Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhességnél ti...

Méhen kívüli terhességnél ti hogy döntenétek? Lehet ezt?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába,mert a családalapításhoz tartozik. Még nem aktuális a téma nálam,mert még nem próbálkoztunk babaprojekttel,de egy barátnőm esete miatt én is elgondolkoztam,hogy mi lenne egyszer,ha. Tehát ma az az orvosi gyakorlat,hogy méhen kívüli terhesség esetében mindenképpen elveszik a babát. Az természetesen oké,hogy ez egy akut,életet veszélyeztető állapot,tehát sürgősen lépni kell. De nincs annak a gyereknek semmi baja azonkívül,hogy rossz helyen van,pl. petevezetékben. Elgondolkoztam,hogy egyszerűen csak át kellene ültetni a méhbe,de attól nem kellene megölni. Oké,biztos macerásabb műtét lenne,de mégiscsak egy emberéletről van szó. Végeznek ilyen műtétet valahol? S ha végeznének,és ne adj'Isten,ilyen helyzetbe kerülnétek,akkor mit választanátok? Átültettetnétek a kicsit,vagy hagynátok elvenni a mai gyakorlat szerint? Barátnőm nagyon kiborult,miután elvették neki. És én is a méhbe való beültetést választanám. Annyira remélem,hogy valahol mégis lehet ilyet.
2012. aug. 10. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem hatalmas lenne a vetélési kockázat arról nem is beszélve, hogy nagy hasi műtét lenne.

Ha lenne ilyen lehetőség akkor nem abortusz mellett döntenék.

2012. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehát nincs is ilyen műtét!
2012. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez a baj szerintem.
2012. aug. 10. 11:19
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
jelen állás szerint ez nem megoldható. tovább jelezném, h ha a baba és a mama is életveszélyben van, akkor a mamát mentik előbb, hiszem baba lehet másik. durva tény, de így igaz. nagyon sajnálok mindenkit, aki ilyen helyzetbe kerül, de ez a helyzet.
2012. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg:

Ha kiveszik a magzatot a petevezetékból ami ele már a terhesség megszakításával egyenlo. Nem olyan az az aprócska pete, hogy kiveszem és ideteszem. Az a petevezetékben már megtapad, elkezd egy onállo életet. Kiveszed ergo meghal.


másfél éves kislány anyukája

2012. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen "pici" korában nagyon sérülékeny ám a magzat, valószínűleg nem véletlenül nincs még ilyen műtét, kivitelezhetetlen, avagy ha megoldható lenne, akkor is veszélyeztetné a magzat épségét.

Őszintén szólva én is nagyon el lennék keseredve, ha a régen várt babánkkal ez történne, de talán egy jelnek venném, hogy még nincs itt az ideje, vagy nem is tudom. Komolyan fogalmam sincs, amíg nem vagyok abban a helyzetben. Nyilván ha várom, akkor nem lenne szívem elvetetni, de azt sem kívánhatom, hogy komoly problémákkal szülessen meg az a baba, akkor talán jobb neki így. (gondolok itt pl arra, hogy egész életében vegetál, nonstop ellátásra szorul, ilyesmik)

2012. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És csak áthelyezték a kérdést! Azért ez nem semmi!!
2012. aug. 10. 11:26
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes méhen kívüli terhességem szakították meg az egész petevezetékem kivételével..már akkora volt a baba... jelenleg NINCS ilyen műtét... A barátnőd nyugtasd meg, még lehet babája. 4 éves kisfiú és 14 hetes iker terhes Anyuka :)
2012. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ezt mondjuk nem hinném, hogy ilyet lehet. de van egy ismerősöm, akinek orvosi papírjai voltak arról, hogy méhen kívüli terhessége van, már készültek az abortuszra és utána láss csodát jó helyen volt mégis a gyerek. én nem tudom, hogy ilyen lehetséges -e, vagy csak a dokik voltak hülyék, de nagyon durva volt ez az eset. azóta ez a gyerek már 10 éves.
2012. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Egyszer valahol olvastam,hogy másnak is eszébe jutott már ez,és valahol talán mintha csinálnák is (régi cikk,nem tudom már pontosan),de mivel nem éri meg a legtöbb orvosnak,meg kényelmesek is,meg nem életközpontúak a magzatok esetében,ezért könnyebb nekik,ha elveszik.
2012. aug. 10. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!