Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek a helyemben...

Ti hogy döntenétek a helyemben? 16/L

Figyelt kérdés
Kaptam egy lehetőséget, hogy jövőre a nővéremmel kint töltsek egy hónapot (szeptember) Ausztriában, fél évet (január-június) pedig Németországban. Tudom, hogy a legtöbb ember gondolkodás nélkül igent mondana, hisz sokaknak meg sem adatik egy ehhez hasonló lehetőség, de én nem tudok dönteni. Jó lenne, mert a nyelvet nagyon jól megtanulnám, új kultúrát, embereket ismernék meg, de itt kellene hagyni a családomat, barátaimat, és elsősorban az életemet: a néptáncot. Ráadásul most van az az időszakom, mikor megbecsülnek, jó szerepeket kapok. Emellett mindenből le kellene osztályozóznom, ami szerintem nem sikerülne. Mostanában éjszakákat sírok át, egyfolytában kattog az agyam emiatt. Ti mit tennétek a helyemben? :( 16/L
2012. jan. 31. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben nem ér annyit... Maradnék itthon, majd ha befejeztem a sulit, akkor esetleg.
2012. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mit csinálnál fél évig Németországban és Ausztriában?
2012. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

# 9

azért azt megnézném

2012. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem pont tegnap mondta az egyik kolléganőm, hogy megéri kockáztatni, de Te döntsd el, hogy miben szeretnél.

Hajrá!

23N

2012. febr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18. évig tanköteles.
2012. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Maradnék.

16 évesen előtted a végtelen. Semmiről se fogsz lekésni, ha most nem mégy.

2012. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, te mit akarsz az élettől.


De 16 évesen szinte lehetetlen hosszútávon jó döntést hozni, vagyis megfontoltan, mert fogalmunk sincs, mi lesz velünk, mi a jó nekünk.

De csak hallgasd a híreket, nézd meg, mennyire el vannak keseredve a most végzős diákok. Egyre kevesebb esélye van az embernek Magyarországon egy szebb jövő építésére.


Ha kimész német nyelvterületre, és megtanulsz németül, olyan előnyre teszel szert, ami lehetővé teszi hogy függetlenedj a magyar oktatástól. Hogy kimenj pl. Bécsbe, és egy európai szinten elismert egyetemen tanulj, ingyen.

És így tettem, életem legjobb döntése volt.


És igen, drágább az élet, de aki akar, az talál magának diákmunkát, amiből kényelmesen meg lehet élni. Jobban, mint a magyarok legnagyobb része karrierjük "csúcsán".


Mivel azt írod komoly gimnáziumba jársz, gondolom neked is a továbbtanulás a terved.

Egyébként a nővéreddel mennél Németországba is? Mert az hatalmas segítség lenne.

2012. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül mennék.
2012. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
Én azért nem mennék, mert Ausztria a szomszédban van, nem nagy szám oda amúgy sem kimenni. Nem egy ismerősöm van, aki ott dolgozik és pár naponta hazajár. Ha azt írod, hogy az USA-ba vagy Ausztráliában kecsegtet egy olyan lehetőség, amivel megfogod az Isten lábát, küldenélek, de "Osztrákia" miatt felesleges felrúgnod az életed.
2012. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%
Én nem mennék,mert elsősorban az itthon a biztos. 16 éves vagy és annyi idő van még a lehetőségekből.
2012. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!