivel többet, hanem sokat, s mindent (amit megse kóstolt azt is).

S alszik este 9-reggel 7-8-ig. Max. 1szer ébred, de inkább egyszer se!

Előtte alig evett, 8-10szer ébredt!

Már bánom, hogy nem választottam el 1 évesen!

2010. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

19 hós a lányom és mostanra eljutottunk arra a szintre, hogy csak a 2 elalváshoz kéri a cicit.

Bár most egy hete zsiványkodik és nem akar elaludni rögtön, szóval van hogy még egyszer nekifutunk az alvásnak egy óra múlva, így 4 szopcsi van egy nap.

Vannak időszakok, amikor betelik a pohár (jól megharap vagy mert állandóan meghallgatom a szomszéd anyukától, hogy a szomszéd gyerek önállóan alszik el és átalussza az egész éjjelt), de aztán 5 perc sírás, nyöszörgés után beadom a derekamat és cicizhet.

Olyankor meg elég ránéznem, mert látszik rajta, hogy milyen megnyugvás és jó neki, hogy hozzám bújhat és cicizhet, hogy elfelejtem miért is morogtam.

Szóval engem sem zavar (és a családomat sem), csak ugye mindig akad 1-2 mintagyerek, akiről az anyuka ódákat zeng és ilyenkor mindig jönnek az okosságokkal is.

Már ott tartok, hogy legközelebb azt mondom én is, "már nem szopik és igen, alszik egész éjjel" :)


10,5 kg a lányom (ilyenkor már havonta 100-200 grammokat híznak), bár tavasszal 3 hónapig semmit sem hízott.

Az étvágya neki sem túl jó, de nem hiszem hogy a szoptatás miatt. Valamitől viszont csak hízik a te babád is, szóval nincsen semmi gáz!


Nálunk most az megy, hogy veszi a kiskosarát és megyünk a kertbe "szüretelni" és nagyon jóízűen tudja enni a zsákmányt, de ha én szedem és adom neki, akkor nem kell.


Olvastam olyat is, hogy valahogy viccessé kell tenni az ételt és akkor mókának veszi és jobb kedvvel eszik.

Pl. az almának csinálj késsel szemet, szájat vagy a borsószemekből rakjál ki napocskát vagy a vajas szendvicsére lekvárral szemet, szájat csinálj.


Nálunk a cica a menő (rajzlapra, aszfaltra, gyurmából, mézes- és pogácsasütéskor, szóval mindig...). Ha görögdinnyét eszik, akkor a dinnye héjára faragok késsel cica mintát és amíg annak örvendezik, addig közben vígan eszeget.

Ja és a másik, hogy az ásványvizes üvegén lévő babát is szokta etetni és ha nem kéri az a baba - eddig nem kérte :) - akkor mondom neki, hogy kapja be ő.

Apa meg azzal kábítja, hogy a repülőgép pilóták is ilyet esznek és ha az akar lenni, akkor egye meg...

Szóval elég sok körítéssel, de beletukmáljuk a kaját :)

Elnézést a kisregényért, remélem valamit tudtam segíteni, de legalábbis tudattam veled, hogy eggyel többen vagyunk mi "bolond" anyukák, akik még szoptatjuk a gyerkőcöt :)


°M°

2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!