Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, barátnőm szintén ennyi. 3 és fél éve vagyunk együtt és fogamzásgátló mellett teherbeesett. Most arra hajlunk, hogy megtartsuk, mert anyagilag bőven megtehetnénk (saját lakás, van munkám, mindkét család támogató). Az biztos, hogy szeretem őt és mellette akarok maradni, párszor beszéltünk már családról, de mindig jóval későbbre, 5-6 év múlvára gondoltunk. Nyílván ez az ő döntése, de érdekelnének vélemények, tapasztalatok, valami, ami segíthet meghozni egy ilyen nehéz döntést.
2023. dec. 6. 14:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
35%

#20

Merem remélni, hogy irónia :)

2023. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Összeházasodni csak nagykorúak tudnak. Létezik olyan, hogy valakit ezért nagykorúsítanak, de 14 évesen csak ne történjen már meg. Mert onnantól kezdve, hogy nagykorú, simán kérvényezheti, hogy senki más ne szóljon bele a gyerek életébe.

Te komolyan rábíznád a kizárólagos felügyeletét egy gyereknek egy 14 évesre? Hát az még maga is gyerek...

2023. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
De lehet a nagyszülők is képbe vannak. Hisz 14 évesen a bíróságra se tudtak volna elmenni ha nincs velük felnőtt mert kiskörúval nem tárgyalnak.
2023. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Kiskorúval. Az unokatestvéremnek akkor mondták ki a válást és ezek előtte voltak. Utánuk jöttek ők. Nem lehet tudni végül mi lett a 14 evéssel mert a válást kimondták és nem mentek oda. De szerintem csak elkölcsösebb 14 évesen mint az unokatestverem 36 évesen. Mert elválni bűn, negeskzdninmeg elkolcsos. A bíró a válást nem kellett volna engedje és az esküvőt igen. Mondom ha nem lett volna velük szülő akkor a bíróságra se juthattak volna el mert ott gyerekekkel nem.allnak szoba csak ha van szülő.
2023. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, vidd már innen a buta dogmáidat légy szíves. Összevissza kefélni és 14 évesen terhesen házasodni nem erkölcsös.

Kérdező, az a gyerek egy egész életre szól. Készen vagytok az egész életeteket elképzelni már most? Hát nem, mert semmit nem éltetek még. A barátnődet sehova sem veszik majd fel egy kisgyerekkel, a gyes és a családi pedig semmit nem jelent. Nem biztos, hogy be tudja majd fejezni a tanulmányait, sok helyen először nagyon támogatóak, aztán meg csinálj amit akarsz, de nem segítenek, ez tapasztalat.

Egy gyerek nem csak cukimuki tündérpuki, hanem elköteleződés. Lehet, hogy ti lesztek az álompár, de a sok éves átlag az, hogy iszonyat gyorsan elválnak ezek a párok, a gyerek meg megszívja istenesen.

A legjobb tanácsom egy pszichológus, ő azt is meg tudja állapítani, hogy egyáltalán nektek való-e az a gyerek vagy sem. Mert van akinek egyáltalán nem való. A szakember fel tud tenni szemet felnyitó kérdéseket.

2023. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
52%
99%-ban már 23 éves korotokban sem lesztek együtt, szóval nem kéne.
2023. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
44%
Egyszer 19 évesen Pozitív lett a terhességi tesztem. Hatalmas volt a pánik, rengeteg sírás, idegeskedés, értetlenség ( védekeztünk mindketten), stb. Az első és egyetlen gondolatom az abortusz volt. Az egyetlen józan, ésszerű és felelősségteljes döntés volt amit meghozhattam az volt, hogy műtétre kell mennem. Már ezzel a döntéssel együtt mentem orvoshoz. Sose csesztem volna el a fiatalságom azzal, hogy megtartok egy véletlen becsúszott magzatot egy épp aktuális kapcsolatban, amikor még kb nem is éltem, és egy gyerek mellett már nem is tudtam volna. Az akkori párommal persze szakítottam is idővel. Jól éreztem, hogy nem elég megbízható, nem életre szóló tàrs. Életem legnagyobb hibája lett volna hozzákötni magam egy közös gyerekkel.
2023. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!