Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhességnél ti...

Méhen kívüli terhességnél ti hogy döntenétek? Lehet ezt?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába,mert a családalapításhoz tartozik. Még nem aktuális a téma nálam,mert még nem próbálkoztunk babaprojekttel,de egy barátnőm esete miatt én is elgondolkoztam,hogy mi lenne egyszer,ha. Tehát ma az az orvosi gyakorlat,hogy méhen kívüli terhesség esetében mindenképpen elveszik a babát. Az természetesen oké,hogy ez egy akut,életet veszélyeztető állapot,tehát sürgősen lépni kell. De nincs annak a gyereknek semmi baja azonkívül,hogy rossz helyen van,pl. petevezetékben. Elgondolkoztam,hogy egyszerűen csak át kellene ültetni a méhbe,de attól nem kellene megölni. Oké,biztos macerásabb műtét lenne,de mégiscsak egy emberéletről van szó. Végeznek ilyen műtétet valahol? S ha végeznének,és ne adj'Isten,ilyen helyzetbe kerülnétek,akkor mit választanátok? Átültettetnétek a kicsit,vagy hagynátok elvenni a mai gyakorlat szerint? Barátnőm nagyon kiborult,miután elvették neki. És én is a méhbe való beültetést választanám. Annyira remélem,hogy valahol mégis lehet ilyet.
2012. aug. 10. 11:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan,a barátnőm most azon görcsöl,hogy lesz-e még babája,illetve nem ismétlődik-e meg ismét a méhenkívüli állapot. Mivel korban is ott van a harmincas évei közepén.
2012. aug. 10. 11:33
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Azért majd ne ilyen gondolatokkal állj neki a családalapításnak, hanem úgy, h minden rendben lesz!
2012. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen életmentő műtétem volt, petevezeték eltávolítással, mert megrepedt a vezeték.... NINCS ilyen műtét, nincs olyan, hogy áthelyezik... Meg sem tapadna, egyszerűen lehetetlen.


Azóta már 2x sikerült első próbálkozásra teherbe esnem, 1 éves a babám és 14 hetes kismama vagyok. VAN élet és anyukaság egy petevezetékkel is!!

2012. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az embrió nem csak úgy üldögél benn, hogy ide-oda át lehetne helyezni. A köldökzsinórral kapcsolódik a méhlepényhez, ami oda van tapadva a méh falához, a méhnyálkahártya megvastagodását követően. Méhen kívüli terhességnél nem a méhben, hanem legtöbbször a petevezetékben van a baba, ami egy viszonylag szűk kürt alakú szerv. Amikor elkezd növekedni a baba, elkezdi szétfeszíteni a petevezeték falát, ami egy idő után bevérzik, kiszakad. Ha tegyük fel, még ezt megelőzően ki is emelnék onnan műtéttel az embriót, hiába tennék át a méhbe, ott nem lennének adottak a további fejlődéséhez a körülmények, mert nem tudna mihez tapadni. Szóval ez egy teljesen abszurd ötlet.


Nekem is volt méhen kívüli terhességem, hiába élt a baba, hallottam a szívdobbanását az UH-on, nem volt mit tenni, nem lehetett volna megmenteni.

2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de méhen kívüli terhesség NEM normál terhesség.Életveszélyes.Én biztos nem ültettetném át, akármilyen durván hangzik.


26 hkm

2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Te komolyan gondolod, hogy egy szülészorvos szívesebben öl meg egy babát, minthogy megmentené? Nincs ilyen műtét, mert azt a magzatot akit kivesznek, nem tudják életben tartani addig míg beültetnék a méhbe. Egy 1-2 cm-es babát akit az anyai test vérkeringése lát el mindennel, hogy akarsz átültetni? Ha nem kap vért=oxigént, meghal. Nincs mit átültetni. És totál felesleges ezen agyalnod, meg belelovallnod magad. Szörnyű dolog, de hálistennek az anyuka már nem hal bele, mint néhány évtizede, és lehet utána gyermeke. Ezen gondolkodj.

2012. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tudom ez nem nyugtatjaa meg a barátnődet, és senki mást aki valamilyen okból elveszít egy babát, de jönni fog majd egy kisbaba aki a lehető legjobb helyen fog megtapadni és a szülei szeme fénye lesz!
2012. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen,valójában azért gondolkodom rajta ennyit,mert nyugtatnom kell a barátnőmet. Én is sokszor mondom neki,hogy lesz még gyereke. Szegény minden női dolgával hozzám jön,és halálra aggódja magát,legutóbb egy kis gyomorrontás miatt fájt a hasa,és meg volt rémülve,hogy ugye nem a női szerveivel van gond. Nagyon fél,lehet,hogy pont ezért nem lesz babája,attól tartok.
2012. aug. 10. 12:50
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg lehetséges átültetni, meg van ahol cisnálják is, de ritkán sikerül és akkor is sokszor sérült lesz a baba.
2012. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Küldj erről valami infót jó? Mert ilyen nincs! Tuti félreértettél valamit.
2012. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!