Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből tud egy anyuka...

Mennyi pénzből tud egy anyuka egyedűl megélni két kisgyerekkel Budapesten albérletben?

Figyelt kérdés
máj. 2. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 500 ezer.
máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
500ezer minimum,ha mindenki teljesen egészséges, senkinek nem kell fejlesztés,diéta,segédeszköz(szemüveg,fogszabályzó,stb),stb.És ha bármi közbejön, betegség,baleset,valami elromlik,azt már csak segítséggel lehet kigazdálkodni.És ehhez kell hogy legyen nagyszülői segítség, mert ebből nem fog tábort vagy bébiszittert sem fizetni nyaranként,vagy betegségnél.
máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mik az igények, és milyen környéken van az albérlet. Ha a mi esetünket néznénk, hogy egyedül maradok velük, akkor 600 ezer alsó hangon. Itt, ahol mi lakunk, egy másfél szobás albi 200 ezer + rezsi. A lányom sportol, ami ha nincs egyéb költség, csak a havi díj akkor 45 ezer, bérlet nekem 8950, telefon+tv+net 30 ezer. De akkor még nem ettünk, a gyerekek nem voltak betegek, hogy gyógyszer kelljen, nem fizettem be a suliba az ebédet, és nem vettem pont új ruhát nekik.
máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy budapesti albérletet nem találsz 180 alatt, ahová gyerek is mehet , szerintem 200e felett van. De ez olyan dolog, sajnos, hogy annyiból el meg, amennyiből kénytelen. 🤷‍♀️
máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 500e is karcsú ha nem egyik hónapról másikra akarnak élni. Sajnos albérletben élni nagy ràfizetès. Még a hírek törlesztő is olcsóbb. Csak hát önerő nélkül nagyon nehéz.
máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Ezt cáfolom utolsó. Ha nem Csok-ra vesz valaki ingatlant, akkor nagyon magasak a törlesztő részletek. Budapesti lakás vásárlásához 40-50 millió kell. 50 millió 20 évre csok nélkül 350.
máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6# Egy 40 milliós panel önereje minimum 8 millió, de a biztonság kedvéért legyen inkább 12. A maradék 28 millió törlesztője most hasra kb. pont 180-200 ezer körül lehet 25 évre, vagyis ha van önerő, már megéri inkább vásárolni. Kevésbé kiszolgáltatott az ember gyerekekkel és nem növekszik évről évre.
máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek a #7-el, csak hát gondolom ha valakinek van 8-12M forintja, akkor nem albérleteket keres amúgy sem.

Az 500 ezret én is minimumnak gondolom, és ez is csücskös. De ha apuka fizet valami normális gyerektartást és kiveszi a részét a nagyobb költségekből (szemüveg, nyári tábor, stb), akkor úgy végül is elég lehet.

máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
6# valóban egyre rosszabb a helyzet. De 50 milliós lakást nyilván nem 50 millió hitelre vesz az ember.
máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem. De például itt van a mi helyzetünk. Van 20-25 millió önerőnk, de Budapest egy drágább részén élünk, és maradni is szeretnénk a környéken, mert minden ideköt, és a gyerekek kicsik ahhoz, hogy órákat utazzunk suliba/oviba/edzésre. Itt a környéken 60-70 millió egy 80 nm-es lakás, amiben mindenkinek jutna saját tér. Felújítandót lehet esetleg olcsóbban is, de jelenleg a felújítási munkálatok sokkal drágábbra jönnek ki, mint megvenni az olyan lakásokat, amikhez nem kell hozzányúlni. Mi már több gyereket nem tervezünk, így a csok plusz-tól elestünk ( a gyerekek előtt nem voltunk olyan helyzetben, hogy saját lakás vételében gondolkodjunk), így maradna a 350 ezres törlesztő, ami 100-al több, mint amit most fizetünk albira. Persze ettől még a saját lakás a cél rövid időn belül, de nehezíti a helyzetet, hogy nem vagyunk hajlandóak 3.-at vállalni.
máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!