Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek a helyemben...

Ti hogy döntenétek a helyemben? 16/L

Figyelt kérdés
Kaptam egy lehetőséget, hogy jövőre a nővéremmel kint töltsek egy hónapot (szeptember) Ausztriában, fél évet (január-június) pedig Németországban. Tudom, hogy a legtöbb ember gondolkodás nélkül igent mondana, hisz sokaknak meg sem adatik egy ehhez hasonló lehetőség, de én nem tudok dönteni. Jó lenne, mert a nyelvet nagyon jól megtanulnám, új kultúrát, embereket ismernék meg, de itt kellene hagyni a családomat, barátaimat, és elsősorban az életemet: a néptáncot. Ráadásul most van az az időszakom, mikor megbecsülnek, jó szerepeket kapok. Emellett mindenből le kellene osztályozóznom, ami szerintem nem sikerülne. Mostanában éjszakákat sírok át, egyfolytában kattog az agyam emiatt. Ti mit tennétek a helyemben? :( 16/L
2012. jan. 31. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én mennék szerintem.
2012. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
85%
hát szerintem ha néptánc az életed akkor ne dobd el ezért . ha úgy érzed,hogy nem bírnád az osztályzókat akkor meg végképp ne,mert egy 16éves lánynak még iskolába a helye. ráérsz erről később is gondolkozni . szerintem lesz rá még alkalmad bőven :)
2012. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Én maradnék a helyedben, még fiatal vagy, a sulit is be kell fejezned, de utána kimennék.
2012. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg ott nem tudnál táncolni? Az osztályozó vizsga miért nem fog sikerülni? Nem az egész évből kellene, "csak" a féléves anyagból. Nekem bnőm volt kinn egy évig Németországban, és nagyon ügyesen levizsgázott mindenből, pedig mikor visszajött azt mondta, hogy inkább ismétli a 10. osztályt. Ilyenkor a tanárok is empatikusabbak, senki nem fog direkt szívatni téged, az a vizsga tuti fix, hogy sikerülne! A barátok meg olyanok, hogy mindig találsz újakat. Későbbiekben, pl továbbtanulásnál sem úgy jelöltök szakokat, hogy akkor hova megy a legjobb bnő, hanem ki hova akar menni. Ha visszajössz akkor azok a bnők még úgy is ott lesznek, a családodról nem is beszélve, akik szintén tárt karokkal fognak fogadni, mikor megjössz. Én a helyedben mindenképpen belevágnék. Életed végéig bánni fogod, ha most ezt kihagyod. Egy életre szóló élmény lenne.
2012. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
szerintem én mennék a helyedbe.és addig is a nővéreddel lehetnél:)viszont ha jó szerepeket kapsz,az elgondolkoztató.....
2012. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Kedves 4.! Ott sajnos nincs magyar néptánc... :( Az osztályozó? Az az igazság, hogy egy egyszerű töri vagy angol előtt is nagyon parázok, ami lelkileg kikészít, az ország egyik legjobb gimijében meg nem tudom, hogy sikerülne-e az osztályozó... Ennek ellenére azt hiszem belevágok. Végülis minden megvár, a tizedikes évvégi pedig még nem számít be sehova. :)
2012. jan. 31. 21:03
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó vagy a néptáncban később is ugyanolyan jó lennél és kapnál szerepeket, attól hogy kicsit lelépsz nem felejtenek el, mellesleg változhat is még hogy mi iránt érdeklődsz, lehet mai ma az életed holnapra már semmit nem jelent. Ki tudja mit hoz a jövő, lehet nem lesz lehetőséged ilyenre többet, mert nem tudhatod, ha meg eleve azt beszéled meg hogy nem sikerül az osztályozód akkor mit vársz? amit igazán akar az ember azt megpróbálja mindenáron megcsinálni, én nem hagynám ki.
2012. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
egy hónapot igen, fél évet viszont nem tölthetsz ott, mert tanköteles vagy
2012. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16 éves koráig tanköteles, kimehet ha leteszi előbb a vizsgákat.
2012. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Vissza nem térő lehetőség, én mennék.
2012. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!