Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam még mindig...

2 éves kisfiam még mindig szopizik le akarom szoktatni de nem sikerül sehogy se! és a tejem is nagyon sok?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám könnyedén leszoktatni? és hogy a tejem is apadjon el??
2011. jún. 26. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom kap már szilárd ételt is. Fokozatosan leszoktathatod a ciciről. Nem szükséges különösebb macera, egyszerűen csak egyre kevesebbszer engeded neki a cicit, és ehelyett mindig felajánlasz számára ételt, italt (tehát nem csak a szoptatás mellett, hanem helyett is egyre inkább). A tej általában magától elapad.


Nem derül ki, mi okozza a nehézséget számodra. Nem vagyok védőnő, de hátha tudok még pár gondolattal ötletet adni számodra, jelezd kérlek, mik miatt alakul nehezen a teljes átállása szilárd étel fogyasztására?

2011. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaj, megértelek. 25 hónapos volt a kisfiam amikor sikerült tőle elvenni. Azt mondtam neki, hogy bibis, anyának fáj, nem kap többször. Ha hozzáért feljajdultam. Első nap nagyon nehezen aludt el, nyekergett a drágám. 2. nap már könnyebb volt, de még próbálkozott. 3 .napon már nem is kereste. Bár ő 22-23 hós korától csak este cicizett. De ez miatt sose sírt, azt nem is akartam volna.
2011. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A tejed majd elapad. Nekem még mindég van egy pici, pedig már lassan 4 hónapja nem szopizik
2011. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 3 évig szoptattam a lányom. Bár elhatároztam, hogy rá bízom, hogy meddig akar szopizni, a 3. szülinapja előtt már mondogattam neki, hogy lassan oviba fog járni és hát az ovis "nagylányok" már nem szoktak cicizni.

Ez bevált, mert szinte hajszál pontosan 3 éves korára abba hagyta a szopizást.

Ujjszopással vígasztalta magát amiről szerencsére szintén könnyen leszokott négy éves kora körül.

2011. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én ecetes vattával körbe kentem és közöltem megsavanyodott a tej ciciben. Ö már csak este szopott 2 éves múlt, de már 4 hós terhes voltam. Közölte hogy anya büdi. Simiztem a hátát gond nélkül aludt. Nagy cicis volt pedig! Sok sikert!
2011. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már mindent eszik a kisfiam nem arról van szó.hanem hogy a cicizést nem fejezi be este is óránként kéri.már mindent kipróbáltam de csak kell neki.
2011. jún. 28. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Dr. Benjamin Spock: Csecsemő- és gyermekgondozás című könyve ezt részletesen taglalja. Később is hasznát veszed.
2011. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!